Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

User303

Prośba o ocenienie zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nadszedł ten czas, kiedy muszę wymienić mojego starego blaszaka na nowy.

Zamierzam kupić "potwora" z przeznaczeniem na stawianie wirtualnego laboratorium (HyperV) oraz na granie z uśmiechem.

Proponowany zestaw składałem także patrząc na jak najniższy poziom głośności i dobre chłodzenie podzespołów.

 

Bardzo proszę o opinie i ewentualne propozycje zmian zaproponowanego zestawu:

 

Płyta główna: Asus MAXIMUS VIII HERO, Z170, QuadDDR4-2133, SATA3, HDMI, DP, USB 3.1, ATX (MAXIMUS VIII HERO)

Procesor: Procesor Intel Core i7-6700K Skylake, socket 1151, 64bit, 4.2GHz, 95W, cache 8MB, BOX (BX80662I76700K)

Karta Graficzna: Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 980 4GB GDDR5 (256 Bit) 2xDVI, HDMI, 3xDP (GV-N980G1 GAMING-4GD)

Chłodzenie Procesora: Chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock PRO 3 (BK019)

Pamięć RAM: Pamięć Crucial DDR4 2133 16GB C15 Crucial REG (CT16G4RFD4213.36FA2) x2

Zasilacz: Zasilacz Corsair CS850M 850W Modularny (CP-9020086-EU)

 

Obudowa: znalazłem trzy, które zawierają maty wyciszające, wiatraki i filtry

 

obudowa - Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ready/3x120mm bez zasilacza (SPC077)

obudowa - Obudowa Be Quiet! SILENT BASE 800 Window czarno pomarańczowy (BGW01) - najbardziej mi pasuje z wyglądu

obudowa* - Obudowa Fractal Design Define R5 2xUSB 3.0 z oknem Czarna (FD-CA-DEF-R5-BK-W)

 

*jako alternatywa, niestety brak filtrów u góry obudowy, a dość mocno kurzy się u mnie. Obraz dopełniają dwa psy na okrągło gubiące sierść 

 

"wymarzona" obudowa = maty wyciszające, filtry, wiatraki + szyba z boku do kontroli stanu wnętrza bez otwierania.

 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i pomoc przy dopasowaniu zestawu.

 

Pozdrawiam

User303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "wirtualnego laboratorium" chodzi Ci o wirtualne maszyny?

Zasilacz za mocny i drogi (czyli bez sensu)

Zasilacz Mój link

No chyba że będzie robił SLI to trzeba mocniejszy

Tutaj lepszy RAM Mój link.

Chłodzenie też nie jest Ci potrzebne aż tak drogie.

Na płycie można zaoszczędzić 200zł, chłodzenie 100zł, zasilacz 200zł i starczy na 980Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "wirtualnego laboratorium" chodzi Ci o wirtualne maszyny?

Zasilacz za mocny i drogi (czyli bez sensu)

Zasilacz Mój link

No chyba że będzie robił SLI to trzeba mocniejszy

Tutaj lepszy RAM Mój link.

Chłodzenie też nie jest Ci potrzebne aż tak drogie.

Na płycie można zaoszczędzić 200zł, chłodzenie 100zł, zasilacz 200zł i starczy na 980Ti.

 

Dzięki za odpowiedź nieżywy_matrix, spodziewałem się "nadmiarowości ceny" z tego zestawu ;)

 

bardzo fajne uwagi na pewno z nich skorzystam. Odpowiadając na Twoje pytanie dotyczące virtualnego laboratorium. TAK! chce móc postawic kilka maszyn wirtualnych na HyperV.

 

po złożeniu tego zestawu, chciałbym zapomnieć o dokładaniu czegokolwiek przez długi czas.

 

jakie chłodzenie polecasz i jaką obudowę ze wskazanych (innych), wspominałeś też o zmianie płyty głównej ?

 

OBECNA KONFIGURACJA: http://www.morele.net/inventory/info/QxLIPb/

p.s. trzeba doliczyć drugie tyle RAMu (nie ma w tej chwili na stanie).

 

Pozdrawiam

User303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...