Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maja83

Zestaw gry 4500

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam do dyspozycji 4500 zł. Chciałabym złożyć zestaw do gier.

Pierwsze pytanie jakie mnie nurtuje to czy brać core i5 Haswell czy czekac na tańsze modele Skylake? ( nie zajmuje się podkręcaniem więc nie potrzebuje modeli z odblokowanym mnożnikiem ani typowo gamingowych MoBo).

 

Zestaw obejmuje także monitor i system Windows ponieważ obecnie mam stary monitor 4:3 17" i Vistę a to odpada.

 

Po przeglądnięciu forum widze, że polecacie płyty H81 do Haswella ale one nie maja wyjścia USB3.0, które moge wyprowadzić na zewnątrz obudowy więc odpadają. Nie mam pomysłu na płytę, czy brać ewentualnie B85, gdyby był to Haswell?

 

Maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No siemka.

Z tym czekaniem to zależy jak szybko potrzebujesz komputer. No i podejrzewam, że ze względu na nowość i brak konkurencji, nowa seria intela wcale nie będzie od razu taka tania. A w tej chwili zestaw bym polecił taki: http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/data__eJx9T0EOgjAQ$MueieluaQv!wXj0YDw00EMDgqEQo8a$2xZNKkQPs5PMTme2D7gMfT01I2yPIGTJIQNRKubpA0FKeMq5kJ4kQwyERNFKMhLnyYsAyUktpG!cMrBt76pQHBIx2eIPsIXnb3plOh3CKf5GFamBKJlxg3m04TyLZaJYKas!N519H!RzxKBHvW8G47yE9BZ21jhrqns4DHhRbsLi2rS6PrTadTevMni!ANa6UeQ* no i do tego windows wg uznania, ja raczej bym odpuścił 10 ponieważ mocno wtrąca się w to co posiadasz na dysku. Ze względu na szybkość działania i bezpieczeństwo preferuję 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogatsze modele na H81 mają wyprowadzenie na front obudowy USB 3.0

 

Raczej wyjdzie znacznie drożej, szczególnie przy obecnym kursie dolara, a znacznie wydajniej niezbyt:

 

Intel I5 4460

Seagate 1 TB 7200 RPM

Zalman Z3

Crucial 8 GB 1600 MHz CL9

asRock B85M Pro3

Cooler Master G450M

Palit GTX 970 JetStream

AOC 2369VM

Windows 10 64 bit

Transcend SSD 370 128 GB

4513 zł

 

Wydajny 4 rdzeniowy procesor, płyta ze złączem do podłączenia USB 3.0 z przedniego panelu. 8 GB RAM'u w dwóch kostkach. Do tego SSD na system i programy i klasyczny twardziel na resztę danych. Zasilacz oparty o przetwornicę DC-DC. Obudowa z 3 wentylatorami fabrycznie. Karta z dość cichym coolerem.

 

Złożenie zestawu masz za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogatsze modele na H81 mają wyprowadzenie na front obudowy USB 3.0

 

Raczej wyjdzie znacznie drożej, szczególnie przy obecnym kursie dolara, a znacznie wydajniej niezbyt:

 

Intel I5 4460

Seagate 1 TB 7200 RPM

Zalman Z3

Crucial 8 GB 1600 MHz CL9

asRock B85M Pro3

Cooler Master G450M

Palit GTX 970 JetStream

AOC 2369VM

Windows 10 64 bit

Transcend SSD 370 128 GB

4513 zł

 

Wydajny 4 rdzeniowy procesor, płyta ze złączem do podłączenia USB 3.0 z przedniego panelu. 8 GB RAM'u w dwóch kostkach. Do tego SSD na system i programy i klasyczny twardziel na resztę danych. Zasilacz oparty o przetwornicę DC-DC. Obudowa z 3 wentylatorami fabrycznie. Karta z dość cichym coolerem.

 

Złożenie zestawu masz za darmo.

 

Ty na serio z tym zasilaczem i systemem?

Płyta do wymiany bo ma słabą kartę dźwiękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego wymagać od płyty za 219 zł ? :E

 

Nigdzie Autor nie napisał, że wymaga sensownego Audio, zresztą jak ma jakiś sensowny sprzęt to na pewno albo ma albo będzie myślać o dedykowanej karcie dźwiękowej.

 

Z powodu ? Przecież to bardzo dobra platforma oparta o przetwornicy DC-DC z 5 letnią gwarancją. Mocowo też wystarczy jak zestaw z I5 i GTX 970 nie będzie nawet 300 W z gniazdka pobierać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego wymagać od płyty za 219 zł ? :E

 

Nigdzie Autor nie napisał, że wymaga sensownego Audio, zresztą jak ma jakiś sensowny sprzęt to na pewno albo ma albo będzie myślać o dedykowanej karcie dźwiękowej.

 

Z powodu ? Przecież to bardzo dobra platforma oparta o przetwornicy DC-DC z 5 letnią gwarancją. Mocowo też wystarczy jak zestaw z I5 i GTX 970 nie będzie nawet 300 W z gniazdka pobierać ...

Płyta za 230zł ma o dużo lepszą kartę dźwiękową.

Chyba MSI H81M-P33 też ma lepszą.

Po co ma kupować dedykowaną jak jeśli nie zajmuje się profesjonalnie muzyką to integra mu wystarczy.

Nie mówię o mocy tylko o cenie.

80zł taniej jest Antec lub Corsair VS. Przy małych funduszach liczy się każde 50zł, które można przeznaczyć na lepszą grafikę/płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do H81M-P33 to nawet nie podłączy USB 3.0 z przedniego panelu.

 

Nie popadajmy w skrajności i wszędzie gdzie się da oszczędzajmy na zasilaczu, bo VS czy VP wystarczy. :)

 

Tym bardziej, że za 80 zł wydajniejszej GPU nie kupi, co najwyżej z innym coolerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale branie tak drogiego zasilacza jest bez sensu.

80zł lepiej dać na MSI 100ME która będzie lepsza od tego Palita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

239 zł przy zestawie za 3500 zł to drogi zasilacz ? :P

 

Będzie co najwyżej ciutkę cichsza, 1 czy 2 FPS nie robi dużej różnicy. Poza tym na ESC 100ME kosztuję aż 1599 zł, tj około 120-130 zł więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Dzieki bardzo za pomoc

 

CO do czekania, to nie pali mi się. DOstałam poprostu premię i wiem na co ją przeznaczę :-)

 

Audio na płycie jest mi obojetne, teraz i tak mam byle co ale gra :-). Wazne jest w zasadzie USB 3.0 na frontpanelu.

 

Zrobię tak. Poczekam na Skylake, jak będzie sporo drożej to zostane przy tych propozycjach, które mi podaliście. Jesli bedzie niezbyt duża różnica tak 200 może 300 to się ewentualnie poradzę co do Płyty głównej.

 

Dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale branie tak drogiego zasilacza jest bez sensu.

80zł lepiej dać na MSI 100ME która będzie lepsza od tego Palita.

 

 

Zasilacz z pięcioma latami gwarancji, przetwornicą DC-DC jest bez sensu na tle 100ME od MSI ? Żartujesz sobie ? DO czego dopłacasz przy 100ME ? Do trochę lepszego chłodzenia gdzie chłodzenie Palita i tak będzie spokojnie dawać radę ? A może to ten backplate ?

 

Na temat "lepszych" integr audio lepiej nic nie pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...