Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lastner

[1600-2000zł] Smartfon do wszystkiego (oprócz gier)

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić smartfon do wszystkiego oprócz grania w gry na telefon - nie znam żadnej, nigdy żadną nie grałem, ostatni raz na telefonie grałem w snake'a i było to jakieś 10 lat temu.

 

Mój wybór padł na galaxy s5 bo pyło i wodo szczelny...ale ta otwierana plastikowa klapka z baterią w środku przeraża badziewiem ...

 

Dla mnie im mniejszy telefon tym lepszy bo ważne żeby dobrze trzymał się w ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wybierz Huawei Ascend P8. Kawał porządnego sprzętu za rozsądne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z3C skoro ma być mniejszy niż większy i nie przerażać badziewiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już prawie zdecydowałem się na z3 compact ale przetestowałem tego s5 i w cale nie jest aż taki duży, da się go normalnie używać, po prostu do tej pory miałem mniej niż 4 cale i takie przyzwyczajenie. Chyba postawię na s5 ale wciąż boje się o ten "tani" plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2k znajdziesz już S6 nówkę wziętą z salonu z normalną gw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba nie w Polsce, byłem w salonie, różnica między tymi modelami to prawie 1000 zł, a to nienormalne bo jak dla mnie s6 niczym się nie różni od s5 poza materiałem wykonania(niekoniecznie lepszym)

 

Dodatkowo s6 ma słabszy procesor od s5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli nowy z salonu (play, plus itd. z przedłużenia umowy), ale sprzedawany przez normalną osobę np. na allegro.

 

Przykładowe aukcje:

http://allegro.pl/samsung-galaxy-s6-32-gb-czarny-i5639580027.html

http://allegro.pl/samsung-galaxy-s-6-bialy-nowy-lodz-i5637044346.html

http://allegro.pl/samsung-galaxy-s6-32gb-blue-topaz-zaplombowany-i5645329118.html

 

W S6 masz 8 rdzeni, a w S5 4. Do tego S6 posiada 3 giga ramu. S6 zdecydowanie lepiej i płynniej chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie kupuje przez Allegro (nigdy), zbyt duże niebezpieczeństwo, rzadko zdarzają się tam "normalne" osoby.

Potrzebuję telefon ze sklepu, nie z abonamentem, nie podpisuje zobowiązujących umów z play, orange itp.

 

Po drugie, mógłbyś mi wytłumaczyć do czego będę potrzebował 8 rdzeni i 3 GB ramu, bo za bardzo nie mogę sobie wyobrazić w jaki sposób wpłynie to na płynną pracę telefonu. Szczególnie te 8 rdzeni - bo dla mnie to chyba jakiś żart. Nawet na stacjonarnym pc mam procesor z 4-rdzeniami (i7 4790k) i nie ma takiej fizycznej możliwości, żeby ograniczało to jakąkolwiek płynność pracy systemu.

 

NIE MA MOŻLIWOŚCI UŻYĆ 8 rdzeni w telefonie przy normalnym użytkowaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro allegro odpada to rzeczywiście S6 jest po za zasięgiem. W takim wypadku zobacz sobie jeszcze LG G3. Cenowo powinien wypaść podobnie co S5. Telefon jest podobnych rozmiarów, a posiada 5,5" wyświetlacz. Tylko potrafi czasami zamulić np. przy wchodzeniu w kontakty.

 

Napisałeś, że telefon ma być przeznaczony do wszystkiego oprócz gier - ok. Zakładam, że przeglądasz Internet na telefonie mając otwarte kilka kart w jednej chwili, dodaj do tego jakiegoś facebooka, maila itd. odczujesz różnicę w płynności między S5, a S6. Jeśli w Twoim wypadku taka sytuacja nie będzie miała miejsca to przykładowa sytuacja, która IMO jest mega uciążliwa. Mianowicie budzisz telefon i chcesz napisać szybko smsa. W S6 zrobisz to z miejsca (telefon nie potrzebuje praktycznie w ogóle czasu, aby otworzyć aplikację), w S5 będzie to trwało ciut dłużej, a w G3 idzie się wkurzyć. Niby szczegół, ale takich sytuacji jest więcej. Przeglądarka, mail i inne aplikacje otwierają się szybciej na S6.

Tak użytkowałem oba telefony.

Jeśli Ci takie rzeczy nie przeszkadzają to fakt nie ma sensu kupowania mocniejszego sprzętu. Tylko wtedy po co wydawać 1600zł skoro można mieć smartfona za 500zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci takie rzeczy nie przeszkadzają to fakt nie ma sensu kupowania mocniejszego sprzętu. Tylko wtedy po co wydawać 1600zł skoro można mieć smartfona za 500zł?

No i taki też był na początku pomysł - smartfon za 500zł, ale za 500 nie będę miał wyświetlacza FHD , aparatu i kamery jakości 4K, czy FHD z 60fpsow, 16Mpix, procesora 2500mhz, wodoszczelności i 5 cali na ekranie + spoko baterii w jednym.

 

 

Napisałeś, że telefon ma być przeznaczony do wszystkiego oprócz gier - ok. Zakładam, że przeglądasz Internet na telefonie mając otwarte kilka kart w jednej chwili, dodaj do tego jakiegoś facebooka, maila itd. odczujesz różnicę w płynności między S5, a S6. Jeśli w Twoim wypadku taka sytuacja nie będzie miała miejsca to przykładowa sytuacja, która IMO jest mega uciążliwa. Mianowicie budzisz telefon i chcesz napisać szybko smsa. W S6 zrobisz to z miejsca (telefon nie potrzebuje praktycznie w ogóle czasu, aby otworzyć aplikację), w S5 będzie to trwało ciut dłużej, a w G3 idzie się wkurzyć. Niby szczegół, ale takich sytuacji jest więcej. Przeglądarka, mail i inne aplikacje otwierają się szybciej na S6.

Nie pracuje na wielu kartach - maks dwóch, staram się wszystkie zamykać. Nie piszę smsów. Korzystam z jednej aplikacji na raz czyli na przykład Facebook, albo Youtube. Nie lubie robić wielu rzeczy na raz, jedną skończę, to drugą zaczynam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj oferty z S6 na allegro lub OLX ze swojej okolicy, tak abyś mógł podjechać i obejrzeć urządzenie osobiście.

S6 to naprawdę udany telefon, no ale to twój wybór..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wybrałbym ten z3 compact, chociaż S5 też jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl w ten sposób. Weźmiesz S5 to będziesz mieć świetny wyświetlacz amoled, możliwość wymiany baterii, ale również ten badziewny wygląd. Wybierzesz Xperię Z3/Z3 Compact to będziesz mieć piękny i świetnie wykonany telefon, ekran jest gorszy głównie w wyświetlaniu czerni, ale jest za to bardzo jasny, dzięki czemu nawet w mocnym letnim słońcu wszystko będzie widoczne, nie możesz wymienić baterii, ale za to ta bateria to zdecydowana czołówka wśród smartphonów. Ponadto patrząc na sony, to telefony z serii Z dostają zawsze aktualizację do najnowszego androida (przykładem niech będzie pierwsza zetka wydana w I kwartale 2013 roku z androidem 4.1, a teraz dostać ma 5.1). Samsung na pewno szybciej porzuci wsparcie dla Galaxy S5. Wydajność zarówno w Xperii, jak i Samsungu będzie taka sama, bo to te same procesory, choć w codziennej pracy Xperia może być trochę mniej wkurzająca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno za tą kwotę Xperii bym nie wybrał tym bardziej, że Z2 jest lepsza od Z3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie pytanie i biorę galaxy s5 : czy można i w jaki sposób nagrywać na nim film 1080p z 60fps ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, po prostu wybierasz odpowiedni tryb z menu ustawień aparatu czyli FHD 60p i wciskasz nagrywanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, pytanie też biorę s5 chyba i czy do granicy 1800zł nie ma lepszego telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1800 wolał bym LG G4, tylko musisz poszukać na allegro lub OLX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, pytanie też biorę s5 chyba i czy do granicy 1800zł nie ma lepszego telefonu?

Chyba, że uda Ci się N4 trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @MarioDee właśnie u siebie sprawdzałem. Gdy w opcjach zasilania mam ustawione Wyłącz monitor = nigdy i jak włączę test w CB23 i wyłączę monitor przyciskiem, a za około 30 sekund włączę to nic się nie zawiesza. Jeśli ustawię w opcjach zasilania Wyłącz monitor = 1min i jak włączę test w CB23(multi core), a następnie poczekam tak z 1min15sek.(monitor się wyłączy sam po 1min.) i ponownie włączę to przez jakieś 10 sekund widzę, że czas w CB23 nie odlicza się i obrazek nie zmienia się, ale po chwili wszystko wraca do normy (czas przeskakuje w dół o tyle o ile był chyba wyłączony monitor programowo). Jednak cały czas test był wykonywany bo wentylatory na grały tak jak przy włączonym monitorze. @MarioDee jak u ciebie wygląda "zawieszenie CB23"? Wyskakuje błąd?
    • Odpowiedź wysłano o 16:59 przez pracownika z pokolenia Z.
    • Czy jest sens zabierać się za streamowanie gier w jakości 1080p na Youtube skoro mieszkam na wiosce, gdzie nie mam światłowodów i musiałbym streamować za pomocą internetu mobilnego?  
    • Ja wyłączałem przyciskiem, ale nie powinno przecież tak się dziać chyba? Po prostu włączyłem test i chciałem odejść na dłużej od kompa, więc wyłączyłem monitor przyciskiem. Wracam po pewnym czasie, a tu CBR23 zawieszony. Z innymi programami do testowania stabilności jak np y-cruncher, czy memtest nie ma takich problemów przy wyłączonym monitorze. Może to jednak taka przypadłość tego programu? Przy włączonym monitorze jest wszystko ok. DDC wyłączyłem na próbę, ale to nic nie dało.
    • Do kuców to w ogóle słowa krytyczne odnośnie ich idoli czy nawet partii, z którą się teraz utożsamiają, bo oni gadają po POPiS czy jak ta Unia jest złem i trzeba wyjść z UE najlepiej jeszcze następnego dnia nie docierają . Zresztą to nie tylko kuców dotyczy, takim samym zachowaniem praktycznie również wykazują ci w elektoracie PiS-u. Kuce jak to kuce, ale w Konfie coraz śmielej zaczynają również tam odzywać z nie wiadomo do końca jakich powodów kobiety. Patrząc na taką Bryłkę, Zajączkowską, Pikułę, Domagałę, Czech i wiele wiele tych kobiet w Konfie odnoszę takie wrażenie, że są ładne, ale jednocześnie są głupie tak jak niektóre kobiety w Lewicy pokroju Żukowskiej.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...