Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CheeseBoy

Odnowienie PeCeta na studia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Temat zakładam w tym dziale, bo nie do końca wiem gdzie indziej mogę to zrobić. W przypadku błędnej lokalizacji proszę o przeniesienie.

Za miesiąc czeka mnie pierwszy rok studiów automatyki i robotyki i stwierdziłem, że skoro moja dziewczyna będzie miała laptopa to ja odrestauruję starego PeCeta robiącego dotychczas za ozdobę w pokoju (nie, nie jako doniczka ani akwarium). Jest to sprzęt, który był robiony z 6 lat temu za ok 2k zł. Trzy lata temu zrobiłem generalny remont sprzętu i wymieniłem w sumie wszystko, łącznie z obudową, więc tylko wymontowałem deficytowe komponenty (dysk twardy, nagrywarka CD i zasilacz), a stary blaszak ustawiłem jako dekorację.

To co zostało prezentuje się następująco:

Procek: Intel Core 2 Duo 2.93 GHz

Pamięć RAM: 2 GB RAM (+ 2GB dokładane)

Karta graficzna: GeForce 9800 GT

Płyta główna: FC Gigabyte GA-G31M-ES2L

Obudowa jest z sklepowego Scaleo P.

Z zasilaczami sprawa prezentuje się następująco: Przy tym układzie z zastosowanym iBox-em SL-8500BTX od nowości występowały problemy w trakcie grania w najrozmaitsze gry (tzn występowały artefakty, śnieżenie, mapowanie obiektów innymi teksturami itd., ogólnie cyrk), nawet w takie z którymi natywny config od Fujitsu Siemens radził sobie dobrze. Postanowiłem go wymienić, kierując się poradami kolegów z tego forum i dowiadując się, że i-Box jest na czarnej liście zasilaczy. W skutek tego w moje łapki trafił Chieftec GPA 500S (który swoją drogą nie rozwiązał problemu), a stary zasilacz trafił do szafki i teraz mam wstręt do używania go. Oprócz tego mam jeszcze na stanie (skądś) FSP 350-60THA-P.

I teraz pytanie: Co powinienem wymienić (i który zasilacz zastosować), żeby sprzęt radził sobie z takimi programami jak AutoCad i żeby czasem jakiś Wiedźmin (nie Dziki Gon ofc) ruszył na średnich? Albo co wymienić, żeby zminimalizować prawdopodobieństwo występowania artów? Bo wiem, że ten zestaw nie jest zły, tylko na ile on się spisze dobrze w takich programach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj budżet, dokładną nazwę procka, ramu (wystarczy taktowanie) i powiedz czy w grę wchodzi sprzedaż tego co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z budżetem to jest tak, że chcę zobaczyć, czy się opłaca restaurować ten zestaw, czy nie. Ale myślę że tak do 1000 zł to będę w stanie przeznaczyć na sprzęt (więcej tez może być, ale nie po 4-5k...)

W sprawie danych ramu i procka to muszę zadzwonić, bo jestem kawałek od domu teraz. Na razie są takie dane.

A sprzedaż wchodzi w grę o ile ktokolwiek będzie chciał komputer sprzed 6 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Grafika na złom.

Ten procesor też będzie miał problemy z wiedźminem 3.

W zasadzie tylko zasilacz jest cokolwiek warty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że do 3 mi się nie spieszy ;) a zasilacz podejrzewam, że masz na myśli Chiefteca. Niestety chyba źle zrozumiałeś, bo chodzi o to, że Chieftec jest obecnie w nowym PC, a do tego którego robie mam iBoxa i FSP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić, ale tu do wymiany jest wszystko.

 

Sprzedaj to co masz, jakiś grosz wpadnie.

Rozbij skarbonke i daj znać konkretnie ile masz siana.

 

Jak nie dasz mocnej karty graficznej to fortron da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...