Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Arkovianin

Prawidłowe ładowanie baterii Li-ON

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie serdecznie, nie jestem tutaj zbyt częstym gościem,jednakże mam pytanie:

Jak ładować prawidłowo baterie typu Li-On, jak ogólnie o nią dbać? Wybaczcie to pytanie,ale naczytałem się zbyt wielu artykułów na ten temat i mam mętlik w głowie.

Proszę o odpowiedź osobę która faktycznie ma na ten temat pojęcie. Niech się wypowie na ten temat zwięźle i rzeczowo!

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAZ

DWA

Widać właśnie jak szukałeś. Jak już to Li-Ion.

Już badziej serio, to wydaje mi się, że po prostu nie chciało Ci się czytać. Nie wiem co jest w tym temacie skomplikowanego. To tak jakbym napisał "Przeczytałem dzisiaj nowe testy na PCLabie z których jednoznacznie wynika, że wydajnościowo i7 > i5 > Celeron, ale nic z tego nie rozumiem. Czy Celeron nada się do grania w GTA V na MAX?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unikać wysokich temperatur baterii, ładować jak najmniejszym prądem i jak najrzadziej. Inne szczegóły mają tak mały wpływ że nie warto zaprzątać sobie tym głowy.

Ot cała instrukcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo tj. w skrócie tak: ładujesz, kiedy chcesz. Choć zalecane jest ładowanie dopiero po rozładowaniu (niecałkowitym), bo akumulator ma ograniczoną liczbę cykli ładowania, choć w praktyce i tak jej nie przekroczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo tj. w skrócie tak: ładujesz, kiedy chcesz. Choć zalecane jest ładowanie dopiero po rozładowaniu (niecałkowitym), bo akumulator ma ograniczoną liczbę cykli ładowania, choć w praktyce i tak jej nie przekroczysz.

 

Dokładnie bo najszybciej padają jak leżą dłużej nieużywane i naładowane do 100%. Po prostu ulatnia się z nich energia razem z pojemnością. Już nie pamiętam dokładnie ale jak zostawisz naładowany li-ion na 6 miesięcy to stracisz ok 20-30% pojemności albo i lepiej. Najlepiej dla nich jak oscyluje się w okolicy 50% ich pojemności (tak naładowane są sprzedawane ;). Nie lubią być na maksa rozładowywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...