Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Władziu

karta dzwiekowa 7.1

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje karty dzwiekowej 7.1, ale niestety z tego co widze np najnowsze Creative Z sa tylko 5.1, czy sie myle?

Co moge kupic zeby uzyskac najlepsza jakosc na moich glosnikach 7.1 Creative T7900?

Przy okazji pytanie - czy aktualne gry wystepuja w formacie 7.1 czy tylko 5.1? Jest sens uzywac systemu 7.1 do gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cała strona na ten temat, polecam: http://satsun.org/audio/

 

Sound Blaster Z jest 5.1.

Za to Sound Blaster X-Fi XtremeGamer jest 7.1, a masz go w podpisie.

Np. CS:GO obsługuje max 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super link dzieki, widze tak na szybko ze np DYING LIGHT czy DIABLO 3 sa w 7.1 wiec posiadanie takietgo zestawu glosnikow to wcale nie taka glupia opcja :D

Zgadza sie mam karte obslugujaca 7.1 ale myslalem nad wymiana jej na jakis nowy wysoki model tyle ze prozno szukac 7.1 nie wiem czemu :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki budżet? I czy tylko do głośnikow czy słuchawek też? Coś się znajdzie :) Tylko że szczerze mówiąc, ZNACZNIE więcej zyskałbyś kupując porządne drewniane 5.1 niż ten plastikowy stary Creative... Ta karta którą masz jest w zupełności do nich wystarczająca, to wciąż dobra karta.

Rozejrzyj się za jakimś zestawem z np. firmy Edifier.

7.1 jest bardzo mało popularne. Nawet filmy są standardowo nagrane w 5.1, bardzo mało kto się bawi w 7.1. No a jak jest z obsługą 7.1 w nowych grach, to sam widzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400-500 zl mysle ze powinno starczyc :)

Do glosnikow i sluchawek.

Glosniki ktore mam moze maja kilka lat ale ten sprzet nie starzeje sie tak jak karty graficzne czy procki wiec do komputera caly czas starczy spokojnie :) Wymiana glosnikow nie wchodzi w gre.

Wiadomo ze 5.1 jest bardziej popularne ale jednak z 7.1 jak widac w grach nie jest zle :)

A co do filmow - na blu ray jest sporo pozycji w 7.1, oczywiscie caly czas znacznie wiecej w 5.1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno? Zastanów się. Na nowszej karcie dźwiękowej na tych głośnikach nawet nie odczujesz żadnej różnicy, więc wg mnie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Nie chodzi tu o starzenie się głośników, tylko o samą ich jakość dźwięku, która jest maksymalnie średnia. Warto się ich pozbyć, zanim przestaną działać.

 

Tu masz statystyki Blu-Ray: http://www.blu-raystats.com/Stats/Stats.php

Jak widać, tylko 6,5% wszystkich dysków Blu-Ray ma scieżki 7.1. To prawie 2x mniej niż tylko ze stereo. Nie wspominając już o filmach z neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw. między x-fi a nawet dużo lepszą kartą na tych głośnikach różnicy nie będzie,więc pieniądze wyrzucone w błoto.

Nie wiem jakie masz słuchawki,tu ewentualnie możesz coś zyskać.

Żeby nie było,t7900 mam podpięty do tunera dvbt (tylko do tego się nadają),obojętnie co nie podepnę brzmią tak samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczepiliscie sie ze te moje glosniki komputerowe slabo graja... Zdaje sobie z tego sprawe - mam porownanie do kina domowego z prawdziwego zdarzenia.

Nadal jednak nie mam odpowiedzi na pytanie - czy aktualnie mozna dostac jakas ka muzyczna 7.1 wyzszej klasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież kart 7.1 jest od groma,aim 808 (nic lepszego raczej nie dostaniesz),xonary dx/xd,stx 2 (poza budżetem),i z zewnętrznych coś by się znalazło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie hajendowej karty do TYCH głośników jak i KAŻDYCH komputerowych to jak kupowanie pasty na tranzystory żeby brzmiały jak lampa albo układanie kabli w poprzek do promieniowania magnetycznego ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...