Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Granit290

Jaki fx do wiedzmina 3.

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszy procesor jakość/cena

 

Specyfikacja

karta graficzna:GTX 970

płyta główna: ASUS M5A97

pamięć: PAM DDIM 2x4GB DDR3 1600MHZ KINGSTONE HYPERX GENESIS GREY

dysk twardy: HDD WD 1TB

zasilacz: OCZ MODXSTREAM PRO 600W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy procesor jakość/cena

 

Specyfikacja

karta graficzna:GTX 970

płyta główna: ASUS M5A97

pamięć: PAM DDIM 2x4GB DDR3 1600MHZ KINGSTONE HYPERX GENESIS GREY

dysk twardy: HDD WD 1TB

zasilacz: OCZ MODXSTREAM PRO 600W

 

KLIK - prawdziwy potwór, topi mosfety razem z zasilaczem :E

 

ps. tak na poważnie, to jak chcesz fxa to 8320 plus dobre chłodzenie...co uważam i tak za nie opłacalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLIK - prawdziwy potwór, topi mosfety razem z zasilaczem :E

 

Na zimę zamiast wkładu kominkowego :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL. To zamiast bulić za chłodzenie 250, weź sobie I5 - chyba, że Ty już masz tą płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co takie drogie?

 

FX-8320 i na tej płycie 4.2 więcej nie podkręcisz. Fera silentum pc wystarczy albo lepiej grandis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL. To zamiast bulić za chłodzenie 250, weź sobie I5 - chyba, że Ty już masz tą płytę główną.

 

Niestety mam.

 

Po co takie drogie?

 

FX-8320 i na tej płycie 4.2 więcej nie podkręcisz. Fera silentum pc wystarczy albo lepiej grandis.

4.2ghz to zupelny max? To to chlodzenie? SilentiumPC Grandis XE1236

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij tylko o porządnej płycie jak już chcesz się w to pchać, choć ja bym prędzej wziął i5 750 + płytę do OC, która zjada te FXy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij tylko o porządnej płycie jak już chcesz się w to pchać, choć ja bym prędzej wziął i5 750 + płytę do OC, która zjada te FXy.

czytaj cały wątek, zanim coś napiszesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij tylko o porządnej płycie jak już chcesz się w to pchać, choć ja bym prędzej wziął i5 750 + płytę do OC, która zjada te FXy.

Mam juz plyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj tą płytę, kup i5 i jakieś mobo na 1150 będzie wydajniej i w domu nie będzie tak duszno, jak przy podkręconym fxie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4.2ghz to zupelny max? To to chlodzenie? SilentiumPC Grandis XE1236

Na tej płycie z kiepską sekcją to raczej maks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj cały wątek, zanim coś napiszesz ;)

 

 

Mam juz plyte.

 

Zagapiłem się, z przyzwyczajenia już tak napisałem ;p Jak już więc masz płytkę to nie warto raczej zmieniać platformy, bierz 8320.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy procesor jakość/cena

 

Specyfikacja

karta graficzna:GTX 970

płyta główna: ASUS M5A97

pamięć: PAM DDIM 2x4GB DDR3 1600MHZ KINGSTONE HYPERX GENESIS GREY

dysk twardy: HDD WD 1TB

zasilacz: OCZ MODXSTREAM PRO 600W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silentium PC Grandis XE1236 jest na tyle dobre , ze przy 4.2 ghz niczego wiecej nie potrzebuje ? A co z tym , Be Quiet! Be Quiet Pure Rock?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silentium PC Grandis XE1236 jest na tyle dobre , ze przy 4.2 ghz niczego wiecej nie potrzebuje ? A co z tym , Be Quiet! Be Quiet Pure Rock?

Nie potrzebujesz do tego AC-MX2 i na AC dużo więcej nie wyciśniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Fx 8350 i grandisa a także tą samą płytkę. Polecam chłodzenie od silentiumpc. Bez oc max w grach typu crysis 3 to 60 stopni. A i co do wiedźmina 3 to nie ma specjalnej różnicy między amd a intelem. W najgorszych momentach przy gtx 970 gdzie klatki spadały mi od 50 klatek na fx 8350, na intelu 4790k który mam obecnie spadają do 55 klatek. Czyli 5 klatek na + dla intela. Wszystko na max - bez hairworks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy procesor jakość/cena

 

Specyfikacja

karta graficzna:GTX 970

płyta główna: ASUS M5A97

pamięć: PAM DDIM 2x4GB DDR3 1600MHZ KINGSTONE HYPERX GENESIS GREY

dysk twardy: HDD WD 1TB

zasilacz: OCZ MODXSTREAM PRO 600W

 

cpu chłodzenie

 

wbrew temu co mówią niebieskie oszołomy to chłodzenie wystarczy na 4.3-4.4 ghz z normalną temperaturą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź żaden ;)

 

Hmm, brat gra (rzekłbym że nałogowo) na FX6300 @ 4 + GTX970, wysokie, 60 klatek, ale podobno to niemożliwe ;)

No cóż - muszę mu przekazać, że musi zmienić na Intela, bo komputer go oszukuje, że generuje 60fps...

 

(nie widzę absolutnie żadnej różnicy między moim 4590 + GTX970 a bratowym 6300 @ 4 + GTX970 - tam gdzie u mnie spada w okolice 50, tam i u niego spada; przez większość gry na obu konfiguracjach trzyma 60 klatek)

 

A na 860k + kręconym 750Ti trzyma 35fps (monitor @ 70Hz, vsync na połowę klatek) - sprzęt mniej więcej dwukrotnie tańszy, a przyjemność z gry taka sama ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, brat gra (rzekłbym że nałogowo) na FX6300 @ 4 + GTX970, wysokie, 60 klatek, ale podobno to niemożliwe ;)

No cóż - muszę mu przekazać, że musi zmienić na Intela, bo komputer go oszukuje, że generuje 60fps...

 

(nie widzę absolutnie żadnej różnicy między moim 4590 + GTX970 a bratowym 6300 @ 4 + GTX970 - tam gdzie u mnie spada w okolice 50, tam i u niego spada; przez większość gry na obu konfiguracjach trzyma 60 klatek)

 

A na 860k + kręconym 750Ti trzyma 35fps (monitor @ 70Hz, vsync na połowę klatek) - sprzęt mniej więcej dwukrotnie tańszy, a przyjemność z gry taka sama ;)

Ciekaw jestem, jaki ma minimalny FPS...bo w te wysokie 60FPS to uwierzę, ale przy I5 i nie każdej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek 3 - nie odczuwam żadnej różnicy, czy gram u siebie na i5, czy u niego na tym lekko kręconym FX... No niestety, ale nie ;)

Jedynie miernik pokazuje, że jego zestaw potrzebuje zdecydowanie więcej watów dla zachowania podobnej wydajności.

 

I tak jak pisałem - tam gdzie u niego nie trzyma 60 (bagna, miasto), tam i u mnie są spadki poniżej 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, jakie detale? U mnie na HIGH w 19x12 (trawa na UBER z dorysowywaniem się) mam stałe 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko odnośnie włosów wyłączone, detale wysokie, na uber tekstury, trawa high (widać że w oddali dopiero się pojawia, nieco mnie to irytuje, ale wyraźnie wpływa na ilość klatek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...