Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

guru123

Czy zasilacz utrzymie ten sprzęt ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , planuję delikatnie rozbudować swój komputer ;) do parametrów : Procesor Intel Quad Core 2.4 ghz ( lub wyższy do 3 ghz ) / pamięć ram : 4 GB ddr3 ( lub więcej o ile pod ten procesor więcej będzie potrzebne ) oraz karta graficzna Geforce 2 gb - dodam że wiem iż procesor czy tam karta grafiki sobie nie równe i każdy z nich pobiera więcej energii ale sprawa się komplikuje kiedy przeczytałem że mój zasilacz znajduje się na czarnej liście zasilaczy... jest to Qoltec 500W pytanie rodzi się czy ten zasilacz utrzymie podaną wyżej konfigurację czy zasilanie do wymiany ? , z góry dzięki , jeśli coś nie zrozumiałe proszę pisać ! :) UPS EDIT : moja płyta to gigabyte EP35-DS3L , płyty nie mam zamiaru zamieniać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: Poszukaj modecom'a MC400 - jest to idealny zasilacz pod platformę 775/771 bo jak ona cała kosztuję bardzo mało (da się go kupić już za 30 zł).

Ram: Twoja płyta nie obsługuję ddr3, poszukaj 2x2 gb ddr2, które można już dostać za około 120 zł.

Karta graficzna: pod q6600 (bo taki zakładam, że masz kupić) najlepiej wziąć używane gtx 560 ti / gtx 460, bo procesor nie wykorzysta potencjału lepszych.

Procesor: Tu pomyślałbym także o modyfikacji płyty i biosu, ale zakupu lepszego xeon'a (za 150 zł jest x5450), a jak się tego boisz: q6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...