Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czarkos

Intel Xeon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Mam dylemat bo chciałbym zakupić płytę i procesor ale z racji, że moje fundusze są ograniczone pewnien użytkownik mi podsunął, że procesory Xeon nie są drogie. Chciałbym się dowidzieć jak to jest czy są one opłacalne jeśli są to jakie. Dziękuję z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeony to po prostu tańsza alternatywa dla i7.

Na przykładzie procków na socket 1150 (E3-1xxx-v3):

wyjątkowo E3-122x v3 to odpowiedniki i5 (4 rdzenie/4 wątki) - obecnie nieopłacalne

pozostałe mają 4 rdzenie oraz 8 wątków, przy czym:

modele 12x0 oraz 12x1 nie posiadają zintegrowanego układu graficznego, a

modele 12x1 oraz 12x6 to "haswell refreshe" czyli odświeżona seria z podbitymi taktowaniami (tzw. kotlety).

 

Obecnie najbardziej opłacalny xeon to E3-1231-v3 (cena podczas pisania postu: 1128zł), i wypada on naprawdę dobrze na tle najtańszej i7 - Klik (1327zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc mu o xeonach miałem na myśli te z modem do płyt 775 :P.

Kolega ma ograniczony budżet i szuka czegoś tanio i żeby w miarę to grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co chcesz wiedziec wiedziec? masz osobny temat... wydajnosc quadow tylko taniej, a temat nazwales jakby byl jeden intel xeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak a jak miałem inaczej nazwać chce jeden procesor to tak nazwałem temat, ale można poruszać kwestie wielu procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Xeony 771/775 są opłacalne ? moim zdaniem jak najbardziej, zwłaszcza przy bardzo ograniczonym budżecie. Wydajnościowo to samo do Core 2 Quad, tylko taniej i wyższe wyniki OC. Minusem jest potrzeba przerabiania socketu i wgrania BIOSu z mikrokodami pod Xeona/whranie mikrokodów do BIOSu. Z tanich płyt unikaj wszystkiego na lipnych chipsetach (np. lepszy starszy P965 niż G41) i pamiętaj, że nie każdy chipset 775 obsłuży 771. Jeżeli chodzi o wybór to najlepiej brać te z wyższymi mnożnikami (i taktowaniami) np. E5440/E5450, żaden Xeon nie ma odblokowanego mnożnika, do tego są one dość niskie, przez co wymagają mocnych pamięci, zwłaszcza przy OC. Do stockowego działania potrzeba min. 667MHz pamiątek. Jeżeli chodzi o oznakowania, to z tego co kojarzę "L" gorzej się kręcą, ale mają niższy pobór prądu, "X" mają bardzo wysokie TDP, ale podkręcają się lepiej, natomiast "E" są kompromisem pomiędzy "L" a "X"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o oznakowania, to z tego co kojarzę "L" gorzej się kręcą, ale mają niższy pobór prądu, "X" mają bardzo wysokie TDP, ale podkręcają się lepiej, natomiast "E" są kompromisem pomiędzy "L" a "X"

 

 

Miałem okazje testować kilkadziesiąt Xeonów, ponieważ szukałem dla siebie selektów i z mojego doświadczenia wynika,

ze najlepiej kręcą się L o najniższym TDP, następnie E, a najgorzej X. Oczywiście X maja najwyższe mnożniki, ale również najwyższe TDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...