Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marble

[zestaw] 8000zł gry i programy/B-OC/brak/monitor ocena

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry, to znowu ja, tym razem z komputerem dla kolegi. Jak dla mnie był mąż, to dla niego, nie wiem, um, żona? Tylko ani słowa jego dziewczynie.

zestaw

I do tego chciałby monitor 27" do 3 tysięcy zł.

Dziękuję bardzo ślicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/EOMvfQ/ Zaproponuje taki zestaw :)

 

Wymiana na wydajniejszą kartę graficzną kosztem obudowy która w sumie (moim skromnym mało ważnym zdaniem) jest tylko kolorową zachcianką, szczerze nie jestem fanem zabawek kosztem wydajności komputera ;) To tak wymieniłem... Dysk ssd, zasilacz, karte graficzna, ram oraz obudowa. Komputer będzie służył spokojnie, będzie odpalał bez zająknięcia. Swoją drogą polecam złożyć samemu komputer to nie jest trudne, a słyszałem o "podmienianiu" komponentów nowych na te który kurzą się po naprawie a klienci już ich nie chcieli :) Ciężko stwierdzić czy to prawda ale swoją drogą jednak nie zabierałbym nikomu przyjemności złożenia komputera, bo to dodatkowy plus kupna komputera na części :)

 

Co do monitora polecam http://www.morele.net/monitor-benq-xl2730z-720752/ 144Hz, 27 Cali tak jak prosiłaś. Model używany przez tak zwanych pro graczy na arenach międzynarodowych, w rozgrywce online zapewnia przewagę na innymi graczami. Chciałbym Ci także polecić, coś z czego powinni korzystać wszyscy! Kup drugi monitor, nie musi to być drugi taki ale zwykły przykładowo 21.5 calowy na pewno wystarczy. Jak raz spróbujesz pracować na dwóch monitorach to już nigdy nie przesiądziesz się na jeden :)NA PRZYKŁAD TEN Szczerze polecam zakup drugiego monitora. Spokojnie zmieścisz się w budżecie :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/EOMvfQ/ Zaproponuje taki zestaw :)

 

Wymiana na wydajniejszą kartę graficzną kosztem obudowy która w sumie (moim skromnym mało ważnym zdaniem) jest tylko kolorową zachcianką, szczerze nie jestem fanem zabawek kosztem wydajności komputera ;) To tak wymieniłem... Dysk ssd, zasilacz, karte graficzna, ram oraz obudowa. Komputer będzie służył spokojnie, będzie odpalał bez zająknięcia. Swoją drogą polecam złożyć samemu komputer to nie jest trudne, a słyszałem o "podmienianiu" komponentów nowych na te który kurzą się po naprawie a klienci już ich nie chcieli :) Ciężko stwierdzić czy to prawda ale swoją drogą jednak nie zabierałbym nikomu przyjemności złożenia komputera, bo to dodatkowy plus kupna komputera na części :)

 

Co do monitora polecam http://www.morele.net/monitor-benq-xl2730z-720752/ 144Hz, 27 Cali tak jak prosiłaś. Model używany przez tak zwanych pro graczy na arenach międzynarodowych, w rozgrywce online zapewnia przewagę na innymi graczami. Chciałbym Ci także polecić, coś z czego powinni korzystać wszyscy! Kup drugi monitor, nie musi to być drugi taki ale zwykły przykładowo 21.5 calowy na pewno wystarczy. Jak raz spróbujesz pracować na dwóch monitorach to już nigdy nie przesiądziesz się na jeden :)NA PRZYKŁAD TEN Szczerze polecam zakup drugiego monitora. Spokojnie zmieścisz się w budżecie :)

 

Pozdrawiam

 

Ciebie chyba pogrzało z tym zestawem, do tego Win10...

 

Autorze, napisz jakie to mają być programy.

Zestaw:

Mój link

I teraz tak, zależy od programów co się zrobi z tym 400zł które zostanie, albo na 16Gb RAM (co zależy od zastosowania komputera) lub drugi SSD.

 

Jeśli praca z grafiką to ekran IPS będzie najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciebie chyba pogrzało z tym zestawem, do tego Win10...

 

Autorze, napisz jakie to mają być programy.

Zestaw:

Mój link

I teraz tak, zależy od programów co się zrobi z tym 400zł które zostanie, albo na 16Gb RAM (co zależy od zastosowania komputera) lub drugi SSD.

 

Jeśli praca z grafiką to ekran IPS będzie najlepszy.

 

Jesteś głupi. Windows 10 jest wyborem autorki, tak samo jak dysk 500gb SSD. GRY I PROGRAMY, jakby zestaw był dla grafika myślę ze autorka jest na tyle rozgarnięta ze potrafi o tym wspomnieć, zestaw ma być dokładnie pod gry dlatego to 144Hz monitor będzie najlepszy. Twój zestaw jest słaby jak barszcz, ja tylko zmodernizowałem zestaw autorki tak by się to dało zjeść..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat konfiguracji kompa się nie wypowiadam, bo to nie moja bajka.

 

Dwa słowa o monitorze.

Jeśli komputer ma służyć także do gier, to istotne elementy (przy użyciu grafy 970 lub 980) są takie:

- 144 Hz - koniecznie

- 2560x1440 px - bo tyle ten zestaw uciągnie nawet na najbardziej wymagającej grze

- G-Sync - monitor rekomendowany w jednym z postów powyżej jest zgodny z FreeSync. Poczytaj do czego służy G-Sync. Moim zdaniem warto.

- jasność (szczególnie, gdy monitor stoi na tle okna lub naprzeciwko - tak, że światło się w nim odbija)

 

Pozostałe elementy nie są tak istotne. To, co NA PEWNO ważne nie jest (a jest otoczone wszelakimi bajkami powtarzanymi na różnych, nie tylko polskich, forach) to:

1) typ matrycy.

IPS / VA / PLS - wszystko jedno. IPS "klasyczny" (czyli starszy) ma gorszy czas reakcji (najczęściej 8 ms) niż pozostałe technologie z szerokimi kątami widzenia - z nowym IPS włącznie. Ale w grach nie ma to takiego znaczenia. A czemu? Bo reakcja gracza to nie tylko reakcja matrycy, ale też myszy (sprawdźcie sobie - każdy przycisk ma inny czas reakcji...) i jeszcze parę rzeczy...

2) matryca matowa

znacznie lepsza do pracy w biurze, ale lepsze, bardziej nasycone kolory mają matryce typu glare (błyszczące). Lub pokryte emulsją zapobiegającą efektowi "lustra". Czyli antiglare. Osobiście rekomendowałbym antiglare, ale na pewno nie klasyczny matt. Jak rozpoznać jaką monitor ma matrycę? Najłatwiej gdy jest wyłączony. W glare - można się przeglądać jak w lustrze. W matowym w ogóle nic się praktycznie nie odbija. W antiglare - widać tylko mocno rozmyte kontury odbijanych obiektów. Nie sposób się pomylić, niezależnie od napisów na tabliczkach. Sam pracuję u producenta monitorów i wiem jakie głupoty bywają na nich zapisywane...

 

Aha - i na koniec.

Gdybyś decydował się na drugi monitor - to może nie wybieraj totalnie low-endowego AOC. Nie dość, że matryca TN, to jeszcze kontrast 600:1 i jasność 200 nit... To dramat. Jeśli 21,5", to na pewno min. 250 nit (albo cd/m2 - jak kto woli), matryca z szerokimi kątami widzenia (wymienione powyżej) i kontrast statyczny min. 1000:1, choć większość monitorów z lepszymi matrycami oferuje 3000:1. To naprawdę widać na ekranie. A różnica w cenie niewielka w sumie - do znacznie lepszego monitora (LG, Dell, Samsung, Fujitsu, AOC - i można tak dalej wymieniać) trzeba będzie dopłacić ze 150 pln. Max.

 

No i zadowolenia z wyboru życzę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś głupi. Windows 10 jest wyborem autorki, tak samo jak dysk 500gb SSD. GRY I PROGRAMY, jakby zestaw był dla grafika myślę ze autorka jest na tyle rozgarnięta ze potrafi o tym wspomnieć, zestaw ma być dokładnie pod gry dlatego to 144Hz monitor będzie najlepszy. Twój zestaw jest słaby jak barszcz, ja tylko zmodernizowałem zestaw autorki tak by się to dało zjeść..

Chłopcze. To właśnie Ty jesteś głupi. Jeśli próbujesz doradzić to tak żeby ktoś wyszedł na tym lepiej.

Jeśli próbujesz doradzić to powinieneś wiedzieć dlaczego nie Win10.

No i właśnie pokazałeś swój jakże niski poziom.

 

Rozumiem że wg. Ciebie 980 jest lepsza od 980Ti?

Jak wrócisz ze swojego świata to możemy porozmawiać.

 

Raczej siedzę w tym dłużej od Ciebie i lepiej wiem co się bardziej nadaje.

Photoshop nie jest programem? AutoCad, Corel też?

Ludzie często nawet zastosowania nie piszą.

A poza tym, to już nie wolno zapytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...