Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DoctorNTrance

Nowy monitor 800zł, 24 cale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaki polecacie monitory 24 cale do tej kwoty? Myślałem nad DELL P2414H, ale on ma problemy z czernią i nwm czy by mnie to nie wkurzało. Myślę jeszcze nad Samsungiem S24D590PL. A może jakiś inny polecicie? Moja grafa Palit GeForce GTX 750 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba monitory są na matrycy Ips więc będą miały podobną czerń i srebrzenie. Jeśli chcesz czerń to matryca amva, IPS to lepsze kolory, lepsze kąty widzenia, lepszy czas reakcji. AMVA, mniejsze kąty widzenia, czarna czerń, gorszy czas reakcji i gorsze kolory. Ipsy są ok tylko gorzej na nich pracować w całkowitej ciemności, wtedy właśnie pojawia się srebrzenie i słaba czerń, ale jeśli masz oświetlone stanowisko pracy(monitor) lampka etc. to jest ok. Więc po ciemku może cię to wkurzać, przy oświetleniu nie powinno. Chociaż i tak czerń nie będzie tak głęboka jak na AMVA, ale jednak moim zdaniem ipsy mają więcej zalet. Do tego warto by się rozejrzeć za jakimś monitorem z flicker free (dzisiaj to już standard) eliminuje migotanie obrazu(podświetlenia), a zatem jest znacznie przyjaźniejszy dla wzroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie dołóż do dell u2414h jest bardziej uniwersalny niz p2414h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...