Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

geohound

Jedna grafika, dwa monitory, dwa inne zadania jednocześnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem, który może należeć do działu monitorów, grafik i chyba systemów ogólnie, ale spróbuję tu - mam PCta z GTX970, do tego dwa monitory (22 cale HDMI-HDMI i 19 DVI-DVI o ile się nie mylę albo jakaś przejściówka) i chciałbym zrobić tak, bym mógł na mniejszym grać w coś na padzie, podczas gdy Żona łaziłaby sobie po internecie/pisała w WORDzie na większym. Kłopot zaczyna się w momencie, gdy gram sobie, a na większym monitorze kliknie się gdziekolwiek myszką i gra na 19 calach się minimalizuje. Bawiłem się programami typu Display Fusion, ale on potrafi zrobić dwa niezależne pulpity, które finalnie i tak minimalizują grę, gdy na drugim się gdzieś kliknie.

 

Da się tu coś ugrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da rady! jeden komputer, jeden system. Windows może mieć focus tylko na jedną aplikację jednocześnie, więc albo Ty grasz, albo żona klika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to odpalenie virtualboxa (albo innego softu do wirtualizacji), i przypisanie do maszyny wirtualnej na wyłączność myszki i klawiatury, tak by system hosta nie łapał ich jako wejście i nie zmieniał focusu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem jeszcze o programie, który robi borderless, przez co gra może mieć pełny ekran, ale nie minimalizuje się podczas pracy na drugim monitorze, a mysz nie jest przypisana do okna apki (tu: gry). Może takie coś miałoby sens...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem jeszcze o programie, który robi borderless, przez co gra może mieć pełny ekran, ale nie minimalizuje się podczas pracy na drugim monitorze, a mysz nie jest przypisana do okna apki (tu: gry). Może takie coś miałoby sens...

też by nie zadziałało, bo gra wciąż traciła by focus gdy ktoś inny zacznie korzystać z myszy i klawiatury w innej aplikacji. gra, tak samo jak uruchomiona w oknie, by się nie minimalizowała, ale traciłbyś kontrolę nad grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację. Wiem, że na pewno da się jednocześnie pracować i grać na emulatorach (PS2 na przykład), bo mimo że okno jest nieaktywne, to pad dalej grę obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację. Wiem, że na pewno da się jednocześnie pracować i grać na emulatorach (PS2 na przykład), bo mimo że okno jest nieaktywne, to pad dalej grę obsługuje.

tak, bo pad jest wtedy na wyłączność dla emulatora - to podobne jak zaproponowana przez Jeża wirtualka - postawić taką z Windowsem do pisania/internetu, z klawiaturą i myszą na wyłączność... powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej jedynie to co wyżej pisali, virtualna maszyna do przeglądania neta a Ty grasz na padzie ;)

Pytanie czy komp wydoi coś takiego żeby obydwie osoby miały płynność w tym co robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...