Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Walitorax

MSI Afterburner kontroluje jeden wentylator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przed chwilą z nudów pobrałem program o nazwie "MSI Independent Fan Control" by sprawdzić jak to działa.

Odpaliłem "prawy" na 100% (wyłączając lewy) i nie owijając w bawełnę, załapałem lekkie "WTF". W życiu takiego szumu nie słyszałem z komputera.

Otwarłem obudowę, odpaliłem MSI Afterburner, zapodałem 100% na manualu i się okazało, że "prawy" wentylator nie działa, gdy jest kontrolowany przez Afterburnera. :lol2:

 

Jak ta sekcja zasilania i wszystko się musiało gotować podczas maratonów w Wiedźmina... Dziwiłem się, że przy tak polecanym chłodzeniu mam 80c i zbija takty. Myślałem że to od temperatury w pokoju, która niska nie jest... :mad2:

 

Jakieś pomysły? Nie chcę używać oddzielnego badziewia od MSI do OC i drugiego badziewia od MSI do regulowania wentylatorów... No halo jest XXI wiek, takie szopki być nie powinny, szczególnie że to program do OC wydany przez producenta karty :lol2:

 

 

EDIT: Oj nie to, teraz to zgłupiałem. Odpaliłem BeamNG.Drive i zostawiłem swoją krzywą w Afterburnerze i się coś kręcą obydwa. Jednak mam wrażenie na swój zmysł słuchu, że po ustawieniu 100% w afterburner, a po ustawieniu 100% w tej ich apce jest różnica w prędkości. Po ustawieniu w apce szumi głośniej :hmm:

 

EDIT2: Napisałem do supportu MSI. Ciekawe, czy coś poradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Support MSI na wiadomość o tym zjawisku odpisał tylko, ze Afterburner nie jest jeszcze zgodny z Windows 10. Serio?... Ciekawe czy chociaż poprawią to w nowej wersji...

Coraz bardziej zastanawiam się nad modem biosu, ale przy okazji bym boosta wyłaczył, a tego nie ogarniam :/

Jest na sali jakiś posiadacz tego modelu i mógłby sprawdzić czy ten problem u niego występuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...