Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stormiasty

Jakie słuchawki nauszne zamknięte do 250-300 złotych?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Kilka dni temu połamały mi się CALe i szukam co najmniej godnego następcę tychże.

Moje wymagania:

+ do: MUZYKA - trance/techno

++ DOBRE BASSY!!! = to MUS

+ ale i dobra góra (wysokie tony)

+ składane

+ zamknięte, tak aby nie przeszkadzały innym

+ impedancja do 40 Ohm

- mikrofon zbędny

- cena do 250-300 złotych

 

 

Pozdro

 

Edit: dodałem impedancję do 40 Ohm, inaczej bym musiał dokupić przenośny wzmacniacz do nowych słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co złego jest w 60 Omach? :hmm:

Głośność nie zależy od impedancji, a także od SPL. SHP5000 / HD6000 spokojnie pójdą na integrze, choć na lepszym źródle zyskają jakościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem CALe i nie było problemów z napędzeniem ich z telefonu (Note II), czy laptopa.

Jednakże kolega kupił AKG 242HD i musiał dokupić wzmacniacz słuchawkowy, czego ja bym wolał uniknąć. Nie chcę nosić przy sobie nie wiadomo ilu gratów i martwić się o ich zasilanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiał, czy chciał? K 242 HD są co prawda trochę wymagające wobec źródła i maja dość niską czułość SPL, stąd będą grały ciszej od SHP5000 / HD6000, mimo wyższej impedancji, ale nie sądzę, by grały tak cicho, by konieczne było dokupienie jakiegoś wzmaka. Głównie poprzez dodatkowy wzmacniacz podnosi się walory dźwiękowe (wysterowuje), bo aktualnie większość integr, czy lepszych telefonów nie ma problemu z napędzeniem słuchawek. Nie należy mylić napędzenia z wysterowaniem słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze, 60 Ohm to są normalne, niskoomowe słuchawki.

 

Ważniejsza jest czułość słuchawek (wyrażona w dB/mW, czasami w dB/mV).

 

AKG K242HD mają znacznie niższą czułość w dB/mW w porównaniu do większości słuchawek, stąd grają od nich ciszej. Mają tylko 91 dB/mW (104 dB/mV).

Mimo to AKG K712 Pro mają od nich jeszcze niższą czułość (86 dB/mW / 98 dB/mV) a moja Lumia 930 zapewnia im zupełnie normalny poziom głośności, i nie jest konieczne posiadanie żadnego wzmacniacza.

 

A Takstary/Omnitronic przy swojej czułości 100 dB/mW +/- 3dB to są najgłośniejsze słuchawki jakie posiadałem do tej pory. Naprawdę niesamowite słuchawki. Po CALach będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i dobre rady :)

 

Zakupiłem Takstary HD6000 - ReznoR - miałeś rację, faktycznie grają dobrze jeśli chodzi o czułość, impedancja nie ma tu nic do powiedzenia :D

 

Po wygrzaniu - grają znakomicie, szeroko, dobry ass a i góra znakomita - co nie powoduje jednak znikania średnicy ;)

Także - polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak je zrekablujesz i zmodujesz to już ciężko się do czegoś przyczepić w ich graniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...