Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gonzo_post

Windows 10 ustawienia wydajnośći inne dla różnych kont

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam na W10 dwa konta jedno jest do grania w domu gdzie potrzebuje max wydajności 2 to konto do pracy często odpalone jest tam kilka programów serwer(www/php/mysql), notepad++, Lazarus, przeglądarka + Visual studio. tutaj potrzebna mi minimalna wydajność chodzo o to aby system się nie grzał ponieważ muszę go chować do plecaka. albo trzymać na kolanach podczas szybkich diagnostyk.

 

I tutaj moje pytanie da się skonfigurować system aby dla każdego konta działały inne ustawienia wydajności? ewentualnie jakieś zewnętrzne narzędzie. Jak temat już był to proszę o linka bo niestety nic takiego nie znalazłem.

 

Nie chodzi mi tylko o zmiane ustawień grafiki bo laptop ma dwie grafiki jedna gtx a druga intela 4400 więc gtx jest odpalany tylko do aplikacji które tego wymagają (gry). Sam system działa na intelu. Jak coś to jest to Lenovo Y50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz opcję zasilania i po problemie

 

Ok jest to rozwiązanie, ale nie tego do końca szukałem. Chodzi mi o narzędzie które robi to automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jest to rozwiązanie, ale nie tego do końca szukałem. Chodzi mi o narzędzie które robi to automatycznie.

Nie wiem, czy taki automatyzm Ci wystarczy, ale zawsze możesz zrobić tak:

1. Odpalić w cmd to polecenie:

powercfg -l

Dostaniesz listę planów zasilania z ich identyfikatorem (GUID).

 

2. Napisać prosty skrypt .bat, który ustawi odpowiedni plan zasilania, np.

powercfg -s <GUID>

3. Wstawić skrypt do autostartu dla każdego użytkownika, dzięki czemu przy zalogowaniu powinien zostać zmieniony schemat zasilania na właściwy dla danego użytkownika.

 

To tak na szybko, co mi przyszło do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok takie cuś styknie. tylko to chyba nie zadziałą w momencie jak będę chciał się przelogować. chyba że dodać to w innym miejscu ale to jakoś pomyśle nad tym wieczorem.

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziała.

 

Sam tak robię, wystarczy utworzyc skrót z C:\Windows\System32\powercfg.exe -setactive [nazwa profilu].

 

Nazwy profilu pobierasz kom powercfg -l tak jak pisał Dermi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...