Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czarkos

Intel Xeon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Mam dylemat bo chciałbym zakupić płytę i procesor ale z racji, że moje fundusze są ograniczone pewnien użytkownik mi podsunął, że procesory Xeon nie są drogie. Chciałbym się dowidzieć jak to jest czy są one opłacalne jeśli są to jakie. Dziękuję z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeony to po prostu tańsza alternatywa dla i7.

Na przykładzie procków na socket 1150 (E3-1xxx-v3):

wyjątkowo E3-122x v3 to odpowiedniki i5 (4 rdzenie/4 wątki) - obecnie nieopłacalne

pozostałe mają 4 rdzenie oraz 8 wątków, przy czym:

modele 12x0 oraz 12x1 nie posiadają zintegrowanego układu graficznego, a

modele 12x1 oraz 12x6 to "haswell refreshe" czyli odświeżona seria z podbitymi taktowaniami (tzw. kotlety).

 

Obecnie najbardziej opłacalny xeon to E3-1231-v3 (cena podczas pisania postu: 1128zł), i wypada on naprawdę dobrze na tle najtańszej i7 - Klik (1327zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc mu o xeonach miałem na myśli te z modem do płyt 775 :P.

Kolega ma ograniczony budżet i szuka czegoś tanio i żeby w miarę to grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co chcesz wiedziec wiedziec? masz osobny temat... wydajnosc quadow tylko taniej, a temat nazwales jakby byl jeden intel xeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak a jak miałem inaczej nazwać chce jeden procesor to tak nazwałem temat, ale można poruszać kwestie wielu procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Xeony 771/775 są opłacalne ? moim zdaniem jak najbardziej, zwłaszcza przy bardzo ograniczonym budżecie. Wydajnościowo to samo do Core 2 Quad, tylko taniej i wyższe wyniki OC. Minusem jest potrzeba przerabiania socketu i wgrania BIOSu z mikrokodami pod Xeona/whranie mikrokodów do BIOSu. Z tanich płyt unikaj wszystkiego na lipnych chipsetach (np. lepszy starszy P965 niż G41) i pamiętaj, że nie każdy chipset 775 obsłuży 771. Jeżeli chodzi o wybór to najlepiej brać te z wyższymi mnożnikami (i taktowaniami) np. E5440/E5450, żaden Xeon nie ma odblokowanego mnożnika, do tego są one dość niskie, przez co wymagają mocnych pamięci, zwłaszcza przy OC. Do stockowego działania potrzeba min. 667MHz pamiątek. Jeżeli chodzi o oznakowania, to z tego co kojarzę "L" gorzej się kręcą, ale mają niższy pobór prądu, "X" mają bardzo wysokie TDP, ale podkręcają się lepiej, natomiast "E" są kompromisem pomiędzy "L" a "X"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o oznakowania, to z tego co kojarzę "L" gorzej się kręcą, ale mają niższy pobór prądu, "X" mają bardzo wysokie TDP, ale podkręcają się lepiej, natomiast "E" są kompromisem pomiędzy "L" a "X"

 

 

Miałem okazje testować kilkadziesiąt Xeonów, ponieważ szukałem dla siebie selektów i z mojego doświadczenia wynika,

ze najlepiej kręcą się L o najniższym TDP, następnie E, a najgorzej X. Oczywiście X maja najwyższe mnożniki, ale również najwyższe TDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...