Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rizomir

Problem z zainstalowaniem windows'a 8 - pomocy !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Gdy chcę zainstalować windows 8 nie mogę, wyskakuje komunikat: Nie można zainstalować systemu Windows w tym obszarze dysku twardego. System Windows należy zainstalować na partycji sformatowanej w systemie plików NTFS. Nie można zainstalować systemu Windows w tym obszarze dysku twardego. Partycja jest nierozpoznanego typu. I taki komunikat pokazuje się przy obu dyskach. Jest tam napisane, podam to najważniejsze: Dysk 0 Partycja 1 Typ system i Dysk 0 Partycja 2 Typ logiczne wolne miejsce i tu i tu 0. Na komputerze mam zainstalowany system ubuntu tylko i wyłącznie. Co zrobić, bardzo proszę o szybką pomoc. Dziękuje !!! Proszę wytłumaczyć mi łopatologiczne co zrobić, gdyż jestem bardzo podstawowym użytkownikiem komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie: czy chcesz zachować ubuntu, czy chcesz się linuksa pozbyć?

jeśli chcesz się pozbyć ubuntu (oraz wszystkich danych na dysku), to na dowolnym ekranie instalatora Windows wciśnij shift+f10, otworzyć się powinno okno cmd, wpisz tam (i każde polecenie potwierdź klawiszem enter):

diskpart

list disk

select disk 0

clean

create partition primary

active

 

okno cmd możesz zamnknąć, i powinieneś móc bez problemu kontynuować instalację Windowsa

 

powtarzam: ten sposób kasuje wszystkie dane znajdujące się aktualnie na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chcę wszystko usunąć. Zaraz to zrobię. Bardzo dziękuję !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, po wpisaniu komend wyskakuje błąd. 'disk' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file. Proszę o pomoc.

 

Dodam, iż chcę się pozbyć systemu ubuntu w jak najprostszy sposób, bez konieczności wkładania dodatkowej płyty cd z ubuntu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, po wpisaniu komend wyskakuje błąd. 'disk' (...)

 

Coś wpisujesz nie tak jak @Gobli napisał. Pierwszą rzeczą jaką masz wykonać w CMD jest diskpart - po naciśnięciu entera polecenie powinno chwilę "pomielić", a następnie wyświetlić znak zachęty "DISKPART>", po którym powinno się wpisywać pozostałe polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jestem na windows 8 :) Okazało się, że pierszą komendę wpisywałem ze spacją .... Potem poszło jak po maśle :D Dziękuję za fachową pomoc. Proszę jeszcze o jedno, nie mogę ustawić maksymalnej rozdzielczości na monitorze, jest 1600x1200, co zrobić ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co zrobić, sam system zainstalowałem, pewnie nie w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie najlepiej będzie ustawić system tak, by dociągał wszystko co może z windows update:

 

Naciśnij Windows + Pause (otwiera panel informacji o systemie) -> "zaawansowane ustawienia systemu" (z lewej) -> zakładka sprzęt -> guzik "ustawienia instalacji urządzeń" -> i tam wybierz "Tak, zrób to automatycznie".

 

Sterowniki powinny być dociągane tak jak aktualizacje do systemu, upewnij się że są wyszukiwane i instalowane.

 

Jeżeli w menedżerze urządzeń (devmgmt.msc) wciąż są jakieś nierozpoznane urządzenia, to pewnie wymagają ręcznego znalezienia sterownika - powinieneś go szukać na stronie producenta płyty głównej, czy tam laptopa - czymkolwiek jest urządzenie na którym operujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk windows prawym myszki i co dalej, nie rozumiem czym jest pause.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło odinstalowanie w menedżerze urządzeń monitora, ponowne zainstalowanie go i restart komputera, rozwiązane. :) Lub zainstalowane aktualizacje na komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...