Skocz do zawartości
Gość kieros

Nielegalni imigranci i uchodźcy w UE temat ogólny.

Rekomendowane odpowiedzi

Ci Polacy przebywali w Niemczech nielegalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykuł oczywiście stworzony pod określoną reakcję. Czy szkodliwy? Chyba w takim samym stopniu, jak artykuły stworzone pod określoną reakcję, ale o Syryjczykach, czy innych Egipcjanach.

Oto dualizm poglądowy: piszą o nas źle? Analiza i buuuu. Piszą o nich źle? Zabić ich wszystkich! :)

 

Kto chce zabijać imigrantów? Co najwyżej ludzie tego typu ;)Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, nawet tutaj by się znalazło paru ;) Zawsze, jak wchodzę do tego wątku, przypomina mi się taka jedna forumowiczka, która to miała pomysła, żeby emigrantów ostrzeliwać z minigunów z dronów już przy "ich" brzegach, czy jakoś tak ;)

 

Co do nielegalności emigrantów: ci, którzy drążą ten temat, zamiast się czepiać jakichś oberwańców, niech wyskoczą do własnych władz, które stworzyły takie, a nie inne prawa międzynarodowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobili źle, ale artykuł też jest szkodliwy. Bo wynika z niego, że Polacy pod tak sobie poszli na trzeźwo pobić kobiety, które przy okazji są anonimowe.

 

Akurat fakt, że zrobili to na bani stawia ich w gorszej sytuacji niż gdyby zrobili to po trzeźwemu (po trzeźwemu może by nie zrobili, hmm?). Bycie pod wpływem czegokolwiek zmieniającego postrzeganie zawsze - i moim zdaniem dobrze - jest traktowane jako okoliczność zaostrzająca kwalifikację danego zdarzenia.

 

Tak więc nigdy nie traktuj bycia pod wpływem jako usprawiedliwienia. To infantylne i naiwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziesiątki takich akcji jest w Polsce każdego dnia, że ktoś kogoś bije/zaczepia po pijaku i na płeć nie patrzy.

 

I m. in. dlatego jesteśmy na zachodzie elementem obcym kulturowo, choć się co po niektórym wydaje, że nie, bo po twarzy ich nie odróżnisz.

Edytowane przez 209458

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I m. in. dlatego jesteśmy na zachodzie elementem obcym kulturowo, choć się co po niektórym wydaje, że nie, bo po twarzy ich nie odróżnisz.

 

No nie da się ukryć, ten filmik jest znany i chyba w jakimś stopniu to też pokazuje.

 

https://www.youtube.com/watch?v=x7mtiPIonXs

 

Ten Polak, w miejscu robiebnia eksperymentu, jest zdecydowanie obcy kulturowo. Zdecydowanie inaczej rozwiązuje problemy niż lokalna ludność. Nie ma co pudrować, agresja i rozwiązania siłowe, do tego spory wulgaryzm w słownictwie. Na coś takiego zdecydowanie cześciej trafi u Polaka, niż w społeczeństwach zachodnich. Ale to aby na pewno powód, by po swoich wyłącznie psy wieszać? Aż tak źle z nami, że musimy w kompleksy popadać?

 

A sposób w jaki jest zrobiony nagłówek przy rozboju linkowanym przez toyak02, to zwyczajna gównarzeria (jeśli ktoś przewrażliwiony, to niech będzie prowokacja/manupilacja), zarówno u piszącego art, jak i niestety Panie moderator, u Pana też. Problem nielegalnychy imigrantów polaga na czymś innym, niż na sporadycznym rozboju dwóch pijaczków w obcym kraju, przebywających tam zresztą całkiem legalnie. Gdyby iść takim mechanizmem, to takich art można by pewnie pisać całą masę choćby o Brytyjczykach wpadających do nas weekendami na piwo, czy dziewczynki. Bynajmniej tzreźwością i grzecznością oni wtedy nie grzeszą. Robić błazna z siebie i linkować tutaj, jak to "imigranci brytyjscy" zadymy u nas robią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) zarówno u piszącego art, jak i niestety Panie moderator, u Pana też. Problem nielegalnychy imigrantów polaga na czymś innym, niż na sporadycznym rozboju dwóch pijaczków w obcym kraju, przebywających tam zresztą całkiem legalnie.

To był, drogi Panie... żart. A podejrzewam, że sam tytuł artykułu podlinkowanego na forum jest też celowym działaniem. Niby imigranci a ... Polacy. Inaczej musiałbym odebrać przymioty inteligencji dziennikarzom natemat. szczerbaty.gif
Gdyby iść takim mechanizmem, to takich art można by pewnie pisać całą masę choćby o Brytyjczykach wpadających do nas weekendami na piwo, czy dziewczynki. Bynajmniej tzreźwością i grzecznością oni wtedy nie grzeszą. Robić błazna z siebie i linkować tutaj, jak to "imigranci brytyjscy" zadymy u nas robią?

Turyści są imigrantami? Możesz szerzej rozwinąć śmiałą tezę?

 

"Beide haben einen festen Wohnsitz in Deutschland"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie da się ukryć, ten filmik jest znany i chyba w jakimś stopniu to też pokazuje.

 

https://www.youtube.com/watch?v=x7mtiPIonXs

 

Ten Polak, w miejscu robiebnia eksperymentu, jest zdecydowanie obcy kulturowo. Zdecydowanie inaczej rozwiązuje problemy niż lokalna ludność. Nie ma co pudrować, agresja i rozwiązania siłowe, do tego spory wulgaryzm w słownictwie. Na coś takiego zdecydowanie cześciej trafi u Polaka, niż w społeczeństwach zachodnich. Ale to aby na pewno powód, by po swoich wyłącznie psy wieszać? Aż tak źle z nami, że musimy w kompleksy popadać?

 

A sposób w jaki jest zrobiony nagłówek przy rozboju linkowanym przez toyak02, to zwyczajna gównarzeria (jeśli ktoś przewrażliwiony, to niech będzie prowokacja/manupilacja), zarówno u piszącego art, jak i niestety Panie moderator, u Pana też. Problem nielegalnychy imigrantów polaga na czymś innym, niż na sporadycznym rozboju dwóch pijaczków w obcym kraju, przebywających tam zresztą całkiem legalnie. Gdyby iść takim mechanizmem, to takich art można by pewnie pisać całą masę choćby o Brytyjczykach wpadających do nas weekendami na piwo, czy dziewczynki. Bynajmniej tzreźwością i grzecznością oni wtedy nie grzeszą. Robić błazna z siebie i linkować tutaj, jak to "imigranci brytyjscy" zadymy u nas robią?

https://www.youtube.com/watch?v=OPQh22p6aEE

Coś jeszcze chcesz udowadniać filmikami z neta? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To był, drogi Panie... żart. A podejrzewam, że sam tytuł artykułu podlinkowanego na forum jest też celowym działaniem. Niby imigranci a ... Polacy. Inaczej musiałbym odebrać przymioty inteligencji dziennikarzom natemat. szczerbaty.gif

 

Turyści są imigrantami? Możesz szerzej rozwinąć śmiałą tezę?

 

"Beide haben einen festen Wohnsitz in Deutschland"

 

Przy pisaniu art pod zadaną tezę bynajmniej nie trzeba odbierać piszącemu inteligencji, w zasadzie nawet trzeba założyć, że ma ją sporą. Bynajmniej nigdzie nie zarzuciłem braku inteligencji, zarzuciłem manipulację/prowokację (by to robić, nie można być skończonym idiotą). A mamy jakiś problem z imigrantami z Afryki, w Europie zresztą całkiem poważny, to nawiążemy do tematu pokazując dwóch pijanych polskich zadymiarzy. Cel tego aż nadto jasny.

 

I powtórzę - dla mnie wymowa art prowokacyjna, szczególnie w tytule. Moderator linkujący coś takiego, to dla mnie ciekawa sprawa, formy żartu ja akurat nigdzie nie widzę.

 

Tematu turystów rozwijał nie będę, celowo dałem w "...". W tym wypadku akurat średnio miałoby znaczenie, czy mowa o kimś, kto przebywa (całkiem pewnie legalnie) kilka lat w jakimś kraju, np w celu pracy, czy ktoś do obcego kraju jedzie (też całkiem legalnie) zwyczajnie popić, pobzykać, przy okazji nieco poszumieć. Z Brytyjczyków tacy "imigranci", jak z Polaków "nielegalni".

 

@johny11

Filmikami z neta, czy pojedynczymi zdarzeniami (co jest robione w art linkowanym przez toyaka), można wszystko "udowodnić", więc nie wiem co ja miałbym nimi dowodzić. A że statystycznie (powtarzam, statystycznie) zachowujemy się w wielu sytuacjach ciut inaczej niż np Skandynawowie (skąd linkowałem filmik pod jakąś tezę, zresztą nie moją), to chyba kwestionowane mi tutaj nie bedzie? Bo tego akurat filmikiem bym nie dowodził, kwestionującemu zaproponowałbym "eksperyment" z dzieckiem - gdzieś na parkingu (by było nieco świadków) w Szwecji/Norwegii nakrzyczeć na dzieciaka i dać mu klapsa, zrobić to samo w Polsce i porównać skutki. No może tylko kolejność inna, wpierw w Polsce, bo inaczej może być problem z "dokończeniem eksperymentu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ty pokazujesz? To jest nielegalny imigrant?

To zwykły wypadek drogowy, gdzie sprawca się osrał i uciekł. Takie przypadki znajdziesz wszędzie i pochodzenie sprawcy nie będzie miało tu szczególnego znaczenia dla częstości występowania takich zdarzeń.

Ale kara, choćby przez to że uciekł i nie wezwał pomocy jednak powinna być wyższa.

Takie coś mógłby odwalić każdy z nas, bo nie sądzę, by był tu ktokolwiek, kto poważnie potrącił kogoś i musiał mierzyć się rzeczywistością.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś mógłby odwalić każdy z nas, bo nie sądzę, by był tu ktokolwiek, kto poważnie potrącił kogoś i musiał mierzyć się rzeczywistością.

 

Znam gościa, który w wieku 19 lat doprowadził do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Został na miejscu wypadku, wezwał pomoc (997, 998, 999), przyznał się do wszystkiego, przyjął karę bez odwołań i włóczenia się po sądach, odsiedział, co mu przyklepali, grzywny popłacił, jedyne co, to nie miał odwagi spojrzeć w oczy rodzinie zmarłego w wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam gościa, który w wieku 19 lat doprowadził do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Został na miejscu wypadku, wezwał pomoc (997, 998, 999), przyznał się do wszystkiego, przyjął karę bez odwołań i włóczenia się po sądach, odsiedział, co mu przyklepali, grzywny popłacił, jedyne co, to nie miał odwagi spojrzeć w oczy rodzinie zmarłego w wypadku.

Prawie każdy wierzy, że właśnie tak by się zachował. W panice różnie bywa.

Tak z ciekawości, ile dostał?

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ty pokazujesz? To jest nielegalny imigrant?

To zwykły wypadek drogowy, gdzie sprawca się osrał i uciekł. Takie przypadki znajdziesz wszędzie i pochodzenie sprawcy nie będzie miało tu szczególnego znaczenia dla częstości występowania takich zdarzeń.

To jak jest legalny to wszystko jest w porządku?

Pochodzenie sprawcy ma znaczenie, bo pochodzi z kraju gdzie kultura jazdy po drogach publicznych jest bliższa Rosji niż cywilizowanej Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest legalny to wszystko jest w porządku?

Pochodzenie sprawcy ma znaczenie, bo pochodzi z kraju gdzie kultura jazdy po drogach publicznych jest bliższa Rosji niż cywilizowanej Europie.

Nielegalni imigranci i uchodźcy w UE temat ogólny.

 

Bez kitu, legalnych imigrantów może do nas przybyć nawet 20 milionów jeśli zechcą. Niech się jednak dostaną tutaj w sposób legalny. Niech pokażą, że można z nimi normalnie koegzystować.

 

To może jeszcze pokażesz jakiegoś polaka, co się gdzieś wysadził, albo porozjeżdżał kilkanaście osób drąc się "w imię Jezusa Chrystusa, odbieram wam życie". Tylko żeby to nie było w czasach sprzed wielkiego wybuchu.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nielegalni imigranci i uchodźcy w UE temat ogólny.

Ja też sobie mogę powytłuszczać co mi się podoba.

Jaki masz cel w bronienu tego troglodyty? Krewny? Kolega ze wsi?

 

 

Bez kitu, legalnych imigrantów może do nas przybyć nawet 20 milionów jeśli zechcą. Niech się jednak dostaną tutaj w sposób legalny. Niech pokażą, że można z nimi normalnie koegzystować.

 

Jakich nas? To się wydarzyło w UK, póki co to nie nasze ziemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest legalny to wszystko jest w porządku?

 

Nie, nie jest. Tyle, że ten temat dotyczy nielegalnych imigrantów. Wielu, w tym i Ty zapominacie o tym i zapodajecie tutaj, być może prowokacyjnie, a może i z braku laku, zajawki o osobach, które legalnie gdzieś przeprowadziły się.

 

Ja też sobie mogę powytłuszczać co mi się podoba.

Jaki masz cel w bronienu tego troglodyty? Krewny? Kolega ze wsi?

Zacytuj, jakimi konkretnie słowami broni tego nygusa.

Jakich nas? To się wydarzyło w UK, póki co to nie nasze ziemie.

 

 

Facet jest Europejczykiem, więc pisze "u nas". Czego się czepiasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja się ciebie o coś pytałem? Po co się wcinasz pomiędzy wódkę a zakąskę? :brow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest na publicznych forach, że czasem ja wcinam się, a czasem ktoś wcina się mi. I jakoś to się kręci. cool.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz cel w bronienu tego troglodyty? Krewny? Kolega ze wsi?

akurat od bronienia / usprawiedliwiania to wy jestescie najlepsi , po prawie kazdym zamachu czy tam jakims incydencie wrzucacie tu linki z dupy niemajace nic wspolnego z tematem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precz z gangami imigrantów. !!! 1111 ONE ONE

 

FsAAywh.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złe uczynki jednych nie są żadnym usprawiedliwieniem dla złych uczynków drugich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to takiego świętowania we Francji to nie ma nawet jak Francja wygrywa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...