Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rav-X

Gainward GTX 970 referent - opine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Miałem kupić GTX 960 4 GB lub R9 380 4 GB, czyli kartę do 1000 zł, ale udało mi się naciągnąć maksymalnie budżet na kartę do 1400 zł (i ani grosza więcej), więc pojawił się nowy wybór karty GTX970, niestety referencyjnego, ale w porównaniu do tańszych opcji i tak prezentuje się lepiej, zwłaszcza wydajnościowo.

 

Z tego co udało mi się wyszukać mam w tej cenie do wyboru Gigabyte (LINK), Palit (LINK) lub Gainward (LINK). Najbardziej przemawia do mnie ten Gainward, dlatego też chciałem się spytać o opinię na temat tej firmy i tej karty? Jak ktoś miał, to jak jest z kulturą pracy? Z wytrzymałością? Z temperaturami?

 

Przeglądając po necie, dużo nie ma opinii na temat tej firmy, ale jak coś jest to nie są jakieś negatywne. A o tej konkretnej karcie w ogóle jest jeszcze mniej jakichkolwiek opinii i testów, ciężko cokolwiek wywnioskować.

 

Może z tych trzech kart wybrać inną? Ogólnie zależy mi aby była nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze wolalbym kupic polroczna uzywke na gwarancji niz kupowac referenta gtx 970....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prezentuje się lepiej, bynajmniej wydajnościowo.

Bynajmniej :E >> KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze wolalbym kupic polroczna uzywke na gwarancji niz kupowac referenta gtx 970....

Ale co jest złego w referencie? W pewnym sensie można powiedzieć że na plus jest, że karta nie jest podkręcona, bo nie pracuje poniżej swoich możliwości, GPU nie jest dodatkowo obciążone i zawsze jest potencjał na podkręcenie w razie potrzeby. Trzeba też spojrzeć, że miałem brać tańszą z niższej półki kartę, więc wydaje mi się że nawet referent jest tutaj lepszym wyborem.

 

Bynajmniej :E >> KLIK

Poprawione ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referent będzie głośniejszy i będzie się słabiej kręcił. No i wiadomo temperatury ale turbinka przynajmniej wypycha poza obudowę powietrze. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mlex14 Mocno te referenty mogą być głośne? Kompa raczej i tak nie mam najcichszego (5 wentylatorów, 2x 200x200, 3x 120x120), więc jak by sie poza to nie wybijał dźwiękiem to nie jest jeszcze jakaś tragedia. Wcześniej miałem R9 270x od Gigabyte z WindForce 3x i nie uważam tego chłodzenia za ciche, nie licząc, że jeden z wentylatorków trochę terkotał po przekroczeniu 50%, ale znośna była.

 

A co do samej firmy Gainward, byście ją polecili czy nie? Patrząc na dość niską cenę, mogą używać jakich tańszych podzespołów (kondensatory, pamięci, itp.) w kartach? Czy tylko na chłodzeniu i nie podkręcaniu karty oszczędzają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W referentach karty maja z 15-20 stopni wiecej pod obciazeniem.. Taktowanie gpu w niereferenyjnych kartach jest podniesione bo producent moze sobie pozwolic na podniesienie taktowania poprzez lepsze chlodznie lepsze rurki cieplne wieksze radiatory i oczywiscie w zaleznosci od karty wentylatory ktore powoduja ze karta nawet po OC ma temp nie przekraczajace 75 stopni, czego nie mozna powiedziec o referentahc ktore na stokowych zegarach przekraczaja spoko ponad 80 stopni a nawet dochodza do 90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RedSystem rozumiem o co ci chodzi i zarazem zdaję sobie sprawę, że chłodzenie referencyjne nie jest takie wydajne jak autorskie i może być głośniejsze, ale jeśli głośność nie przekroczy hałasu wentylatorów w obudowie, a temperatury będą się trzymać w normach wyznaczonych przez producenta, to myślę, że jest to do pogodzenia za tak niską cenę tej karty. A obudowę mam na tyle mocno wentylowaną, że i tak karta nie powinna dochodzić do krytycznej temperatury.

 

Ja nic nie mam przeciwko OC producenta na karcie jak i autorskim chłodzeniom, sam takie posiadałem i sobie chwaliłem, i też chętnie bym taką przygarną, ale te 1400 zł na kartę to już naprawdę jest na maksa naciągnięty budżet, a za te pieniądze nic nowego jak referenta nie dostane. Używek nie chcę brać, bo nie zaryzykuje tej sumy na coś nie do końca wiadomego, po mimo dawanej gwarancji, karta była używana i czemuś jest sprzedawana, a mogę te trzy karty w tej cenie kupić lokalnie, więc w razie problemu mogę je szybko oddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo szukasz..

 

klik

Sam mam, w tych pieniądzach polecam.

U mnie leci stabilnie na 1500/4000 więc z oc problemu żadnego nie ma, chociaż wiadomo zależnie od sztuki.

Przy 5 wentylach w budzie nie będzie problemu ze schłodzeniem (karta nie wyrzuca powietrza na zewnątrz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

referenty to mocne konstrukcje jezeli niebedzie ci przeszkadzal wiekszy halas to smialo bierz o temp. bym sie niemartwil maja kilka,kilkanascie c wiecej ale nic im sie niedzieje wiec smialo mozesz brac referenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo szukasz..

 

klik

Sam mam, w tych pieniądzach polecam.

U mnie leci stabilnie na 1500/4000 więc z oc problemu żadnego nie ma, chociaż wiadomo zależnie od sztuki.

Przy 5 wentylach w budzie nie będzie problemu ze schłodzeniem (karta nie wyrzuca powietrza na zewnątrz).

Aż tak słabo nie szukałem, widziałem tą kartę, ale od razu ją odrzuciłem, jej wielkość nie wzbudza zaufania, i preferuję tradycyjne wielkości. Z tym chłodzeniem wydaje mi się, że może być minimalna poprawa względem referencyjnego. Może nie mam co wybrzydzać, ale nie podoba mi się ten Gigabyte i raczej go nie wybiorę.

 

referenty to mocne konstrukcje jezeli niebedzie ci przeszkadzal wiekszy halas to smialo bierz o temp. bym sie niemartwil maja kilka,kilkanascie c wiecej ale nic im sie niedzieje wiec smialo mozesz brac referenta

Tak jak wcześniej wspominałem, jak karta będzie trzymać się w pewnych normach to dam radę, kiedyś niektóre stare karty też potrafiły "wyć" i dało się przy tym siedzieć, więc myślę że przy dzisiejszych kartach nie powinno być źle, a nawet trochę lepiej. No i liczę, że to jest mocna konstrukcja, tylko zastanawiam się czy ta firma takie robi? Czy to bez różnicy jaka firma produkuje, jeżeli chodzi o referenty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "referenty", które zalinkowałeś to są słabe modele, mają krótkie PCB (wzięte z GTX 670/760), słabą sekcję i chłodzenie też nie powala.

 

Jeśli chcesz turbinę a'la referent GTX980 to ten model ---> http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3xdp-gtx-970-4gd5-oc-695443/

 

Budżetowy niereferent MSI za 1430zł ---> http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-970-oc-4gb-ddr5-pci-e-box-gtx-970-4gd5t-oc/pd/DRYF7MBBM/?utm_source=zanox&utm_medium=feed&utm_campaign=zanox_wszystkie&utm_content=11417232&zanpid=2073108211195872256

 

Lub niereferent Gigabyte'a WF3 ----> http://proline.pl/?p=GV-N970WF3OC-4GD

 

Jeśli koniecznie chcesz nową kartę to na prawdę warto jest dorzucić te 30-50zł do modeli, które zalinkowałem niż kupować te karty na krótkim PCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kowal z tym dokładaniem kasy już nie dam rady, miałem kupić kartę do "tysiaka", " wyciupałem" ledwo jeszcze 400 zł, i mam tylko i wyłącznie 1400 zł, które z nie do końca czystym sumieniem mogę wydać na "rozrywkę" (czyt. kartę graficzną), no i nie dołożę więcej. Ja z przyjemnością bym wybrał jak najwydajniejszą kartę jaka jest, ale na dzień dzisiejszy nie mogę sobie na to pozwolić, może kiedyś.

 

Co do PCB, są dwa rodzaje tego Gainward'a co chcę kupić, ja chcę wziąć tego z linka co podałem, który ma standardowe HDMI, 2x miniDP, DVI i on ma pełne PCB. Druga wersja ma miniHDMI, 3x miniDP i DVI i jest na krótkim PCB (LINK). Ta druga wersja jest najczęściej spotykana w internecie, tej co ja chcę kupić spotkałem tyko raz zdjęcie płyty bez chłodzenia, ale jak na złość nie mogę znaleźć tego zdjęcia żeby wrzucić do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, nie będę namawiał na dorzucanie.

 

 

Natomiast jeśli jednak zdecydujesz się na 970 na "krótkim PCB" to polecę Zotaca, dostaniesz chociaż 5 lat gwarancji po zarejestrowaniu ---> http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-970-4gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-dp-premium-pack-zt-90105-10p-698294/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kowal dzięki za linka, spytam się o tego Zotac'a u mnie w sklepie gdzie chcę kupić kartę, czy w takiej cenie uda im się sprowadzić ją. Oczywiście nie byłoby problemu zamówić z Morele, ale doliczają przesyłkę i wychodzi ponad 1400 zł. 5 lat gwarancji robi wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PCB, są dwa rodzaje tego Gainward'a co chcę kupić, ja chcę wziąć tego z linka co podałem, który ma standardowe HDMI, 2x miniDP, DVI i on ma pełne PCB. Druga wersja ma miniHDMI, 3x miniDP i DVI i jest na krótkim PCB (LINK). Ta druga wersja jest najczęściej spotykana w internecie, tej co ja chcę kupić spotkałem tyko raz zdjęcie płyty bez chłodzenia, ale jak na złość nie mogę znaleźć tego zdjęcia żeby wrzucić do tematu.

 

Istnieje Gainward z referencyjnym PCB? Swego czasu dosyć intensywnie szukałem i oprócz prawdziwego referenta z szybką :) znalazłem tylko MSI, które u mnie zagościło:

 

6BfbedRh.jpg

 

 

@1300/1800MHz, obniżone napięcie rdzenia, fabryczny powertarget (jedynie 215W w Furmarku w połączeniu z i5 haswellem) i jest tak jak poniżej.

Co było dla mnie zaskoczeniem - chłodzenie owszem szumi, ale przeszkadzało mi to zdecydowanie mniej niż zwykłe wentylatory, które jak się rozpędzą to wyją/jęczą/świszczą.

 

PrZ6STJ.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się zdecydujesz na używkę to zapraszam, mam MSI GTX 970 w idealnym stanie z GW za 1350 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...