Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rositt

Format laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z laptopem. Od pewnego czasu zacina się i jedynym wyjściem jest wtedy wyciągnięcie baterii i ponowne włączenie go. Chcę zrobić format dysku, żeby wszystkie śmieci/programy usunąć z niego. Wiecie takie 'przywrócnie do ustawień fabrycznych'. Moje pytanie brzmi jak to zrobić: nie mam żadej płyty, bo nic nie było dołączone. Prosiłabym o pomoc w wytłumaczeniu, jednak dodam, że jestem laikim i nie znam się na tych wszystkich typowych nzwach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... ale jaki to laptop? i jaki system? :hmm:

Sprawdź czy znajduje się na nim partycja przywracania (będzie działać, jeśli dysk posiada oryginalną tablicę partycji, czyli np. w laptopie nie był formatowany dotąd cały dysk twardy lub nie był zmieniany rozmiar partycji.)

Najpierw pokaż zdjęcie z okna Zarządzania dyskami. Start -> prawym na Komputer -> Zarządzaj -> Zarządzanie dyskami.

Następnie (zacytuję innego użytkownika (dotyczy systemu Windows 8.1)):

żeby sprawdzić stan recovery uruchom wiersz polecenia w trybie administratora, i wpisz polecenie

 

reagentc /info

 

jeśli wyświetli, że lokacje winre i odzyskiwania nieznana, to musiałbyś spróbować dopisać je - jak zobacz tutaj

 

w diskpart nadaj tylko litery partycjom, czyli polecenie assign letter, reszta chyba? niepotrzebna , bo id i atrybuty partycji chyba są ok

Źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i coś poszło nie tak :( Sformatowałam ten dysk recovery i dysk E i teraz oba foldery są puste ;/ Dysku C nie mogę sformatować? Co mam robić?

 

Chcę przywrócić komputer do ustawień takich jakich miałam po zakupie. Wiecie czysty laptop bez żadnego syfu...

 

Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i coś poszło nie tak :(Sformatowałam ten dysk recovery i dysk E i teraz oba foldery są puste ;/ Dysku C nie mogę sformatować? Co mam robić?

 

No nie żartuj, bo teraz już ma 100% nie odzyskasz systemu z recovery skoro nie ma partycji z obrazem Windowsa.

Kiedyś w laptopach HP/Compaq recovery uruchamiało się klawiszem F11 podczas startu laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuje... A jak uruchomię to co dalej robić? Bo nie mam zielonego pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego formatowałeś te partycje? Niby jest szansa na odzyskanie, gdyby to był szybki format, ale generalnie po ptakach. Może to dysk pooduje problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formatowałam, bo nie mogłam sformatować dysku C... Spróbowałam z innymi dyskami i poszło, a później się okazało, że foldery są puste ;/

 

Nie wiem co ma winę, ale komputer się zacina oraz momentami strasznie muli... Od dłuższego czasu po włączeniu go pojawiał się komunikat, że wykonanie kopii zapasowej nie powiodło się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mimo wszystko jest tu jednak winny dysk twardy. Niewykluczone, że już swoje przepracował i się powoli sypie.

Sprawdź programem HD Tune 5.60 PRO (pokaż zdjęcie zakładki Health lub programem CrystalDiskInfo 6.5.2 (zdjęcie głównego okna). Tylko ustaw wyświetlanie w systemie dziesiętnym: Function (Funkcje) => Advanced Feature => Raw Values (Wartość Raw) => 10 [DEC].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk nie jest najlepszym stanie. Zaleca się utworzenie kopii zapasowej wszystkich danych i zrobić tzw. "remapowanie poierzchni". W Google jest wiele poradników - zykle poleca się program MHDD. Generalnie należałoby go już wymienić, jest uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...