Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

knedel

Długi sygnał dźwiękowy i przegrzewanie PC

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem dziś odświeżyć komputer i chciałem przedmuchać chłodzenie procesora, wymienić pastę. Niestety gdy oblokowałem wszystkie 4 zaczepy to miałem wrażenie, że one jakoś mocno trzymają więc po chwili namysłu zostawiłem wentylator w spokoju, zaczepy znów zablokowałem, upewniłem się, że wszystko się trzyma i jest wpięte, uruchomiłem komputer. Od tego czasu przy każdym uruchamianiu wita mnie długi dźwięk pikania biosa, ale komputer włącza się normalnie. Zauważyłem tez, że procesor bardzo się nagrzewa przy chociaż trochę większym wysiłku niż przeglądanie sieci.

 

 

 

Zastanawia mnie, co mogłem uszkodzić, bo sumie nic takiego nie zrobiłem. Czy chłodzenie mogło jakoś przestać stykac się z procesorem? Mój komputer ogólnie jest już dosyć leciwy i się przegrzewa, ale nigdy nie tak drastycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, najpierw odczep te zaczepy i delikatnie ściągnij chłodzenie. Rób to powoli. Jeżeli nie idzie, spróbuj poobracać chłodzenie jednocześnie ciągnąc. Dalej cała procedura wymiany pasty, wraz z dokładnym wyczyszczeniem starej na chłodzeniu i procesorze.

Skoro próbowałeś ściągnąć, a teraz się przegrzewa, to znaczy że już nie styka tak dobrze.

 

Na pewno jest 1 długi i zero krótkich piknięć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te zaczepy są tak jakby mocno przytwierdzone od spodu, że już troche ruszałem, a one dalej siedzą - nie chciałbym czegoś uszkodzić. Jesli chodzi o pikanie to jest na sto procent jeden sygnał, ale dziś, jak pierwszy raz włączyłem, to go nie było (piknął dopiero jak zrobilem to ponownie).

 

Myślę, czy po prostu nie zanieść tego do serwisu, żeby zrobili szybko i sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczepy czy pasta się tak mocno trzyma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to zaczepy, a nie pasta - nie chcą wyjść, a szarpanie się z nimi to raczej nie najlepszy pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlsvr01.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5VD2-MX/e2505_p5vd2-mx_V2.pdf (skopiuj do przeglądarki) Część 1.6.3 Nie ważne, że to do innej płyty. Tak ściąga się każdego BOXa na 775.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że z obawą, ale wymieniłem. Jak na razie wydaje mi się, że problem się rozwiązał, bo temperatury przestały rosnąć tak gwałtownie. Pikania tez nie było, ale poobserwuję komputer. W każdym razie wszystko działa i na teraz nie pozostało mi nic innego jak tylko bardzo podziękować za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...