Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TomaszS90

Modernizacja PC do Streamowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zmodernizować swój pc tak abym mógł spokojnie streamować oraz nagrywać gry takie jak:

- CS: G0

- Fifa 16

- Pes 16

 

Proszę o podpowiedź co powinienem zmienić w swoim PC:

 

Podaję zestaw:

 

Płyta Główna Gigabyte 77OT-D3L AM3

Procesor Phenom II x4 955 (4x3,6gh)

Pamięć Ram 2x2GB Good Ram DDR3 1333mh Cl9

Karta Graficzna GeForce GTX 550 TI 1GB DDR5

Zasilacz 750w

Obudowa - No Name - Dowymiany

Dysk 500GB Samsung HD520HJ Ata Device

Nagrywarka DVD

Standardowa Klawiatura

Mysz A4tech x750 Red Fire

Monitor Samsung 24`HD

System Windows 7

 

Bardzo proszę o pomoc co powinienem wiedzieć i co wymienić oraz za jaką kwotę??

Pozdrawiam Forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oko: Dołożyć ram (a może lepiej wymienić na 2x4?) (crucial ballistix), zmienić grafikę (750 ti), zasilacz (atnec vp500) i budę (raijintek arcadia). Póki co to jest około 100 + 500 + 150+ 110 zł czyli: 860 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zmodernizować swój pc tak abym mógł spokojnie streamować oraz nagrywać gry takie jak:

- CS: G0

- Fifa 16

- Pes 16

 

Proszę o podpowiedź co powinienem zmienić w swoim PC:

 

Podaję zestaw:

 

Płyta Główna Gigabyte 77OT-D3L AM3

Procesor Phenom II x4 955 (4x3,6gh)

Pamięć Ram 2x2GB Good Ram DDR3 1333mh Cl9

Karta Graficzna GeForce GTX 550 TI 1GB DDR5

Zasilacz 750w

Obudowa - No Name - Dowymiany

Dysk 500GB Samsung HD520HJ Ata Device

Nagrywarka DVD

Standardowa Klawiatura

Mysz A4tech x750 Red Fire

Monitor Samsung 24`HD

System Windows 7

 

Bardzo proszę o pomoc co powinienem wiedzieć i co wymienić oraz za jaką kwotę??

Pozdrawiam Forumowiczów

 

Opcja minimum to procesor zmienić na jakiegoś Phenoma II x6, te dwa rdzenie dadzą kopa przy enkodowaniu i najlepiej podkręcenie, a kręcą się lepiej niż czterordzeniowe phenomy. Do tego ramu dokupić, który nie jest za drogi i jakieś chłodzenie. Procesor mam podobny i nie ma mowy o strumieniowaniu rozdzielczości fhd albo zbliżonych, bo już omija klatki.

 

A opcja bogatsza to fx 8300+płyta, jakieś 800 zł do tego chłodzenie z ramem to coś koło tysiąca wychodzi.

 

Powyższe tytuły nie są wymagające względem gpu, więc nie sądze żeby wymiana była wymagana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie więc prosze o odpowiedź tak lub nie a pytanie brzmi czy jeśli ten sprzed zmorernizuje o poniższe cześci to bedzie dobrze? I za ile mogę sprzedać swoje części?

 

Płyta Główna Gigabyte 77OT-D3L AM3 Płyta główna MSI 970A-G43 AM3+ DDR3 USB 3.0 2xPCIe

Procesor Phenom II x4 955 (4x3,6gh)Procesor Bulldozer (AM3+) AMD FX-6300 3.50GHz 6MB

Pamięć Ram 2x2GB Good Ram DDR3 1333mh Cl9 Pamięć RAM CRUCIAL 4GB 1600MHz Ballistix Sport CL9

Karta Graficzna GeForce GTX 550 TI 1GB DDR5 MSI GeForce GTX750Ti 2048MB 128bit Twin Frozr OC

Zasilacz 750w

Obudowa - No Name - Dowymiany Obudowa ATX/BTX Raijntek Arcadia Czarna

Dysk 500GB Samsung HD520HJ Ata Device

Nagrywarka DVD

Standardowa Klawiatura

Mysz A4tech x750 Red Fire

Monitor Samsung 24`HD

System Windows 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie więc prosze o odpowiedź tak lub nie a pytanie brzmi czy jeśli ten sprzed zmorernizuje o poniższe cześci to bedzie dobrze? I za ile mogę sprzedać swoje części?

 

Płyta Główna Gigabyte 77OT-D3L AM3 Płyta główna MSI 970A-G43 AM3+ DDR3 USB 3.0 2xPCIe

Procesor Phenom II x4 955 (4x3,6gh)Procesor Bulldozer (AM3+) AMD FX-6300 3.50GHz 6MB

Pamięć Ram 2x2GB Good Ram DDR3 1333mh Cl9 Pamięć RAM CRUCIAL 4GB 1600MHz Ballistix Sport CL9

Karta Graficzna GeForce GTX 550 TI 1GB DDR5 MSI GeForce GTX750Ti 2048MB 128bit Twin Frozr OC

Zasilacz 750w

Obudowa - No Name - Dowymiany Obudowa ATX/BTX Raijntek Arcadia Czarna

Dysk 500GB Samsung HD520HJ Ata Device

Nagrywarka DVD

Standardowa Klawiatura

Mysz A4tech x750 Red Fire

Monitor Samsung 24`HD

System Windows 7

 

http://www.morele.net/inventory/info/hOwhig/

 

mobo max 100, cpu 200, ram 30x2 zł kostka, grafika 100-150, i co to za zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Modecom Feel 2 620w - Pracuje dobrze

 

Coś z części mi się zwróci.

 

Czy to co ja opisałem te części będzie działać tak jak ma być? Chodzi o to że wszystko mnie wyjdzie 1500 a twój zestaw 1750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Modecom Feel 2 620w - Pracuje dobrze

 

Coś z części mi się zwróci.

 

Czy to co ja opisałem te części będzie działać tak jak ma być? Chodzi o to że wszystko mnie wyjdzie 1500 a twój zestaw 1750

 

Na własną odpowiedzialność go używasz, grafikę możesz wywalić i kupić kiedy indziej, jak już mówiłem i csgo i fifa nie jest wymagająca względem gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że grafika jest 1gb którą mam... Może te gry nie są wymagające ale w takie GTAA V też bym zagrał :D

Wiem, zasilacz na własną odpowiedzialność:)

 

Tylko teraz mam mętlik bo średnio się znam na tym wszystkim i zastanawia mnie to o ile bardziej wydajny będzie ten zestaw który zaproponowałeś od tego który sam poskładałem ? Bo nie wiem czy dobrze rozumiem ale patrząc na moją i twoją specyfikacje róznica jest chyba taka że proponujesz lepszego procka o te dwa rdzenie natomiast ja wkomponowałem lepsza grafike pod wzgledem chłodzenia bo parametry jej i reszty częsci sa bardzo zbliżone dobrze rozumiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że grafika jest 1gb którą mam... Może te gry nie są wymagające ale w takie GTAA V też bym zagrał :D

Wiem, zasilacz na własną odpowiedzialność:)

 

Tylko teraz mam mętlik bo średnio się znam na tym wszystkim i zastanawia mnie to o ile bardziej wydajny będzie ten zestaw który zaproponowałeś od tego który sam poskładałem ? Bo nie wiem czy dobrze rozumiem ale patrząc na moją i twoją specyfikacje róznica jest chyba taka że proponujesz lepszego procka o te dwa rdzenie natomiast ja wkomponowałem lepsza grafike pod wzgledem chłodzenia bo parametry jej i reszty częsci sa bardzo zbliżone dobrze rozumiem??

 

odejmując częsci to wyjdzie jakieś 1200 zł, karta gainwarda ma najbardziej podkręcony rdzeń ze wszystkich i jest cicha, a ta msi kosztuje stówke więcej :hmm: , do cpu i tak potrzebujesz chłodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK czyli ostatecznie czy taki sprzęt podoła stremowaniu? Karte Zostawię od MSI bo akurat tam gdzie chcę kupić cały sprzęt ona kosztuje 559 a ma lepsze chłodzenie.

 

Płyta główna MSI 970A-G43 AM3+ DDR3 USB 3.0 2xPCIe

Procesor Bulldozer (AM3+) AMD FX-6300 3.50GHz 6MB + Chłodzenie do procesora SilentiumPC Fera 2

Pamięć RAM CRUCIAL 2x4GB 1600MHz Ballistix Sport CL9

MSI GeForce GTX750Ti 2048MB 128bit Twin Frozr OC

Zasilacz MOdecom Feel 2 620w

Obudowa ATX/BTX Raijntek Arcadia Czarna

Dysk 500GB Samsung HD520HJ Ata Device

Nagrywarka DVD

Standardowa Klawiatura

Mysz A4tech x750 Red Fire

Monitor Samsung 24`HD

System Windows 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK czyli ostatecznie czy taki sprzęt podoła stremowaniu? Karte Zostawię od MSI bo akurat tam gdzie chcę kupić cały sprzęt ona kosztuje 559 a ma lepsze chłodzenie.

 

Płyta główna MSI 970A-G43 AM3+ DDR3 USB 3.0 2xPCIe

Procesor Bulldozer (AM3+) AMD FX-6300 3.50GHz 6MB + Chłodzenie do procesora SilentiumPC Fera 2

Pamięć RAM CRUCIAL 2x4GB 1600MHz Ballistix Sport CL9

MSI GeForce GTX750Ti 2048MB 128bit Twin Frozr OC

Zasilacz MOdecom Feel 2 620w

Obudowa ATX/BTX Raijntek Arcadia Czarna

Dysk 500GB Samsung HD520HJ Ata Device

Nagrywarka DVD

Standardowa Klawiatura

Mysz A4tech x750 Red Fire

Monitor Samsung 24`HD

System Windows 7

 

 

Płyta do zmiany na tą asrocka którą podałem, ram jakiś najtańszy w jednej kości 8 gb, co do procesora to już mówiłem, grafika gainwarda jest szybsza fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie zakupiłem ostatecznie następujące podzespoły odpowiedz mi czy powinno to mieć rece i nogi:

 

Procesor AMD FX-8300, AM3+, 64bit, 3,3GHz, 95W, + Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 2 HE1224 (SPC094)

Karta graficzna Gainward GeForce GTX 750Ti Golden

Płyta główna ASRock 970 Extreme3 AMD Socket AM3+

Pamięć GoodRam DDR3 PLAY 8GB 8192MB PC1600 BLACK z radiatorem

Obudowa Zalman Z1 - USB 3.0 - czarny - ZM-Z1

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...