Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

scvmbag

Komputer do gier za ok. 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam na dniach kupić komputer i zastanawiam się czy zestaw, który sobie stworzyłem będzie ze sobą współpracował (czy wszystko zmieści się do obudowy). Do zestawu dokupię jeszcze monitor fullHD. Dodam tylko, że pierwszy raz tworzę zestaw od podstaw, więc liczę na dobre rady. :)

 

CPU - Intel Core i3-4170 3,7 GHz 3MB cache s. 1150 Box.

GPU - Gigabyte GF GTX750Ti 2048MB 128bit PCI-E z NVIDIA

Płyta główna - MSI H81M-E33 Intel H81 LGA 1150

Chłodzenie - Arctic Freezer A11 PWM (?)

Dysk twardy - WD Blue WD10EZEX 1TB sATA III 64MB

RAM - GoodRam 8GB DDR3-1600 CL11

Obudowa - Aerocool PGS V2X

Nagrywarka - Samsung SH-224FB

Zasilacz - Rasurbo Gaming Power GAP-565 V2 550W (?)

 

Komputer będzie mi służył do grania w gierki oraz do produkcji filmów/muzyki, więc chciałbym też dodać kartę muzyczną. Zastanawia mnie czy wybrałem dobry zasilacz i czy chłodzenie zmieści się w obudowie/na płycie głównej. Może da się jakoś w tej sumie kupić coś z i5 i 2GB kartą graficzną? :)

 

/e: Czy chłodzenie boxowe w tym wypadku wystarczy i mógłbym zaoszczędzić te 100zł na chłodzeniu?

/e2: Zestaw po zmianach: https://proline.pl/?fn=koszyk&1:CORE+I3-4170;1:H81M-E33;1:GR1600D364L11%2F8G;1:GV-N75TD5-2GI;1:AEROPGSV2X-RED;1:SH-224FB;1:WD+WD10EZEX;1:MONPHIL220024;1:RTVPHISLU0191;1:XFX+CORE+450W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe części tylko czy używki mogą być?

Chłodzenia Nie musisz brać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko nowe, komplet chcę zamówić w firmie ProLine i samemu poskładać, teraz tylko zastanawiam się nad zawartością zestawu, fajnie byłoby mieć i5 i GPU 2GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż jeśli chcesz i5 i np r9 270 to Musiałbyś dołożyc do 2,5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to i3 powinno mi w zupełności wystarczyć. Czy zasilacz podoła tym podzespołom? Nie chciałbym spalić zasilacza w pierwszych 30 minutach użytkowania. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz bym wymienił, jakoś mało znana ta marka. XFX TS 550/ Thermaltake Se 530/ Corsair VS 550 lub odpowiedniki te same firmy tylko 450Wat.

Bez trudu tyle wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niet, tacensy przestały być wiarygodne. Lepiej już wyżej wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się nada, tylko VS450 tańszy, a poziom ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VS450 nie jest dostępny na sklepie. Zastanawiam się nad tym XFX Core Edition http://proline.pl/?p=XFX+CORE+450W

 

Mniej więcej tak wygląda cały zestaw, monitor ok? Czy w tej cenie znajdę coś lepszego?

http://proline.pl/?fn=koszyk&1:CORE+I3-4170;1:H81M-E33;1:GR1600D364L11%2F8G;1:GV-N75TD5-2GI;1:AEROPGSV2X-RED;1:SH-224FB;1:WD+WD10EZEX;1:MONPHIL220024;1:RTVPHISLU0191;1:XFX+CORE+450W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam na dniach kupić komputer i zastanawiam się czy zestaw, który sobie stworzyłem będzie ze sobą współpracował (czy wszystko zmieści się do obudowy). Do zestawu dokupię jeszcze monitor fullHD. Dodam tylko, że pierwszy raz tworzę zestaw od podstaw, więc liczę na dobre rady. :)

 

CPU - Intel Core i3-4170 3,7 GHz 3MB cache s. 1150 Box.

GPU - Gigabyte GF GTX750Ti 2048MB 128bit PCI-E z NVIDIA

Płyta główna - MSI H81M-E33 Intel H81 LGA 1150

Chłodzenie - Arctic Freezer A11 PWM (?)

Dysk twardy - WD Blue WD10EZEX 1TB sATA III 64MB

RAM - GoodRam 8GB DDR3-1600 CL11

Obudowa - Aerocool PGS V2X

Nagrywarka - Samsung SH-224FB

Zasilacz - Rasurbo Gaming Power GAP-565 V2 550W (?)

 

Komputer będzie mi służył do grania w gierki oraz do produkcji filmów/muzyki, więc chciałbym też dodać kartę muzyczną. Zastanawia mnie czy wybrałem dobry zasilacz i czy chłodzenie zmieści się w obudowie/na płycie głównej. Może da się jakoś w tej sumie kupić coś z i5 i 2GB kartą graficzną? :)

 

/e: Czy chłodzenie boxowe w tym wypadku wystarczy i mógłbym zaoszczędzić te 100zł na chłodzeniu?

/e2: Zestaw po zmianach: https://proline.pl/?fn=koszyk&1:CORE+I3-4170;1:H81M-E33;1:GR1600D364L11%2F8G;1:GV-N75TD5-2GI;1:AEROPGSV2X-RED;1:SH-224FB;1:WD+WD10EZEX;1:MONPHIL220024;1:RTVPHISLU0191;1:XFX+CORE+450W

 

http://www.morele.net/inventory/info/Nf2624/

 

w grach będzie wydajniejszy od wyżej podanego zestawu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ten Core 450, to kompletnie nieopłacalny jest, wywal go. Ciężko coś z proline wybrać, bo nic nie ma z budżetówek :E

 

Ram daj: http://proline.pl/?p=HX316C9SR%2F8 bo CL9 i chyba najtańszy jaki tam jest.

Zasilacz: ten Thermaltake co znalazłeś wcześniej: http://proline.pl/?p=TTK+LT-500PCEU

 

Zmieniłem zasilacz i ram na te co mówisz, chyba już przy takim zestawie zostanę, jutro dostanę wypłatę, więc jutro zamówię.

Nie chce zamawiać na morele.net i raczej wolę i3 od procesora AMD.

 

/e; mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie, jak zamawiam wszystkie części do stworzenia komputera, to czy w pudełkach będą wszystkie potrzebne przewody do złożenia piecyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie, jak zamawiam wszystkie części do stworzenia komputera, to czy w pudełkach będą wszystkie potrzebne przewody do złożenia piecyka?

 

sorki za doublepost, ale uwija mi się :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie piszesz że chcesz pceta do gier, na i3 sobie nie pograsz na pewno nie we wszystko (w optymalnych warunkach) Nie lepiej zamiast 750ti wsadzić gtx 660 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady. :) Odezwę się jeszcze jak będę miał problem z poskładaniem tego wszystkiego do kupy, mam nadzieję, że wszystko mi się uda, chyba aż takie trudne to nie jest, a w życiu narazie tylko rozbierałem procesor i kartę graficzną na części pierwsze :) Jeszcze raz wielkie dzięki ^^

 

/e; zamierzam między innymi grać w CS:GO, h1z1 i parę innych gierek, kombajna do GTAV i Wiedźmina raczej nie potrzebuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem komputer z proline, już go nawet poskładałem. Mam WIELKI PROBLEM, mianowicie, komputer nie chce się uruchomić, po kliknięciu przycisku PWR wiatraki zaczynają działać, lecz po sekundzie wszystko staje, a komputer wydaje z siebie dziwny dźwięk, coś w rodzaju piknięcia. Nie mam zielonego pojęcia co może być nie tak. Błagam pomóżcie, jestem przerażony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 pinowe zasilanie cpu podłączone?

6 pinowe (o ile jest) zasilanie gpu podłączone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...