Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ren Ren Ren Nagusaran

Niski transfer przez wi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zakupiłem sobie router TP-LINK TL-MR3420 v2 i mam 2 pytania. Pierwsze to podobno router na wi-fi ma przepustowość 300Mb u mnie jest to 150Mb MAX w tej chwili 144Mb jak na SS Wi-Fi No i nie bardzo wiem o co chodzi bo powinienem miec 300Mb a router stoi 2m od pc. Druga sprawa to sprawdzałem transfer przez speedtest i wyszło coś takiego. http://www.speedtest.net/my-result/4638918470 a internet mam 250Mb wiec według SS powinienem miec co najmniej 144Mb i o co chodzi, ktoś może mi wytłumaczyć i powiedzieć co z moge zrobić zeby zwiekszyć transfer? Router ma wgranego oryginalnego softa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam miec teoretycznie 14Mb/s a realnie mam nie cale 3Mb/s i nie placze tyle ze u siebie mam zasieg ponizej 100% zazwyczaj 50-70

 

http://www.speedtest.net/my-result/4638981378

 

hehe mam nizszy ping :D

 

a neta sprawdzam na karcie / modemie wbudowanej wbudowany laptop z podpisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam miec teoretycznie 14Mb/s a realnie mam nie cale 3Mb/s i nie placze tyle ze u siebie mam zasieg ponizej 100% zazwyczaj 50-70

 

http://www.speedtest.net/my-result/4638981378

 

hehe mam nizszy ping :D

 

a neta sprawdzam na karcie / modemie wbudowanej wbudowany laptop z podpisu

 

Czyli co wszelkie wskazania są dla picu a i tak efektywność jest na poziomie 10%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydaje ze podane na urzadzeniach wartosci/ predkosc sa podane dla idealnych warunkow a nie gwarantowane pewne predkosci non stop

druga sprawaz ze nie wszystkie beda dzialac tak samo tzn dwie rozne marki np 300/s moga sie znacznie roznic p sciagania predkosciami sciagania i pobierania

 

 

choc z drugiej strony...

 

pewnie sie myle :lol2:

 

edit

znajdz dobry serwer i spproboj sciagnac jaki kolwiek sredniej wielkosci plik i wtedy zobacz predkosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że po WiFi nigdy nie będziesz miał takiej prędkości, jaka jest podawana na pudełkach. To co tam widzisz pokazuje prędkość łączną, czyli dla wysyłanych i odbieranych danych. Jeżeli więc karta synchronizowała by się do prędkości 300 Mbps, to w rzeczywistości miałbyś ok 140-150 przy ściąganiu i drugie tyle przy wysyłaniu. Prędkość synchronizacji nie zależy wyłącznie od routera, ale też od karty WiFi. Wiele urządzeń pomimo deklarowania zgodności ze standardem N nie musi osiągać 300, a nawet 150 Mbps. Wiele telefonów, tabletów czy netbooków ogranicza się do 65-72 Mbps. Jeżeli masz jedną antenę w karcie to więcej jak 150 Mbps nie osiągniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że po WiFi nigdy nie będziesz miał takiej prędkości, jaka jest podawana na pudełkach. To co tam widzisz pokazuje prędkość łączną, czyli dla wysyłanych i odbieranych danych. Jeżeli więc karta synchronizowała by się do prędkości 300 Mbps, to w rzeczywistości miałbyś ok 140-150 przy ściąganiu i drugie tyle przy wysyłaniu. Prędkość synchronizacji nie zależy wyłącznie od routera, ale też od karty WiFi. Wiele urządzeń pomimo deklarowania zgodności ze standardem N nie musi osiągać 300, a nawet 150 Mbps. Wiele telefonów, tabletów czy netbooków ogranicza się do 65-72 Mbps. Jeżeli masz jedną antenę w karcie to więcej jak 150 Mbps nie osiągniesz.

 

To troche kiepsko myślałem, że juz ta technologia jest na tyle rozwinieta że 100Mb to spokojnie wyciągne. A jak np. podłącze jeszcze 2 telefony do tego routera to internet tak zwalnia że stron nie da się przeglądać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do WiFi z taka predkoscia potrzebny jest router i urzadzenie odbiorcze 5Ghz w standardzie AC1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do WiFi z taka predkoscia potrzebny jest router i urzadzenie odbiorcze 5Ghz w standardzie AC1200.

 

 

mhm myslałem że mam całkiem dobra karte no ale trudno. Wiec wystarczy, że dokupie np taka karte Mój link i powinienem otrzymać lepsze transfery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhm myslałem że mam całkiem dobra karte no ale trudno. Wiec wystarczy, że dokupie np taka karte Mój link i powinienem otrzymać lepsze transfery?

 

Nie uzywalem. Edimax ogoilnie malo znana firma w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, coś sobie znajde wiem już co jest nie tak. Troche to chore że musze wymienić jeszcze karte przy raczej mało wygurowanym transferze. Nie chce pytać co musiał bym mieć żeby uzyskać 1000Mb No nic dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu połącz się kablem.

 

Edit:

Napisane, że ma przepustowość do 300Mb ale bez 5Ghz nie da rady tyle uzyskać...

Bo będziesz miał 300 Mbps w 2,4 GHz. 150 w jedną i 150 w drugą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu połącz się kablem.

 

Na kablu tez nie uzyska więcej niż 90-95 Mb/s bo ten router jest 10/100Mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kablu tez nie uzyska więcej niż 90-95 Mb/s bo ten router jest 10/100Mb/s

 

No tak ale mnie by zadowoliło 100Mb tyle ze na wi-fi majac 150Mb faktycznie mam 19Mb a po kablu mam ponad 50Mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupi wspomnianego tp-linka tutaj z AC bedzie mial gigabitowe porty LAN i WAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...