Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zdunzdun

Edid Benq VW2245z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Borykam się z dużym problemem i potrzebuje Edid monitora podanego w temacie. Problem to znany już ""Rodzajowy monitor inny niż PnP". Generalnie niby wiem jak sobie z tym poradzić, ale w sumie nic nie mogę, nie da się obecnie pobrać poprawnego edida z monitora. Komputer działał bez zarzutu i stało się to nagle wczoraj... system to Win7, jedyna aktywna rozdzielczość 800x600, każda próba zainstalowania sterów kończy się tym, że przy ładowaniu windowsa karta graficzna traci sygnał z monitorem. Proszę o pomoć każdego kto ma owy monitor, ustawienia monitora (EDID) można w łatwy sposób pobrać poprzez program, co jest świetnie opisane w owym poradniku http://windows7forum.pl/wymuszanie-natywnej-rozdzielczosci-oraz-odswiezania-porada-13449-t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaktualniam temat bo dalej borykam się z problemem, ale jestem już krok dalej, może w końcu ktoś będzie miał jakiś pomysł, ja przeleciałem cały internet i nie mam pomysłu na rozwiązanie owego problemu. Otóż udało mi się pozyskać EDID z takiego samego monitora, pomógł jeden z użytkowników PcLab. EDID zainstalował się bez żadnych problemów, obecnie komputer działa w natywnej rozdzielczości, ale tylko na kablu VGA, podłączenie jakiegoś cyfrowego powoduje czarny ekran zaraz przy ładowaniu systemu. Słychać w tle, że system się uruchamia itd, ale brak jakiegokolwiek obrazu. Wejście w tryb awaryjny ujawnia brak pozycji monitora w menadrzeże urządzeń, a w ustawieniach rozdzielczości ekranu widnieje jako "Monitor Domyślny". Pomaga odinstalowanie sterów od grafiki, gdzie po ich deinstalacji komputer się uruchamia w normalnym trybie po kablu cyfrowym, ale tylko w rozdzielczości 800x600, a karta widnieje wtedy jako "Standardowa VGA". Widziany jest również monitor z jego poprawną nazwą. Jakieś rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...