Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mati_323

Dysk SSD za 2.5 stówy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, może i panie, eksperci, doświadczeni użyttkownicy !

Dysk SSD kupuję już od 3 tygodni i po prostu nie wiem jaki.

Naczytałem się tyle tego, że wszystkie SSD jak się okazuje są lipne. :D

Poszukuje dysku SSD o pojemności 120-128 GB. Budżetem jaki dysponuje to całe 250 polskich ciężko zarobionych złotówek :)

Wiem że Kingston V300 to badziew i odpada. Intel znowu ma różne opinie, ale mi nawet nie przypad do gustu. Samsung może i robi dobre TV, ale o dyskach zawiele dobrego nie słyszałem, choć mam sam dysk samsunga ATA 120GB, który SMART ma idealny, a ma ok. 10 lat. :D

Plextor M6S już go miałem brać, ale przeczytałem na innych forach że go odradzają, problemy z firmware.

Zastanawiam się głębiej nad Crucial MX100 albo GoodRamC100, o których słyszałem lepsze troszkę opinie. Firmy w sumie znane z produkcji nośników pamięci, mam ramy googram i są ok :)

Na morele widziałem Transcend SSD370, który jest polecany i ma dobre opinie, ale tej marki nie znam.

Pomożecie ?

Chcę mieć zainstalowany świeży system na SSD, jak zacznie się szkoła. Jak coś będzie na nim W10.

Z góry dzięki i pozdrawiam, a szczególnie tych którzy juto zaczynają szkołe :)

P.S

Jak już kupie SSD jak podzielić partycje w HDD ? Mam 1 TB i zrobić partycje 120 GB SSD i 1 TB HDD ? Czy może sobie rozdzielić, że na SSD sam system, na 1-szej partycji HDD programy itp, a na 2giej gry, filmy, pobrane pliki itp.

To jak ?

1. 120 GB SSD + 1 TB HDD

2. 120 GB SSD + 250 GB HDD_0 + 750 GB HDD_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX100 już nie jest produkowany ale to nadal dobry dysk, jak go dostaniesz w tej cenie to spokojnie możesz brać. Zastąpił go bx100 który jest lepszy, ale może się nie zmieścić w Twoim budżecie. Transcend SSD370 będzie chyba najlepszy w tej cenie. Goodram c100 też będzie dobry.

 

Chcesz całego ssdka na system poświęcić? Kiepski pomysł, co z tego ze system będzie działał szybko jak programy będą się wlec? Daj z 50 gb na system, a resztę na programy i gry. Niewiele tego będzie ale będzie; lepiej jest kupić dysk 256 gb, ich ceny zaczynaja się od około 350 złotych. Co do podziału hdd na partycje to jak Ci wygodnie, nie ma jednego najlepszego podziału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski które można kupić do 250zł: GoodRam C100 lub Transcend 370s

Partycję HDD dzielisz sobie wedle życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak podzielić. 240gb recovery? Co zamierzasz tam trzymać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki za szybkie odpowiedzi.

jestem zdecydowany brać tego .

Czyli tak można zrobić :

1. SSD par_1: 50 GB na OS, par_2 70GB programy

2. HDD par_1 750 GB na gry dane itp, 250 GB recovery

no ja tez polecam crucial zdecydownaie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem goodram, a nie crucial.

W sumie na recovery wystarczy 100 GB :)

To jak panowie, zamawiam w poniedziałek tego goodrama :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz śmiało, daj znać potem jak Ci się na nim pracuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej. Dzięki za pomoc, jak tylko zainstaluje dysk i system to podziele się opinią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk właśnie został włożony do komputera. Czekał pare dni w pudełku, bo nie miałem czasu.

Jednak przed formatowaniem od razu robię benchmark HD Tune, wyniki zaraz podeślę.

Podzielę dysk tak:

SSD_0 40 GB (system)

SSD_1 80 GB (sterowniki, niezbędne programy, CG:GO

HDD_0 250 GB (recovery)

HDD_1 750 GB (dane)

 

@edit

Scsreen z testem:

post-364937-14426775283_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto używa HD Tune do testowania dysku SSD, bądź HD Tune w wersji 2.55 do testowania CZEGOKOLWIEK obecnego na rynku w ciągu ostatnich 5-8 lat powinien bana dostać ;p.

Albo użyj wersji najnowszej albo np. AS SSD benchmark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziel tak małego ssd. Bez sensu. Windows/programy/stery i co ci zostanie miejsca wykorzystasz czy na cs'a czy jeszcze inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej mówili żeby go jednak podzielić, hmmm nie wiem już sam.

@edit

Test innym programem

SSD nie można defragmetować ?

post-364937-144267846424_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partycję robi się system i najważniejsze programy. Jak masz 120giga to nie ma sensu tego dzielić. Jak będziesz chciał przeinstalować na nowo system to i tak musisz przeinstalować programy i sterowniki. Do tego na większej partycji łatwiej kontrolować dostępne miejsce.

SSD nie ma potrzeby defragmentować. Nic to nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, trochę w necie i rzeczywiście robienie partycji nawet nie jest zalecane, ponieważ jedna partycja cały czas będzie używana a druga nie i dysk nie będzie równo obciążany i może stracić lekko na żywtności, Dziękuję za dobrą radę.

A co z testem ? Jest OK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, trochę w necie i rzeczywiście robienie partycji nawet nie jest zalecane, ponieważ jedna partycja cały czas będzie używana a druga nie i dysk nie będzie równo obciążany i może stracić lekko na żywtności, Dziękuję za dobrą radę.

To bardzo ciekawe co napisałeś.Daj jakiegoś linka bo ja też chciałbym powiększyć zasób swojej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...