Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RedGhost

DDoS routera :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu mój bieda 10Mbps Internet zwolnił strasznie. Nie kojarzyłem tego z niczym aż do momentu przejrzenia logów tego dziadostwa z antenką :

 

Sep  3 23:23:12 rlx-linux user.warn kernel: DoS: Whole System SYN Flood Attack
Sep  3 23:23:12 rlx-linux user.warn kernel: DoS: Per-source SYN Flood Attack source=0.0.0.0 destination=0.0.0.0
Sep  3 23:23:12 rlx-linux user.warn kernel: DoS: Per-source FIN Flood Attack source=0.0.0.0 destination=0.0.0.0
Sep  3 23:23:12 rlx-linux user.warn kernel: DoS: Per-source ICMP Flood Attack source=0.0.0.0 destination=0.0.0.0
Sep  3 23:23:12 rlx-linux user.warn kernel: DoS: Port Scan Attack source=0.0.0.0 destination=0.0.0.0
Sep  3 23:23:12 rlx-linux user.warn kernel: DoS: IP Land Attack source=0.0.0.0 destination=0.0.0.0
Sep  3 23:23:12 rlx-linux user.warn kernel: DoS: UdpEchoChargen Attack source=0.0.0.0 destination=32.48.32.67
Sep  3 23:23:12 rlx-linux user.warn kernel: DoS: UdpBomb Attack source=0.0.0.0 destination=0.0.0.0
Sep  3 23:23:12 rlx-linux user.warn kernel: DoS: PingOfDeath Attack source=0.0.0.0 destination=0.0.0.0
Sep  3 23:23:12 rlx-linux user.warn kernel: DoS: IcmpSmurf Attack source=0.0.0.0 destination=0.0.0.0
Sep  3 23:23:12 rlx-linux user.warn kernel: DoS: TearDrop Attack source=0.0.0.0 destination=0.0.0.0
Sep  3 23:23:13 rlx-linux user.warn kernel: DoS: Per-source SYN Flood Attack source=0.0.0.0 destination=0.0.0.0
Sep  3 23:23:13 rlx-linux user.warn kernel: DoS: Per-source FIN Flood Attack source=0.0.0.0 destination=0.0.0.0
Sep  3 23:23:13 rlx-linux user.warn kernel: DoS: Per-source ICMP Flood Attack source=0.0.0.0 destination=0.0.0.0
Sep  3 23:23:13 rlx-linux user.warn kernel: DoS: Port Scan Attack source=0.0.0.0 destination=0.0.0.0
Sep  3 23:23:13 rlx-linux user.warn kernel: DoS: Tcp SYN With Data Attack source=0.0.0.0 destination=0.0.0.0
Sep  3 23:23:13 rlx-linux user.warn kernel: DoS: UdpEchoChargen Attack source=0.0.0.0 destination=32.48.32.67
Sep  3 23:23:13 rlx-linux user.warn kernel: DoS: UdpBomb Attack source=0.0.0.0 destination=0.0.0.0
Sep  3 23:23:13 rlx-linux user.warn kernel: DoS: PingOfDeath Attack source=0.0.0.0 destination=0.0.0.0
Sep  3 23:23:13 rlx-linux user.warn kernel: DoS: TearDrop Attack source=0.0.0.0 destination=0.0.0.0

a potem pojawiają się już różne IP zamiast 0.0.0.0.

 

Router strasznie zwalnia. Czy mogę coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to coś z okolicy lokalnych fal śmieci. Zmienić SSID, hasło, zrobić update routera jeśli jest, skontrolować listę klientów, zobaczyć czy Firewall na routerze włączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam NIS 2015. Nic nie widzi :/. Też już myślalem tak.

 

To moze nie twoj komputer tylko ktos inni ciagnie po wifi od ciebie, moze sie wlamal na twoj MAC adres jakis i ty myslisz, ze to twoje urzadzenie jakies, a to ktos obcy np. zaposcil p2p. Logiroutera nie zawsze sa 100% realne do tego co sie dzieje w sieci domowej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista klientów się zgadza. To też sprawdzałem. Męczę się już tydzień z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiesz co ja mowie?? Mogl ktos odczytac MAC adres twojego smartfona, sa aplikacje rozne i przypisal go sobie do swojej karty w laptopie, mogl odczytac tez haslo i sie tak wlamuje. Zmien nazwe sieci wifi i haslo w routerze i zobaczysz co i jak. Wylacz wifi w urzadzeniu operatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione,że tylko zaufane MACi mają dostęp. WiFi wyłączone. Na liście klientów pojawia się 1 komputer, mój podłączony kablem. Więc opcja podszycia odpada, tak? Więc lista klientów się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos odczytal MAC adres twojej karty sieciowej w PC i go wpisal w Windowsie do swojej karty sieciowej to jak masz zaufany ten MAC to sie moze podlaczyc do ciebie, ale wtedy twoj PC by sie nie polaczyl z routerem. Nie uzywasz smartfona, tableta, siostra, rodzice laptopa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej zalogowac sie na router i ogladnac ruch przychodzacy i wychodzacy i wtedy masz jasnosc. Niestety na 99% Twoj router nie daje takiej opcji.

Wlacz swojego kompa z bootowalnego linuksa i sprawdz. Wykluczysz wtedy wirusy.

 

Jak masz DDoS to nie jestes w stanie nic zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze było wyłączyć WiFi i próbować tylko po kablu. Sytuacja nie zmienia się. Od kiedy tylko WAN się podepnie leci DDoS. Rozłączę WAN - log pusty (sama inicjacja routera). Zastanawiam się czy inny router lepiej by sobie poradził z tymi atakami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacz sie kablem do sprzetu Neti bez posrednictwa Asusa czy bedzie to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz widzial czy ci zwalnia czy nie. ;)

 

Ten model Asusa juz nie ma wsparcia, nie poprawiaja firmware-u ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą wersę 0.0.37. DDWRT czy Tomato nie współpracuje z tym routerem. Chip jest Realtek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, również korzystam z starego Asusa(dsl-31), w logach od początku tego roku zaobserwowałem również ataki(żeby było śmieszniej oprogramowanie tego routera jest dziurawe jak ser szwajcarski, za każdym razem reup softu pomagał), jakie teraz są polecane i bezpieczne routery co wystarczą na najbliższe kilka lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swój przypadek znam i nie zalicza się do powyższych, ot zwykły robak na soft router próbujący pomieszać w dns'ch i otworzyć furtkę dla innych robaków(w tym rootkitów, ba, nawet adres tej sieci namierzyłem, ale firma do której należy albo o tym wie albo ma to w 4 literach), to tez pytam o router z dobrymi zabezpieczeniami bo moje adresy wpadły do jakiejś trefnej bazy danych. W sofcie routera już po blokowałem co trzeba, jednak co jakiś czas widzę na logach, że znowu ten sam adres próbował się połączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto zgłębić temat bezpieczeństwa DDWRT czy Tomato w porównaniu do oryignalnych firmwarów, i szukać czegoś kompatybilnego z dobrym wsparciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tylko w routerach nie siedzę od 5 lat :( Nie mam zamiaru wydawać kasy na szmelc, myślałem tez o tanich cisco ale czy to coś warte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jak masz DDoS to nie jestes w stanie nic zrobic

Zadzwon do operator Internetu i wytlumacz jaka jest sytuacja. Powinni zmienic Ci adress IP, ew. przelaczyc na inne DNS-y. Obecny adres zostanie poddany kwarantannie jako nieaktywny na jakis czas, dopoki booty ziejace DD0s-em wymarza Cie z potencjalnych ofiar.

 

Innej drogi opcji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pod warunkiem że wszyscy w tej sieci nie mają tego samego adresu.

Tutaj mamy Netię. Powinna być zmiana IP po każdym wyłączeniu routera, a on ma cały czas ataki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt inny nie moze miec miec Twojego adresu IP, bo bylby konflikt. Czuwa nad tym DHCP operatora.

 

Za to Ty mozesz siedziec w grupie DNS, ktora obrywa DDos-em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...