Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zaremba Black Water

Jaka kość RAM 4GB dokupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam:

- Intel Intel Core i5-3350P 3,10 GHz

- Gigabyte GeForce GTX 660 2048MB DDR5

i jedną kość RAM Elixir 4GB 1600 MHz DDR3 CL9 DIMM Nanya Elixir

 

Ścina mi GTA V i liczę, że dokupienie drugiej kości RAM pomoże.

 

Jaką dokupić? Najlepiej drugą identyczną jak mam czy może być inna?

 

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej identyczną. Będziesz miał niemal 100% pewność, że kości będą mogły pracować w trybie dual-channel.

 

Oczywiście inna marka kości również może być, jednak jeśli chcesz aby pracowała w trybie dual-channel, musi mieć możliwie identyczne parametry jak ta, którą teraz posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj: http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=619&g=409794&n=Nanya-Elixir-4GB-DDR3-1600MHz-CL11-DIMM&w=c

Niby ten sam kod producenta (M2F4G64CB88B4N-DI), ale CL11 a nie C9.

Zatem sugerować się kodem producenta czy parametrami?

 

Jeśli na tej kości, która masz teraz znajduje się nalepka z parametrami (a powinna), to dobierz wg niej, nową kość RAM-u.

Generalnie kod producenta, powinien wskazywać identyczny model kości - nie wiem dlaczego u Ciebie jest inaczej. Być może w BIOSie masz nieco zmienione, podciągnięte fabryczne paramenty posiadanej kości? Sprawdzałeś to?

 

Dobranie kości o identycznych parametrach, właściwie gwarantuje bezproblemową, poprawną pracę w trybie dual-channel.

Wszystko jednak zależy od Twojej płyty głównej, jakie wymagania kości muszą zostać spełnione do poprawnej pracy w tym trybie. Zależnie od producenta płyty, te parametry mogą się różnić miedzy kościami, lub wręcz czasami muszą być identyczne.

Dobrze, gdybyś rzucił okiem na instrukcje obsługi Twojej płyty - tam wszystko pisze, jakie wymagania stawia producent płyty głównej.

 

Kość, którą podałeś (http://www.net-s.pl/...z-CL11-DIMM&w=c) może się nadawać do trybu dual-channel mimo, że parametr cl (o którym wspomniałeś) różni się od tej kości, która już posiadasz.

W takim przypadku, BIOS powinien automatycznie dobrać opóźnienia tak, żeby obie kości mogły pracować w tym zakresie - czyli, będzie to w tym przypadku wartość (cl 11). Zawsze dobiera się wartość tej słabszej kości. Niestety, będzie to gorszy parametr od kości którą obecnie posiadasz, bo jej opóźnienie wynosi (cl 9), a nowa, którą chcesz kupić ma parametr (cl 11). Nie zawsze, płyta główna radzi sobie z poprawnym przydzieleniem wspólnych wartości różnym kościom i czasami trzeba to wprowadzać (ustawiać) ręcznie...

 

Sprawdź wszystko raz jeszcze (to o czym pisałem), poszukaj - może znajdziesz coś odpowiedniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...