Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Davidek123

Gtx 980 G1 gaming , OC 88 stopni

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest maksymalna temperatura gtx 980 by nie uszkodzić karty ? Podkręciłem kartę g1 gaming 980 do 1500/1950mhz i w maksymalnym obciążeniu podczas dłuższego grania największa temperatura jaką osiągnęła to 88 stopni w wiedźminie 3. Taka temperatura utrzymuje się przy znośnej prędkości wentylatorów dzięki czemu mogę grać bez słuchawek nie słysząc tego okropnego szumu przy wysokich obrotach , obecnie przy 88 stopniach jest to 75% prędkości i jest jeszcze znośnie bo powyżej 80 już ciężko. Czy przy te 88 stopni jest bezpieczne dla karty biorąc pod uwagę temperaturę ostatnimi dniami czy lepiej zbić takty/podkręcić wiatraki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im mniej tym lepiej, nie ma co katować. W Afterburnerze maksymalna do ustawienia to 91, więc zakładam że to górna granica i lepiej trzymać się chociaż 10 stopni niżej.

Tak z ciekawości - na jakim napięciu śmiga to 1500? Widziałem parę testów róznych modeli 980 i nie widziałem napięcia jakie puszczali, a taka informacja by mi się przydała jakbym swojej MSI puścił inny BIOS.

 

Edit: W teście PCLab referent jechał na 80c max, ale bez podkręcenia i to jest pewnie temperatura w której schodzi z zegarów, więc też bym przyjął 80c jako odpowiednią temperaturę dla układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak temperatura coś za duża jak na G1... Trzeba by wymienić pastę, a jak są plomby to reklamować :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma plomb bo sam wczoraj zmieniałem ;) Ja miałem ten sam problem po OC w grach do 85C (Temp. Target mam do 120C), średnio około 70-73C a w wymagających grach do 85C. Nie wiem czy pasta była do dupy, ale zmieniłem na Arctic MX-2 i temperatury po OC to teraz maksymalnie widziałem 71-72 a średnio 65-68C. (Na Stocku? 50-60C), różnica jak dla mnie kolosalna ;) Odkręcamy w sumie 7 śrubek i ściągamy chłodzenie.

 

Im mniej tym lepiej, nie ma co katować. W Afterburnerze maksymalna do ustawienia to 91, więc zakładam że to górna granica i lepiej trzymać się chociaż 10 stopni niżej.

Tak z ciekawości - na jakim napięciu śmiga to 1500? Widziałem parę testów róznych modeli 980 i nie widziałem napięcia jakie puszczali, a taka informacja by mi się przydała jakbym swojej MSI puścił inny BIOS.

 

Edit: W teście PCLab referent jechał na 80c max, ale bez podkręcenia i to jest pewnie temperatura w której schodzi z zegarów, więc też bym przyjął 80c jako odpowiednią temperaturę dla układu.

To nie jest odpowiednia temperatura dla tej karty i to z dobrym chłodzeniem ewidentnie coś nie tak jest tak jak u mnie :) Tyle że ja problem sobie rozwiązałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP - "Odpowiednią" miałem na myśli "maksymalną". Jedno myślę, drugie piszę. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie jest maksymalna odpowiednia ;) Po prostu Temp. Target tak jest ustawiony by zachować pewien odstęp od tej maksymalnej, o której nie wielu wie przy jakiej temp. układ może pracować :) Dlatego ja mam Temp. Target minimum 100C a max 120C, żeby taktów nie zbijało i PowerTarget 166%. Zmiana pasty powinna pomóc na 99% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wgrany custom bios gdzie wywaliłem boosta i dałem stałe napięcie na 1.25v . Obniżyłem pamięć o 50mhz i zmieniłem pastę na arctic mx-2 bo taka mi została. Dam znać wieczorem jak się przedstawia teraz ale po 15 minutach wieśka max temp 82stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G1 powinno być jednym z najwydajniejszych chłodzeń AC na kartach. Podwykonawca znowu źle wycina podstawki? A podczas montażu dają jakąś gline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie 1.25 V to cała tajemnica wysokiej temperatury. Przy standardowym napięciu (ok. 1.21-1.22 V) byłoby pewnie 10*C mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę zbije do 1.2180 styknie do takiego oc? Jak temperatury będą dobre to chciałbym wrócić na 2000mhz pamięci bo artefaktów żadnych nie miałem(obecnie 1900mhz) tylko temperatura bardzo wysoka byłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie 1.25 V to cała tajemnica wysokiej temperatury. Przy standardowym napięciu (ok. 1.21-1.22 V) byłoby pewnie 10*C mniej.

Ja po OC mam 1.262V i mam max temp. 71-72C w wieśku po zmianie pasty ;)

 

Mam wgrany custom bios gdzie wywaliłem boosta i dałem stałe napięcie na 1.25v . Obniżyłem pamięć o 50mhz i zmieniłem pastę na arctic mx-2 bo taka mi została. Dam znać wieczorem jak się przedstawia teraz ale po 15 minutach wieśka max temp 82stopnie.

Jakie OC, jaka buda i wentylacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core na 1506mhz a pamięc 1900mhz(było stabilnie 2000mhz ale tu już temperatury 88-90 stopni więc zmniejszyłem) , buda gladius m40 z wszystkimy wiatrakami wmontowanymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego Gladiusa to mi się sprzęt gotował w tej budzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to lepiej zapytać czy masz gware jak tak to wysyłaj zobacz jakie temp mają te karty.

Nie od razu rozkręcanie i zmiana pasty bo może być że to nie wina pasty a jak rozkręcisz i nie tak złożysz czy coś i klapa.

ja bym pierw sprawdził na wykresy jakie ma ta karta temp.

po za tym może siedzieć w obudowie bez przewiewu itp.

zastanów się nim ją rozkręcisz żeby po czasie nie zakładać wątku że chciałeś założyć nową pastę ale po założeniu karta ci nie działa a karta swoje kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem ten model, i teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1.22v miałem max 77c ale w wiedźminie już artefakty sypały . Zbije trochę pamięć albo podniosę voltage by w max obciążeniu karta nie przekraczała 80-82 stopni. Aha i bez OC wszystko jest ok , tyle że mi zależy na wywaleniu boosta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to lepiej zapytać czy masz gware jak tak to wysyłaj zobacz jakie temp mają te karty.

Nie od razu rozkręcanie i zmiana pasty bo może być że to nie wina pasty a jak rozkręcisz i nie tak złożysz czy coś i klapa.

ja bym pierw sprawdził na wykresy jakie ma ta karta temp.

po za tym może siedzieć w obudowie bez przewiewu itp.

zastanów się nim ją rozkręcisz żeby po czasie nie zakładać wątku że chciałeś założyć nową pastę ale po założeniu karta ci nie działa a karta swoje kosztuje.

Odkręcasz 7 śrubek i po prostu ściągasz... wycierasz oryginalną pastę nakładasz swoją, dokręcasz do oporu na krzyż i po sprawie. Jakoś nie tylko mi taki zabieg pomógł, warunkiem też jest to by nie dać tej pasty za dużo. Nie wiem na kij kogoś straszysz jakimś uszkodzeniem, jedynie to trzeba by być upośledzonym żeby ukruszyć rdzeń który mimo wszystko jest zabezpieczony.

 

(3x śrubka od sekcji zasilania + 4 śrubki od GPU)

 

@UP - albo słaba wentylacja w budzie albo kombinuj z pastą.. :) U mnie w Gladiusie karty się gotowały.

 

Właśnie kupiłem ten model, i teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłem :E

Dobrze ;) To nie wina modelu. Jednak warto tak czy siak zmienić gówno na GPU na swoją pastę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

henus powiedz mi czy to bydle naprawdę jest takie głośne jak to co nie którzy twierdzą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze do 50-55% Fans dla mnie jest okej bo nie siedzę z głową przy komputerze :) Ale wyżej jest już słyszalna dlatego najlepiej sobie ustawić krzywą w BIOSie i jest git :) U mnie obecnie maksymalne temp. 71-71C przy 45% Fans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest maksymalna temperatura gtx 980 by nie uszkodzić karty ? Podkręciłem kartę g1 gaming 980 do 1500/1950mhz i w maksymalnym obciążeniu podczas dłuższego grania największa temperatura jaką osiągnęła to 88 stopni w wiedźminie 3. Taka temperatura utrzymuje się przy znośnej prędkości wentylatorów dzięki czemu mogę grać bez słuchawek nie słysząc tego okropnego szumu przy wysokich obrotach , obecnie przy 88 stopniach jest to 75% prędkości i jest jeszcze znośnie bo powyżej 80 już ciężko. Czy przy te 88 stopni jest bezpieczne dla karty biorąc pod uwagę temperaturę ostatnimi dniami czy lepiej zbić takty/podkręcić wiatraki?

Niestety te katy tak maja .A ile masz rpm na tych 88 stopniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Boczkins to moje serwery :E jasne że gram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po OC mam 1.262V i mam max temp. 71-72C w wieśku po zmianie pasty ;)

 

 

Jakie OC, jaka buda i wentylacja?

to nagraj 5 min film z wiedzmina gdzie widac detale mhz , rpm oraz temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nagraj 5 min film z wiedzmina gdzie widac detale mhz , rpm oraz temp

Dobrze tak zrobię ;) Za jakieś 2-3h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...