Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nvk4

Ergonomiczny fotel do 1500zł (wytrzymały!)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

na wstepie zaznaczam, że nie interesują mnie tańsze zamienniki z Jyska albo innego pseudo produkty, bo obecnie mam takowy za 200zł i po 2 miesiącach nie da się oprzeć bo wszystko trzeszczy

 

 

 

do rzeczy: poszukuję fotela biurowego do 1500zł.

Wymóg to wygoda i wytrzymałość. Owszem, te fotele z Ikei i innych sklepów są naprawdę wygodne ale przez to że są wykonane z takich a nie innych materiałów sprawia, że po kilku miesiącach nadają się do wyrzucenia.

 

w moim obecnym jak się oprę to słychać tak jakby trzask łamiącej się sklejki drewnianej więc od kilkunastu dni siedzę przy kompie max 2 godziny bo ból pleców jest nie do zniesienia

 

 

 

Proszę o opinie osób, które faktycznie z takich foteli korzystają dłużej niż 3-4 miesiące i nie skarżą się na wytrzymałość

 

 

Wygodę sprawdzę w sklepie stacjonarnym, jeśli znajdę takowy z konkretnym krzesłem w okolicy. Chodzi mi tu tylko o kwestię wytrzymałości, oczywiście inne opinie mile widziane.

 

Przejrzałem sporo tematów i wstępnie wybrałem taki model:

 

 

http://tu-meble.pl/f...sfl-profim.html

 

 

 

Firma znana z produkcji krzeseł ergonomicznych, jedyna wada to brak zagłówka ale to akurat nie jest super ważne

 

 

 

Dodam, że w pracy mam fotele Sidiz T50, które po ponad 2 latach używania nie połamały się, nie trzeszczą, nic się z nimi nie dzieje, można się na nim kłaść, siadać, skakać a dalej będą w pełni funkcjonalne

 

 

 

Za wszelkie opinie/rady będę bardzo wdzięczny

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rezygnuj z zagłówka, zwłaszcza jeśli kupujesz fotel z mechanizmem typu synchro, naprawdę nie warto. I zacznij przymiarki od konstrukcji zbudowanych w całości z siatki. Ja mam siatkę tylko w oparciu i latem żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam fotel Markus z IKEA.

Nie wiem czy jest on 'ergonomiczny' albo 'gamingowy' ale jest naprawdę wygodny.

W porównianiu do wynalazków z tesco/jyska itp to niebo a ziemia.

Poza tym teraz nowy kosztuje ok 500-600 złotych w zależności od wersji wykończenia.

Ja swój kupiłem 4 lata temu za 800 bo tyle wtedy kosztował.

Dużo czasu spędzam przy kompie w pracy i w domu.

Miałem już kilka krzeseł i ten Markus jeśli chodzi o wygodę jest porównywalny z biurowymi krzesłami za 1200+.

 

Zresztą jak widać zbiera dobre opinie:

http://www.amazon.co.uk/IKEA-MARKUS-Swivel-chair-black/dp/B00GMMDYA8

 

Link do strony Ikea:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40103100/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link poprawiłem

 

Dziękuję za posty

 

Z tego co widzę, to ten fotel z IKEA ma jakieś skórzane siedzisko co w lato nie jest najlepszym wyborem chyba. Poza tym, interesuję mnie to jak zamocowane jest oparcie do siedziska. Ten fotem co ja mam, jest przymocowany za pomoca 4 śrub, jednakże w środku oparcia jak i siedziska siedzi właśnie tak sklejka przez co cały fotel trzeszczy i nic tylko czekac aż wyląduję w końcu na podłodze ;) Jak z oparciem i ogólną wytryzmałością?

 

Co do foteli typu gamingowego - dużo jest sprzecznych opini. Jedni piszą że wygodne, inni że po miesiącu są luzy i krzesło lata na boki, jeszcze inni piszą że jest mało wygodne i płaci sie te 1200zł za słowo "gamingowe"

 

Chcę fotela która faktycznie odciąży troche mój kręgosłup i pozwoli trochę dłużej posiedzieć przy biurku w domu ( ja do patyczaków nie należe, 182cm wzrostu i 100kg żywej wagi ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wytrzymałości to też waże 100kg a mój syn 23kg. Siadamy na nim razem i pogrywamy w różne gierki przy komputerze. Póki co fotel daje radę, chociaż osobiście po nim nie skakałem :D.

Oparcie jak dla mnie wygodne (mam 186cm wzrostu).

Pracuje 2-3 razy w tygodniu z domu po 8-9 godzin.

Moim zdaniem to solidny fotel i dobry wybór w swojej cenie.

 

Tym niemniej do 1500 złotych to już inna półka i zapewne uda się znaleźć coś lepszego.

Potraktuj to jako solidną 'budżetową' alternatywę :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5 tys to mnóstwo kasy i wolałbym nie zrobić tak że kupię a po miesiącu odesle do serwisu. Najchętniej bym kupił taki jak mam w pracy, tej firmy Sidiz ale to juz 2000zł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecę Sitag Wave - najwygodniejszy fotel w jakim siedziałem, niestety o ile dobrze pamiętam ceny zaczynają się od 1400 zł, ale netto :(

 

Mimo wszystko według mnie warto, wiele osób poleca też inny model tej firmy, tzn. Reality - też przyjemny fotel, ale IMHO Wave lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w modelu dxracer nitro jest tkanina, ekoskóra i aluminium dzięki czemu jest wytrzymały ale jednocześnie ma dobrą wentylacje. warto też zadbać o poduszkę lędźwiową i zagłówek. ten model można zakupić już w granicach 1000 zł a w internecie na jego temat dużo opinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam krzesla biurowe marki nowy styl (nie fotel, bo w fotelu to mozna spac nie pracowac a kregoslup pada po paru chwilal zabawy na nim)

wytrzymale

duza mozliwosc konfiguracji

ergonomiczne

przystosowane do dlugiej i wygodnej pracy przy biurku

sam kupilem 6 lat temu model za jakies 1400zl w prawdziwej skorze i do tej pory sprawuje sie bez zarzutu

mam cos takiego i kazdemu moge polecic, nie ma lipki, i produkowny u nas w Polsze

http://www.nowystyl.pl/produkty/krzesla-biurowe/AT-MOTION/AT-MOTION-U-R15K-HRU-steel-33-chrome-z-mechanizmem-Epron-Syncron-oraz-regulacja-glebokosci-siedziska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rezygnuj z zagłówka, zwłaszcza jeśli kupujesz fotel z mechanizmem typu synchro, naprawdę nie warto. I zacznij przymiarki od konstrukcji zbudowanych w całości z siatki. Ja mam siatkę tylko w oparciu i latem żałuję.

 

Dokładnie, nie możesz zrezygonować w fotelu, szczególnie przy takie cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei proponuję coś z oferty ergomax, moim zdaniem fotele dxracer się chowają, owszem są wygodne ale jeśli idzie o podparcie dla kręgosłupa to są tragiczne (przynajmniej większość na których siedziałem). Sam mam model flexi i jest naprawdę niezły, mimo że najtańszy z oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1.500 złotych za fotel to trochę drogo. Mój pierwszy, profesjonalny fotek dostałam lata temu od znajomego. Kiedy zapytałam, gdzie go kupił, bo był świetny, dowiedziałam się, że był wyrzucony razem z innymi meblami pod jedną z niemieckich firm we Frankfurcie. Kilka lat korzystałam więc z czegoś, co znaleziono praktycznie na śmietniku. Nazwy firmy nie pamiętam, ale byłam z niego bardzo zadowolona. IKEI czy Jysku bym nie polecała, sprzedają masówki bez dbania o jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Największy temat w polskich internetach o fotelach do komputera.

 

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1500zł według mnie to właściwie tylko dxracery. Te fotele z ikei/amazona odradzam. Tego typu siedziska mają współną nie miłą cechę, otóż zagłówek opiera się na zwykłej rurze i z czasem może zacząć być odczuwalna.

P.S. Akurat jeśli chodzi o skórę. Cóż tu to zależy czy to faktycznie jest skóra. Jeśli ktoś miał styczność tylko z fotelami poniżej 1000-1200zł to znaczy, że zwyczajnie nie widział prawdziwej, dobrej jakości skóry.

Przy fotelach za 1.5 większość, to już inny gatunek i nawet latem nie jest wcale źle.

Nie wiem jak z podanymi wyżej ergomaxami, bo nie miałem styczności ale dziwi mnie trochę opinia o dxracerach. Choć to może kwestia wzrostu i postury? Bo jak dla mnie ciężko by było coś lepszego znaleźć - przynajmniej w tej cenie.

Choć osobiście w domu siedzę na foteliku za 300 i nie narzekam, a w pracy już fotel z jeszcze innej półki - 100% skóry, niestety nieznanej mi firmy, jedyne co wiem od szefa, że po 2500 były jak je kupował. Z wyglądu są takimi typowymi "dyrektorskimi" fotelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...