Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Derdth

[3k - rozbudowa]

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

to znowu ja, tym razem proszę o opinię czegos dla mnie.

Musze naprawić swój stacjonarny, więc na dniach zanosze go do serwisu, gdyż samemu sobie z tym niestety nie radzę, stąd wpadł mi pomysł by ogarnąć sobie może coś nowego w kompie. Mam ok. 3 tysie na rozbudowę. Ogólnie lubię pograć sobie, chcę teraz kupić wieśka, gta V i nadrobić czas zmarnowany na inne rzeczy i trochę pograć ;p. Rozdziałka to FHD w jakiej gram. Ale jako student architektury potrzebuję też tego kompa do projektów. Głownie CAD, sketchup, samemu działąm w Archicadzie, wiadomo photoshop do obróbki renderów, tudzież bawię się w digital painting.

 

Na chwilę obecną mam i7-3770, 16gb ram 1600, 1tb 7200, gtx670 2gb ddr5, win7, z77 mobo.

z takich must have'ów dla mnie to ssd ->rozmyslam nad crucial mx200 250gb (czy tam 256gb) z zapisem rzędu ok.500 mb/s i równie dobrym jak na swoją cenę odczytem. I chyba myślę najbardziej nad zmianą grafy np. gtx980 od asusa za ok.2400.

Zastanawiam się czy warto, bo to moje ostatnei oszczędności jednak, a wiadomo jak to ze studentami.. ;p

 

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX200 to najlepszy ssd w tej cenie. Do tego MSI GTX 970 100ME i zostaje tysiak na balety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX200 to najlepszy ssd w tej cenie. Do tego MSI GTX 970 100ME i zostaje tysiak na balety.

Lub na 980Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub na 980Ti.

 

1) Wydać ostatnie oszczędności na kartę, którą za rok objedzie GTX 1070 prawie dwukrotnie tańszy :lol2:

2) Rozdziałka 1080p

3) Niekręcony CPU

4) za 2600 nie kupi 980Ti chyba, że używanego referenta :E

 

5) Jaki zasilacz ?

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za szybkie odpowiedzi, tak właśnie myślałem ad ssd :) A co do gtx970 to z moim prockiem wiesiek i gta pójdą spokojnie ( ok45-60fps) w fhd na srednio-wyskoich czy jednak lepiej popracować jeszcze i zaoszczędzić na 980/980ti ?

 

Zasilacz bodajże 500-600w brałem

 

a co do oszczednosci to takie oszczednosci oszczednosci, tak to prace mam by miec na bierzące wydatki itp. stąd to nei problem jeżeli to przewale ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu, najwyżej podkręcisz kartę :)

 

GTX 980 miałby sens ale używany za 1800 a nie nówka za 2400. 980Ti to przerost formy nad do tych zastosowań, tak jak wyżej wspomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1800 masz r9 390x. Nowsze gry już wyjdą na dx12. Spójrz sobie teraz ile ta karta zyska w nowszych grach: http://cdn.techfrag.com/wp-content/uploads/2015/08/ashes_of_singularity_directx12_benchmark_2.png

Nie pakował bym się w Maxwella za te pieniądze w życiu przy obecnej sytuacji.

Jeżeli koniecznie się upierasz przy Nvidi to poczekałbym na nowe karty w architekturze Pascal z pamięcią HMB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...