Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kowal

Monitor WQHD/1440p 27", Dell U2715H czy jednak coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Planuję się przesiąść na 1440p przy 27" i zastanawiam się co by tu wziąć. Obecnie posiadam 27" IPSa od LG z rozdzielczością full hd http://www.lg.com/uk/monitors/lg-M2752D-monitor-tv

 

Monitor jest używany trochę do wszystkiego po trochu. W zdecydowanej większości internet, odpalę gry, filmy też się zdarzy oglądać. Żadnych profesjonalnych/zarobkowych zastosowań, obróbka zdjęć/filmów jeśli już to tylko dla własnych domowych zastosowań ;)

 

Podoba mi się Dell U2715H - wydaje mi się ten monitor takim zrównoważonym modelem tj. - ma dobrą jakość obrazu, średni input lag, dobre możliwości regulacji, jest w całości matowy bez dziadowskiego piano black (!), dobrze wykonany i ma 3 lata gwarancji d2d.

 

Martwią doniesienia o problemach z nierównomiernym podświetleniem, ale nawiasem mówiąc mój monitor też nie jest pod tym względem jakiś dobry, a na co dzień używam niskiego podświetlenia i problem nie jest dla mnie widoczny w takim stopniu aby przeszkadzał.

 

Chodzi mi po głowie jeszcze coś innego mianowicie 32" WQHD Philips BDM3270QP na matrycy AMVA. Wg specyfikacji ma panel 10Bit (względem 8Bit Della), AMVA powinno zapewnić jeszcze lepsze kolory od IPSa, przy czym takie monitory mają większy czas reakcji matrycy - czy nie smużą za bardzo i czy nie przeszkadza to w graniu? Cena kusi bo już za 1950zł da się go dostać, ale ma o rok krótszą gwarancję do tego serwis Philipsa to jest niestety parodia... Do tego zapewne słabsza jakość wykonania.

 

Czytałem jakiś czas temu notkę prasową wieszczącą wysyp monitorów WQHD, spadek cen, a jest jednak trochę nędza pod tym względem. Nie ma ani taniej, ani jakoś specjalnie wybór się nie powiększył.

 

Z góry odpadają wszelakie gamingowe kupy na TN, nie chce wypranych kolorów i słabych kątów (kąty są dla mnie ważne).

 

Wybierać między tymi dwoma modelami czy jednak spojrzeć na coś innego? Budżet 2000-2200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza jakość obrazu w tym budżecie to chyba nec ea274wmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że też zapragnąłeś większego obszaru roboczego, sam zrobiłem migrację i polecam , naprawdę świetnie się pracuje w 2560x1440p

 

Z podanych przykładów Dell U2715H będzie bardzo przyzwoity, ale stawiam na propozycję hopes'a, Nec to konkretna maszynka.

 

Nie równomierność podświetlenia to jest duży problem wszystkich monitów do zastosowań domowych. Nec powinien zapewnić dobre wrażenia pod tym kątem, Dell zresztą też da radę, ale kwestia trafionej sztuki.

 

W przypadku Philipsa specyfikacja na papierze wygląda zachęcająco, jednak Philips ostatnio ma wpadki jeżeli chodzi i jakość, przydała by się opinia posiadaczy, o ile są tacy na tym forum.

 

 

Co do tych gamingowych kup, to postanowiłem zaryzykować i kupić Asus-a Roga, ze względu na potrzebę wyższego odświeżania, kolory na default są słabe, ale po konfiguracji w panelu monitora i panelu Nvidii naprawdę wygląda to świetnie, porównując do IPS'a LG bądź też IPS Sony TV 4K ciężko momentami się doszukać różnic, kąty widzenia wiadomo tutaj nie powalczy się za mocno ale i tak jest mocna poprawa względem czasów TN kiedy kupiłem pierwszego IPS'a.

- Nie to żebym wciskał, po prostu wyrażam swoje subiektywne odczucia.

 

BTW. Zmieniasz kartę pod tego potworka :>

Ze wstępnych moich analiz wygląda że bez 980/980Ti zabawy nie ma przy tej rozdziałce, a moja 770 już z płaczem czeka na wymianę, bo sobie nie daje rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wg specyfikacji ma panel 10Bit (względem 8Bit Della)...

Ma to dokładnie zerowe znaczenie, do uruchomienia to (10bit/kanał) jest jedynie w kilku specjalistycznych programach, na kompie z kartą graficzną nV Quadro (być może też AMD FireGL).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza jakość obrazu w tym budżecie to chyba nec ea274wmi.

Przewinął mi się ten model nie raz, ale też bardzo często czytam o kalibracjach etc. Trochę nie mój świat, nie mam ani sprzętu, ani umiejętności. Ponoć to ta sama matryca co U2713H, która potrafi migotać. No i trochę brzydki :E

 

Widzę że też zapragnąłeś większego obszaru roboczego, sam zrobiłem migrację i polecam , naprawdę świetnie się pracuje w 2560x1440p

 

Z podanych przykładów Dell U2715H będzie bardzo przyzwoity, ale stawiam na propozycję hopes'a, Nec to konkretna maszynka.

 

W przypadku Philipsa specyfikacja na papierze wygląda zachęcająco, jednak Philips ostatnio ma wpadki jeżeli chodzi i jakość, przydała by się opinia posiadaczy, o ile są tacy na tym forum.

 

 

Co do tych gamingowych kup, to postanowiłem zaryzykować i kupić Asus-a Roga, ze względu na potrzebę wyższego odświeżania, kolory na default są słabe, ale po konfiguracji w panelu monitora i panelu Nvidii naprawdę wygląda to świetnie, porównując do IPS'a LG bądź też IPS Sony TV 4K ciężko momentami się doszukać różnic, kąty widzenia wiadomo tutaj nie powalczy się za mocno ale i tak jest mocna poprawa względem czasów TN kiedy kupiłem pierwszego IPS'a.

- Nie to żebym wciskał, po prostu wyrażam swoje subiektywne odczucia.

 

BTW. Zmieniasz kartę pod tego potworka :>

Ze wstępnych moich analiz wygląda że bez 980/980Ti zabawy nie ma przy tej rozdziałce, a moja 770 już z płaczem czeka na wymianę, bo sobie nie daje rady ;)

Na wstępie powiem, że miałem już w domu pudło z U2715H, ale poszło dalej w ludzi (kupiłem okazyjnie) :E Więc chęć jest już od dawna z tym, że nie brakuje mi obszaru, przede wszystkim chcę zejść z plamki, mieć ostrzejszy obraz. Trochę lipa FHD@27" kiedy taką rozdzielczość ma mój telefon@5", na monitorze trochę ziarno 8:E

 

Dell mi się wydaje takim złotym środkiem dla średnio wymagającego usera, do tego to świeży model, dobrze wygląda, a w pracy mam styczność z innymi nowymi Dellami 24-27" i podobają mi się - wygląd i jakość wykonania, ale tam są podstawowe modele. Są jeszcze monitory 1440p BenQ, Asusa (zwykłe modele, nie ROG), ale nie widzę żeby je ktoś polecał - zapewne złe nie są, ale też chyba niczym szczególnym się nie wyróżniają. Może się mylę stąd ten temat.

 

Mnie też ten Philips nie przekonuje, do tego cały czas mam w głowie przejścia z ich serwisem. Z 32" jest jeszcze BenQ BL3200T i Acer B326HUL (te wszystkie 3 są na AMVA i pewnie korzystają z tej samej matrycy co Philips). Acera ma oizo76 i jest zadowolony z tym, że nie wiem czy tak do końca chcę 32" - znikają trochę zalety dużo mniejszej plamki i trzeba by aplikować więcej AA, a tu znowu dochodzimy do następnego punktu...

 

Na 970 gram w 1440p od dawna za pomocą DSR i wiem na co tą kartę stać w tej rozdzielczości, zmiana by oczywiście była w najbliższym czasie, nie mniej po paru cięciach daje radę.

 

U mnie TN odpada przede wszystkim za kąty - nie korzystam z monitora tylko siedząc na wprost więc innej opcji nie ma, miałem kiedyś 24" TN i nigdy więcej :)

 

Acer kusi, nie powiem, do tego jest w fajnej cenie w euro rtv agd :D

 

Ma to dokładnie zerowe znaczenie, do uruchomienia to (10bit/kanał) jest jedynie w kilku specjalistycznych programach, na kompie z kartą graficzną nV Quadro (być może też AMD FireGL).

Dziękuję, dałem się złapać na marketing :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad Max w 2k 27" zamiata moim zdaniem 24" FHD, jak raz spróbujesz to nie będziesz już chciał 24" - na mojej karcie śmiga aż miło i wygląda pięknie.

 

4cf8fbe5c4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bbandi. Właśnie mam zamiar sobie kupić taki sam monitor jaki ty masz, i mam pytanie jak z podświetleniem u niego jest w miarę równomierne, i matryca jest matowa czy blask?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J/W. Design miażdzy jajca :P Mam zamiar wymienić swojego Alienware na to cudeńko, bo już nie mam parcia na 120hz, a brakuje trochę powierzchni roboczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bbandi. Właśnie mam zamiar sobie kupić taki sam monitor jaki ty masz, i mam pytanie jak z podświetleniem u niego jest w miarę równomierne, i matryca jest matowa czy blask?

 

Podświetlenie jest przyzwoite, tragedii nie ma :D, tak samo matryca - matowa delikatnie odbija ale nie na tyle żeby czuć jakiś dyskomfort.

 

J/W. Design miażdzy jajca :P Mam zamiar wymienić swojego Alienware na to cudeńko, bo już nie mam parcia na 120hz, a brakuje trochę powierzchni roboczej ;)

 

Ja go używam do ogladania tv, netu i grania, we wszystkim daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę bardzo trudno kupić dużego IPS-a równomiernie podświetlonego. Ja 2 razy wymieniałem i szału nie ma ale nie wyobrażam sobie teraz mniejszego monitora komfort pracy fantastyczny. Kto wie może kiedyś 4k ale na razie pojedyńcze grafiki są za cienkie aby przyzwoicie pograć, a w sli cf nie chcę się pakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na razie potrzebuje go jako tv, dopuki nie uzbieram na nowego kompa, a w cenie do 2000zł jest to chyba najładniejszy i najbardziej zrównowarzony monitor na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na razie potrzebuje go jako tv, dopuki nie uzbieram na nowego kompa, a w cenie do 2000zł jest to chyba najładniejszy i najbardziej zrównowarzony monitor na rynku.

:thumbup: Ja to samo, najpierw monitor, potem modernizacja budy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor to nie mebel, ten Asusa zapewne ma ogromne możliwości w regulacji stopki, może nam je zaprezentujesz bbandi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć to ta sama matryca co U2713H, która potrafi migotać. No i trochę brzydki :E

Migotanie nie jest powodowane przez matrycę to raz a dwa inny typ podświetlenia tak w ogóle to nie można porównywać tego della z innym monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor to nie mebel, ten Asusa zapewne ma ogromne możliwości w regulacji stopki, może nam je zaprezentujesz bbandi ?

 

A samochód ma mieć mały silnik i mało palić, być pojemny, prostokatny i przewozić z punktu A i B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja nie jest to mebel, ale sory wydając 2000 zł liczę ze oprócz lepszych parametrów, będzie tez się różnił wyglądem od monitora za 600 zł, nie wspominając nawet te szkarady "gejmingowe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem, niskiej klasy monitor, który nie jest funkcjonalny i robi za przysłowiowy mebel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem, niskiej klasy monitor, który nie jest funkcjonalny i robi za przysłowiowy mebel.

 

Pewnie siedzisz na CRT 19" I zal cie sciska - bywa :D

 

P.S Miałem koleszko della z regulowaną podstawą która dla ciebie tak jest ważna i co z tego? nierównomierne podświetlenie jak i tandetny plastik biły po oczach tak że ten asus nawet bez regulacji wysokości jest przy nim perełką, nie mówię już nawet o spasowaniu elementów i aluminiowej obudowie asusa, pokaż mi drugi taki monitor 2k z cienkimi ramkami w podobnej cenie? Zresztą jak ktoś jest bystry to sobie poradzi umiejscowieniem monitora jak mu pasuje, ja go nie podnosze bo mi tak odpowiada jak stoi, rozumiem że ty musisz 10 razy dziennie podnieść i obniżyć monitor żeby być cool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z budżetem 2k co najwyżej kupiłbym pełnosprawny monitor Eizo EV2450, który jest bardzo dobrze wyposażony, a jego stopka pozwoli na

 

schemat_ev.png

 

lub Eizo Foris FG2421, który nie ma upośledzonego koloru czarnego.

 

 

Nie wyobrażam sobie płacić 2000 zł, za monitor typu mebel, który niejednego użytkownika nabawi garba i problemów z szyją, przy okazji musiałbym postawić go na książkach, żeby zmieścił się mój amplituner. Sam obrót tego mebla o 180 stopni by móc obejrzeć film w łóżku, byłby bardzo niewygodny.

 

Jak widzisz, ten monitor ma więcej wad, niż zalet, patrząc na specyfikacje, niczym się nie wyróżnia na tle konkurencji, na dodatek został źle wyceniony.

 

Obecnie na rynku nie ma monitora WQHD, który spełniłby moje wymagania.

Ciekawym monitorem jest ASUS MG279Q, lecz gdyby to nieszczęsne AMD FreeSync zamienić na G-Sync, byłaby to ciekawa oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z budżetem 2k co najwyżej kupiłbym pełnosprawny monitor Eizo EV2450, który jest bardzo dobrze wyposażony, a jego stopka pozwoli na

 

schemat_ev.png

 

lub Eizo Foris FG2421, który nie ma upośledzonego koloru czarnego.

 

 

Nie wyobrażam sobie płacić 2000 zł, za monitor typu mebel, który niejednego użytkownika nabawi garba i problemów z szyją, przy okazji musiałbym postawić go na książkach, żeby zmieścił się mój amplituner. Sam obrót tego mebla o 180 stopni by móc obejrzeć film w łóżku, byłby bardzo niewygodny.

 

Jak widzisz, ten monitor ma więcej wad, niż zalet, patrząc na specyfikacje, niczym się nie wyróżnia na tle konkurencji, na dodatek został źle wyceniony.

 

Obecnie na rynku nie ma monitora WQHD, który spełniłby moje wymagania.

Ciekawym monitorem jest ASUS MG279Q, lecz gdyby to nieszczęsne AMD FreeSync zamienić na G-Sync, byłaby to ciekawa oferta.

 

 

Kompromitujesz się już z tym "meblem", nie miałeś do czynienia z konkretnym sprzętem więc się nie wypowiadaj, akurat mam Eizo EV2455 i różnica równomierności podświetlenia między nim a Asusem jest minimalna. Eizo nie jest jakieś wypasione jak na IPS i czerni tam tyle znadziesz że hooho ... w pracy mamy NECa 27" za 5.5k to tam jest rochę lepiej z czernią na IPS. Na koniec może ty byś postawił monitor na książkach - widać masz ograniczoną wyobraźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę bardzo trudno kupić dużego IPS-a równomiernie podświetlonego.

Nie ma najmniejszego z tym problemu...poza ceną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego Philipsa 32" 1440p - jest to monitor 8bit+FRC (takie symulowane 10 bit). Obecnie tylko jeden producent trzaska panele 32" z rozdziałką 1440p, odbiorcami są firmy: Philips, Samsung, BenQ, Asus itd. Jakość panelu identyczna, a różnica będzie po stronie elektroniki, jakości montażu, jakości zastosowanych tworzyw, jakości serwisu.

Większy wybór paneli jest przy 27" 1440p , lub ewentualnie 4K 32"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompromitujesz się już z tym "meblem", nie miałeś do czynienia z konkretnym sprzętem więc się nie wypowiadaj,

 

Nawet nie potrafisz zrozumieć słowa mebel, które tak ładnie wytłumaczyłem. O monitorach to ty niewiele potrafisz napisać, a mowa o konkretnym sprzęcie powoduje u mnie uśmiech.

 

akurat mam Eizo EV2455 i różnica równomierności podświetlenia między nim a Asusem jest minimalna. Eizo nie jest jakieś wypasione jak na IPS i czerni tam tyle znadziesz że hooho ...

 

 

Widziałem te podświetlenia matryc IPS, w monitorze Acer XB270HU takie cuda można zobaczyć 500x1000px-LL-bd57fe91_1111.jpeg

Na twoim Asusie, czy Eizo nie wiem jakie jest, wrzuć zdjęcie porównawcze.

 

Trudno szukać czarnego koloru na IPS, dlatego podałem monitor z matryca VA.

 

 

w pracy mamy NECa 27" za 5.5k to tam jest rochę lepiej z czernią na IPS.

 

A kogo ma interesować co ty masz w pracy, jak sam nie wiesz co tam masz i w dodatku to nie jest twoje.

 

Na koniec może ty byś postawił monitor na książkach - widać masz ograniczoną wyobraźnie.

 

 

To ty nie potrafisz pojąć czym jest mebel i czym on się cechuje.

Wejdź sobie na Wikipedia i wpisz słowo mebel, może zrozumiesz.

 

Co myślicie o tym monitorze 4K ?

 

http://iiyama-sklep.pl/wielkoformatowe/299-iiyama-prolite-le4041uhs-b1-40-full-hd-led-gwarancja-zero-pixeli-4948570114252.html

 

Szukam jakiegoś dobrego monitora 4K dla graczy, ale nie mogę znaleźć nic ciekawego.

 

Tu masz jego recenzje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie każdy ma inne wymagania co do monitorów, a co do jakości podświetlenia w asus mx27aq to bbandi mógłbyś się wypowiedzieć jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O tym, że wielokrotnie obywatel jest opodatkowywany, co w efekcie daje wysokie opodatkowanie (procent składany). No nie wiem ... z mojej wypłaty jest zabierane niemal 42% podatku (koszt pracodawcy - to co dostaję na rękę). Jeszcze parę lat temu, to było "tylko" ~38%.
    • Ciekawe info na temat antyczita   Widocznie zmiana anticzita eliminuje nam Afterburnera. Generalnie mi to nie przeszkadza o ile nie zacznie sypać banami z tyłka.  
    • Akurat nie podkręcam za bardzo podzespołów więc dzięki za podrzucenie tańszej wersji. Pomyślę i wybiorę co mi podpasuje.  Dzięki wam. 
    • Największa różnica w wydajności jest między 4070, a 4070 Super i tu najbardziej opłaca się dopłacić. Miedzy 4070 Super, a 4070Ti różnica jest znacznie mniejsza i dołożyć trzeba kolejne kilkaset zł. To samo między 4070Ti, a 4070Ti Super. Największe różnice są w rozdzielczości 4K gdzie dodatkowy vram w 4070Ti Super pozwala mu na lepsze osiągi względem 4070Ti.  Jak zapatrujesz się na mocniejsze karty to radziłbym od razu myśleć o zasilaczu. Teoretycznie zasilacz 550W powinien wystarczyć jednak CPU u Ciebie ma 150W poboru w trybie turbo, RTX 4070Ti obciążona w grach średnio ciągnie ponad 260 W, jednak w pikach (karta nie ma liniowego poboru prądu) potrafi przekroczyć 400W. Do tego dochodzą wszelkie peryferia z płytą i może się zdarzyć że chwilowy pobór znacznie przekroczy możliwości zasilacza. W przypadku 4070Ti Super i 7900XT wartości są jeszcze większe. Problem może nigdy nie wystąpić ale sam musisz zdecydować czy "chuchać na zimne" i dla pewności od razu brać mocniejszy zasilacz. Przy RTX 4070/Super pobór (i piki poboru) jest sporo mniejszy więc przy obecnym zasilaczu nie powinno być żadnych problemów. Śmiem twierdzić że się nie mylę. Po pierwsze to odnosiłem się do wydajności kart które mieszczą się w kwocie jaką początkowo Autor zasugerował czyli do ok. 3000 zł. Tu nie ma RX 7900XT, a jest 7800XT i 7900 GRE. Obie te karty z włączonym RT wypadają słabiej od RTX 4070, a lepiej tylko w standardowym rasterze. Dokładnie taka sama sytuacja jest w przypadku droższych kart czyli 4070Ti/Super vs 7900XT. W rasterze górą jest Radeon, w RT RTX-y. Nie znam żadnego solidnego portalu robiącego testy kart na którym 7900XT maiłby przewagę nad 4070Ti/Super w Hogwart Legacy przy włączonych wszystkich opcjach RT.
    • Jak Ksiądz robił grube wałki to nie ma taryfy ulgowej , do celi z  ''długim Józkiem'' i sprawa załatwiona .
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...