Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Averis99

Telewizor LED Full HD 50Hz czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Znalazlem taki telewizor http://www.manta.com.pl/pl/led4203 za jedyne 930zł. Nowy i 2 lata gwarancji.

Wszystko fajnie, ale czy oplaca sie brac telewizor z odswiezaniem 50hz? Zeby dostac jakiejś firmy Manta czy Sencor 100hz to musialbym wydac minimum 250zl wiecej, a liczy sie dla mnei kazda zlotowka :P

Zeby dac za 40calowy (chce 36-42) firmy Sony/Samung/cos dobrego, to musialbym nistety naszykowac minimum 1400 co nie wchodzi w gre.

 

TV bedzie uzywany ofc. do ogladania TV naziemnej/z pendrvice/ w przyszlosci chcialbym kupic do niego PS4.

 

Licze na szybka odp. mam czas do 21;00!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, nie tylko nie warto tego...ale i tych producentów, których wymieniłeś. Skoro kupujesz telewizor, kup raz, a dobrze - support, gwarancja, podejście, odpowiednie parametry i dodatkowe możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe możliwości czyli smartTv i 3d itd nie są mi potrzebne, gwarancja przy nowych zawsze będzie 2 letnia.

Skoro nie te firmy, to na jakie tańsze mogę zwracać uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj sprzęt firm takich jak: LG, Panasonic, Toshiba, Samsung. Firm, które robią to od lat i mają odpowiedni support! SMARTTV czy 3D nie musi być rzeczą wymagalną, ale np. poprawne obsługiwanie pilotów, szybkość reakcji menu telewizora jak najbardziej, ilość wejść wyjść oraz INPUT LAG, skoro myślisz o konsoli. Nie licz, że za 900 zł dostaniesz dobry odbiornik 40 calowy...jeszcze na matrycy 100Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten TV normalnie 1150zl w sklepach, tylko byla jedna sztuka za tyle dlatego na szybko napisalem :P

Co do tego ze chcialbym konsole, to nie jest nawet w 50% pewne, ze bede ja mial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tego szrotu. Najtańsze firmowe znajdziesz za 1400-1600pln. Też nie ma żadnej rewelacji, ale na pewno będzie sporo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on sa slabe w czym? Ze slabiej zrobione menu, wyglad itd? Jak to sie ma do jakosci obrazu, bo to jest najwazniejsze :P

 

Ps.

Philipsy da rade po 1200 i czasami tez LG/Panasonic ogarnac z tego co widzialem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sobie na pytanie tak - wolisz kiełbasę po 6zł/kg, czy może lepiej taką, która kosztuje około 30zł/kg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie ten chiński chłam, dozbieraj na jakiegoś Soniacza, Samsunga, LG, Tośkę czy Panasa, zdecydowanie lepiej na tym wyjdziesz.

 

Manta to jest dobra aby kupić jakieś tanie DVD na chwilę, każdy zakup u nich droższy niż 150-200 zł to marnowanie kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 50 Hz bedziesz widział i nie będzie Ci sie podobać. Nie warto, chytry dwa razy traci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 50 Hz bedziesz widział i nie będzie Ci sie podobać. Nie warto, chytry dwa razy traci.

Problem będzie widoczny jedynie i przeważnie na kanałach sportowych, w niczym więcej. Problemem nie jest samo 50Hz, bo są odbiorniki mające 50Hz z upłynniaczami (zresztą, większość sprzedawanych u nas odbiorników to panele 50Hz z upłynniaczami, stąd w nazwach masz bzdety takie jak: 100Hz MCI, 100Hz AMR itd...gdy de facto to nie jest 100Hz MCI czy 100 AMR, ale 100MCI i 100AMR - indexy płynności).

 

Tutaj nie chodzi o samo 50Hz, a o odbiornik innego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wstrzymam sie i kupie cos z sredniej polki lepszego producenta, dzieki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest samo 50Hz, bo są odbiorniki mające 50Hz z upłynniaczami

 

Ja to wiem, kolejna bzdura jak z kontrastem dynamicznym i czasem reakcji GtG. Jednak można dostać dostać 100Hz telewizory i widać gołym okiem czy ma rzeczywiście takie odświeżanie czy "polepszacze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...