Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

migot

wymiana e6420 na t510lub t520

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

 

Kupiłem używke della e6420 z procem i5 2520m i z 8 gb ramu, dałem za niego 1030zł. Wszystko jest spoko ale przeszkadza mi troche matryca tzn. jej rozdzielczość. Teraz pytanko, która opcja będzie dla mnie najkorzystniejsza bo mam 3 opcje:

 

a) Kupno uzywanej ale w stanie idealnym matrycy hd+ w cenie 150 zł i założenie jej w dellu

b) dopłata do modelu lenovo t510 (Intel Core i5 M520 i 4gb ram)podzespoły niby słabsze ale ma juz wiekszą rozdzielczość dopłata 60zł

C) dopłata do modelu lenovo t520 (Intel Core i5-2520M i 4gb ram) Proc ten sam ale miałbym 4gb ale za to wyższą rozdzielczość dopłata 160 zł

 

Prosiłbym o fachową poradę, czy lepiej ulepszyć tego della czy dopłacić wiecej do lenovo i mieć już fabrycznie lepsza matryce kosztem ramu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił e6420.

 

Odnośnie matrycy 1600x900 to musisz kupić jeszcze inną taśmę, Twoja jest jednokanałowa i nie obsłuży matryc o wyższych rozdzielczościach.

 

Najlepszą matrycą 1600x900 do e6420 jest AUO B140RW03 v.1 najgorszej jakości jest LG LP140WD1

 

Tu masz więcej info:

http://forum.notebookreview.com/threads/latitude-e6420-scren-upgrade-to-1600x900-from-1366x768.644296/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka to matryca. Ze wszystkim mowili ze za uzywke w stanie idealnym razem z robocizna 150 zl brutto. Nawet jakby to mialabyc najgorsza jakas to warto to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak potrzebujesz większej rozdzielczości to warto, jak chcesz tylko dlatego żeby mieć więcej to tak średnio. sam mam E6420 z HD+ i fajnie się na tym pracuje bo wszystko ładnie dokładnie wygląda tylko jak laptop w łóżku kładę trochę dalej a nie na kolanach to literki są czasem za małe - kwestia preferencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce miec po prostu lepszej jakosci ekran, ten taki wyblakły się wydaje. 150 zł z robocizna to chyba całkiem niezle? Na hd+ na pewno lepiej filmy sie bedzie ogladało itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zmienilem na t520 z ssd zamiast 8 gb ram. Do zamkniecia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie do końca tak jest, wyższa rozdzielczość nie oznacza lepszej matrycy, jak wymienisz na najtańszą matrycę HD+ to ekran będzie tak samo wyblakły. wiadomo że na HD+ będzie ostrzejszy obraz niż na HD ale raczej w normalnym użytkowaniu nie odczujesz ogromnej różnicy, w pracy w autocad, programach graficznych dopiero ma to sens bo tam większa powierzchnia robocza się przydaje

filmy tez nie będą wyglądać dużo lepiej bo i tak większość jest w niższych rozdzielczościach (dopiero filmy i matryca 1080p ma sens tutaj).

 

edit T520 może mieć jeszcze gorszą matrycę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównałem sobie oba kompy to lenovo duzo lepiej świeci i wygląda, na dodatek jest wiekszy(fizycznie prawie taki sam, dell ma ogromne ramki) Dochodzi jeszcze pancerna obudowa. Ciesze sie ze zmiany bo tak na prawde dopłąciłem tylko do ssd. Mam duzo wieksza baterie teraz, lepszy stan, podswietlana klawiature, wiekszy ekran i rozdzielczosc :). Jedyna zmiana na minus to 4 gb ram ale to w przyszlosci dodam sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Dell ma mocniejszą obudowę :P poza tym wszystkie części i akcesoria do Lenovo będą droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za herezje ;) Seria T od Lenovo to solidne czołgi, od tego latitude z pewnością pancerniejsze. Dobry wybór z tą zamianą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z tym sprzętem do czynienia na co dzień i z całą pewnością mogę stwierdzić, że Dell od serii e6x20 bije na głowę odpowiedniki od HP oraz Lenovo jeśli chodzi o wytrzymałość obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, mnie przekonywano ze na lenovo można nawet skakać albo nawet zalać szklanką wody i nic się nie stanie. Ogolnie ekran jest duzo lepszy. Tęsknie za wyglądem e6420 bo jest na prawde super ale ekran dużo gorszy w moim odczuciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, cy będę w stanie samemu wymienić ram w t520? W sensie czy dam rade sam dodać kostke? Droga jest taka zabawa? Przy wymianie namowili mnie żebym zamiast inwestować teraz w 8gb dolożyc dysk ssd i zostać na razie przy 4 gb ram. Niby wymiana pozniej ssd jest dużo trudniejsza niż kostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na youtubie są poradniki jak praktycznie wszystko w nim zrobić, w dellu wymiana dysku to 30 sekund... ramu 45 sek bo więcej śrubek nie wiem jak w lenovo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak, jak Siekierka napisał, jesli chodzi o matryce. Dell bierze od różnych dostawców i są w różnych modelach montowane matryce niby o tej samej rodziałce, ale zupełnie różnej jakości. Podam przykład: Dell E6520 15,6" FullHD - piękna nasycona barwami matryca. Dell E5540 15,6" FullHD - wyblakła z widoczną siatką na ekranie - bubel, jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja trafiłem chyba na taki bubel. Generalnie jestem zadowolony ze zmiany, kolory, nasycenie duzo lepsze niz w dellu. Tam była po prostu tragedia. 1370 zł za t520 w idealnym stanie z ssd 128gb z hd+ to dobra cena? do tego gw 12 miesiecy.

 

W dellu na blutaczu żaden głosnik mi nie działał, tu lata to bez problemu, dodatkowo dioda doświetlająca klawiature super sie sprawdza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Taa, bo jest niby moduł TPM zainstalowany? Prędzej samo gniazdo na moduł   Tak, wiem że do win11 wystarczy aktywować to gniazdo, nie musi być fizycznego modułu. Wtedy w dzienniku zdarzeń jest coś takiego: i tak to sobie działało. Teraz dziennik zamiast informacją "To zdarzenie wyzwala operację inicjowania obsługi lub sprawdzania stanu modułu TPM." wita takim błędem jak wyżej, ale po jakimś czasie pojawiają się następne dwie informacje które zacytowałem wyżej. Wszystko opisane jako źródło: TPM-WMI. Z tego co widzę to u mnie pojawiło się to 11 kwietnia tego roku.  10 kwietnia weszły mi takie aktualizacje KB5036620 która dotyczy .NET Framework oraz KB5036893 która zawiera nieco więcej zmian i może w niej coś jest namieszane.
    • Już ci napisałem wyżej od głównych do trc potem trrd i tfaw. Sprawdź czy to stabilne zrób z 10 pętli nawet na porfilu v3. Potem ewentualnie można spróbować czy zrobią 300ns na trfc   
    • Na konsolach też nic więcej oprócz trybów jakość i wydajność i jakiegokolwiek dostosowania tego pod nowe konsole. "Tryb jakości: 30 FPS*, rozdzielczość 4K, ustawienia ultra, nie powinny wymagać dynamicznego skalowania rozdzielczości." Nie wiem co oni do końca mieli na myśli pisząc "nie powinny" Dla czego w ogóle takiego określenia użyli? Albo będzie 4k, albo będzie dynamiczna rozdzielczość. Jakby sami nie wiedzieli jak ten tryb działa
    • Jako że już mi z AMD nie po drodze to dzisiaj takie coś sobie sprawiłem, muszę przyznać że chłodzenie jest bardzo dobre. 4070S Aorus. Na start zapodałem 2950MHz i 1.05V.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...