Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Greegore

Jaki TV do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zwabiony promocyjną ceną chciałem zakupić TV Panasonic TX-48C300E, jednak przed zakupem on-line poszedłem do sklepu, gdzie sprzedawca wyperswadował mi tę firmę do grania.

Jeśli chodzi o input lag, nie znalazłem informacji dotyczącej tego modelu.

 

Pytanie, jaki więc TV wybrać? Zastosowanie to docelowo PS4, być może kiedyś oglądanie filmów z kompa. Interesują mnie telewizory między 47" a 50". Cena <2500 zł.

Z góry dziękuję za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacje o input lag musisz szukać na forach gdzie są robione dokładne recenzje telewizorów. Producenci nie podają takiej informacji. Rekordowo niski input lag ma seria telewizorów Sony KDL W815B / W828B / W829B. Input lag wynosi ok. 17 - 22 ms. Tylko, że te TV kosztują od 3k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42lb650v.bhtml

 

FullHD, 3D, Smart TV itp. Dobrej klasy matryca IPS z dużymi kątami widzenia. MCI 500HZ. Co do technologi odświeżania obrazu. LG stosuje index MCI. Ponieważ jest on połączeniem kilku różnych technologi a nie tylko samego standardowego odświeżania. które powyżej 200Hz nie ma już znaczenia dla użytkownika odbiornika. Jest tylko chwytem marketingowym bo zupełnie nic nie daje. Z odświeżaniem jest ten problem, że samemu trzeba określić czy ruch na danym modelu TV(dynamiczne sceny głównie filmy i sport) jest natruralny i płynny. W przypadku konsoli odświeżanie nie ma większego znaczenia. Żeby grać musisz używać Trybu obrazu Gry, który całkowicie wyłącza odświeżanie obrazu, ponieważ elektronika powoduje sporę opoźnienie i cieżko by było grać z powodu lagów. Jeśli chodzi o 3D. To też subiektywna sprawa. Jednemu się podoba innemu nie. Kwestia gustu. A jak wiemy o gustach się nie dyskutuje.

 

Greegore, polecam także do obadania ten temat, http://forum.pclab.pl/topic/986313-Jaki-telewizor-do-PS4/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest znaleźć jakiekolwiek informacje dotyczące opóźnień, nawet na zagranicznych forach. Znalazłem też stronę traktującą o tym, lecz testy tam przeprowadzane były na modelach TV z 2013 lub najwyżej 2014 roku.

 

Wszystko fajnie, tylko polecany telewizor ma za mało cali. Ten, którego szukam, chciałbym by był większy. Podobnie się ma sprawą z te atem na forum. Przeglądałem go przed założeniem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni się nad nim pochylam. Wygląda OK. Ponoć odpowiednik Smart TV jest fatalny. Ma za to DLNA, co bardzo mnie cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony KDL 48W705c . Rekordowo niski input lag ~ 13ms . Idealny do gier. Sam bym go kupił jak bym miał więce kasy . Cena to ok. 2600 zł. Ale sprawdź bo nie pamiętam dokładnie. Na hdtvpolska mi go polecili bo generalnie w tym przedIale cenowym trudno znaleźć coś lepszego. Niski input lag to klucz do komfortowego grania . Ale tak jak powiedziałen jest on dla mnie za drogi i kupuję coś tańszego samsuna ue40j5100 . Ten także jest całkiem całkiem . Input 28ms. Reszta parametrów podobna do tego sony . Jest też wersja 48" więc może to Ciebie zainteresuje. Fakt nie ma bajerów typu smart tv ale jeśli ktoś myśli tylko o graniu to nie jest to wadą. Co do matrycy to zarówno w tym sony i samsungu jest 50hz. Do gier starczy( ale do ogladania filmów lepsza jest np120hz). Jeśli masz więcej kasy to kupuj tego sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV do samych gier, biorąc świadomie na klatę smużenie przy szybkich scenach filmowych i sporcie? W 2012 kupowałem TV z rzeczywistym 100Hz + ulepszacze, naprawdę rezygnujecie z komfortowego oglądania innych treści kosztem samych gier?

Takie wybitne matryce oferuje Technika i Manta, a 5-6 lat temu robiły to czołowe firmy, widzę że do sprzętu najniższej klasy, typu Samsung serii 5(będący na rynku też ładne 3-4 lata) nadal je wciskają. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli ktoś potrzebuje taki tv tylko do gier bo np. do oglądania telewizji ma sprzęt w salonie to po co mu jakieś super matryce i wszelkie ulepszacze które tylko powodują większego input laga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem trzy tygodnie temu w MM Toshibę 47L7453DG w promocji. Oddając stary odbiornik wyszło 2250 zł. Ku wielkiemu rozczarowaniu, walcząc z nim ponad tydzień musiałem go zwrócić, ponieważ nie udało mi się pozbyć DSE (Dirty Screen Effect), co dyskfalifikowało go przy oglądaniu meczów piłki nożnej (podono kwestia egzemplarza, jak co poniektórzy pisali na HDTV Forum). Gdyby nie to, zakup w tej cenie byłby strzłem w 10. Niski input lag to jedna z jego zalet. Czekam na dopracowane OLED'y w rozsądnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ghostdog

Offtopic: Widzę, że spotykam współuzależnionego od Deftones :D

Koncert w Parku Sowińskiego był pięknym przeżyciem.

 

Wracając do tematu:

Dziś rozejrzałem się nieco i poszperałem w Samsungach (Allegro i Euro) i muszę przyznać, że ten UE48J6200 coraz bardziej mi się podoba. Samsungi (nie wiem czy wszystkie) mają "ulepszacz" game mode, który ponoć znacznie obniża input lag.

W cenie ok. 2250 zł można znaleźć

UE48J6200

UE48H6200

UE50H5000

Wydają się obe być dość podobne i ciężko byłoby mi chyba wybrać najlepszy.

 

Telewizor w domu mam, ale samej telewizji nie oglądałem na nim od co najmniej dwóch lat, i zaczynać znów nie zamierzam.

Jedynie w pracy mi się zdarza, szybciej czas leci.

 

EDIT:

@mortex

Na nie poczekamy jeszcze kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

@mortex

Na nie poczekamy jeszcze kilka lat.

Nie spieszy mi się, ponieważ rzadko oglądam TV, a do tego czasu musi mi wystarczyć Panasonic TX-P42ST60E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 6 Samsunga jak chodzi o obraz jest już ok, seria 5 budziła kontrowersje już kilka lat temu, w momencie premiery. Że oni te gnioty jeszcze wciskają... :kwasny:

To tak, jakby kupić najniższy możliwy model z najsłabszą matrycą, w dodatku 3-4 lata za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam TV Sony Bravia KDL-50W815B czy będzie idealny do PS4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam TV Sony Bravia KDL-50W815B czy będzie idealny do PS4?

 

ja mam bravie starszy model 50W656 i sobie chwale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak TV ma być głównie do konsoli to nadal świetnie wypada model Samsunga H6400. Model FHD z matrycą VA, natywnie 100 HZ, dobre wyposażenie, lag ok. 40 ms. Około 2700 zł za 50 cali - super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak TV ma być głównie do konsoli to nadal świetnie wypada model Samsunga H6400. Model FHD z matrycą VA, natywnie 100 HZ, dobre wyposażenie, lag ok. 40 ms. Około 2700 zł za 50 cali - super.

Mam w 55" takie coś. Bardzo polecam lecz ciężko go już dostać lub otrzymać powystawowy / po zwrocie. Mój ma natywnie 120Hz odswieżanie.

Niestety mniejsze modele miały gorsze matryce i parametry.

 

Z 50" poleciłbym raczej Sony serii 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w 55" takie coś. Bardzo polecam lecz ciężko go już dostać lub otrzymać powystawowy / po zwrocie. Mój ma natywnie 120Hz odswieżanie.

Niestety mniejsze modele miały gorsze matryce i parametry.

Przecież ten TV jest akurat łatwo dostępny i sporo sklepów oferuje nowe sztuki. Mniejsze modele mają niewiele gorsze parametry, przykładowo 50 cali = 100hz i nieco inna matryca, bo w 55 montowane są te od Samsunga. Na jakimś zagranicznym serwisie czytałem porównanie, różnice są praktycznie niezauważalne po kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 55" Samsunga lub AUO. Ja mam tą drugą matrycę.

 

Mówię ci, że model na Polskę jest praktycznie niedostępny. Są jakieś z UK itp. Można brać oczywiście.

 

Podkreślam, że z każdym sprzętem z masówki trzeba mieć troche szczęścia bo można trafić na tv z cloudingiem czy też PS4 działającym jak traktor podczas gdy sąsiad będzie miał te same sprzęty bez tych wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię ci, że model na Polskę jest praktycznie niedostępny. Są jakieś z UK itp. Można brać oczywiście.

Powiesz mi jak to stwierdziłeś? Z UK oferuje na przykład Agito i jest to model z dopiskiem AK, co oznacza trochę inny/nowszy tuner. Większość sklepów oferuje zwykłą wersję H6400. W dwóch przypadkach się konkretnie pytałem sprzedawców o pochodzenie sprzętu, bo miałem właśnie obawy związany z tym AK w nazwie - normalna, polska dystrybucja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiesz mi jak to stwierdziłeś? Z UK oferuje na przykład Agito i jest to model z dopiskiem AK, co oznacza trochę inny/nowszy tuner. Większość sklepów oferuje zwykłą wersję H6400. W dwóch przypadkach się konkretnie pytałem sprzedawców o pochodzenie sprzętu, bo miałem właśnie obawy związany z tym AK w nazwie - normalna, polska dystrybucja.

no to kupować 55" :) - polecam. Tylko się dogadać aby była możliwość wymiany jak się trafi na lipny egzemplarz (np. ten okropny clouding, którego u mnie akurat nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie trzeba się dogadywać, większość sklepów nie robi problemu przy zwrocie towaru, jeśli transakcja została dokonana drogą internetową. ;) Inna sprawa, że jest to uciążliwe i zabiera dodatkowy czas. Już to przerabiałem, bo monitor, który kupiłem, okazał się mieć spore problemy z równomiernym podświetleniem matrycy. No i zgadzam się, kupować. Zwłaszcza 55 cali, sam nieco żałuję, że nie wziąłem tej przekątnej. Z drugiej strony to głównie kwestia napiętego budżetu, po remoncie każda stówka robi różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie trzeba się dogadywać, większość sklepów nie robi problemu przy zwrocie towaru, jeśli transakcja została dokonana drogą internetową. ;) Inna sprawa, że jest to uciążliwe i zabiera dodatkowy czas. Już to przerabiałem, bo monitor, który kupiłem, okazał się mieć spore problemy z równomiernym podświetleniem matrycy. No i zgadzam się, kupować. Zwłaszcza 55 cali, sam nieco żałuję, że nie wziąłem tej przekątnej. Z drugiej strony to głównie kwestia napiętego budżetu, po remoncie każda stówka robi różnicę.

 

No cóż, odsyłanie 55" TV to trochę więcej niż uciążliwe i jeszcze sporo stresu czy nie rozwalą w transporcie ;) Prawda jest taka że w telewizorach o przekątnej 55" w górę pojawiają się wyraźne problemy z DSE (przy direct LED) i clouding/banding przy EDGE LED. Tylko wyższe serie są w miarę dopracowane a te już się nie opłacają bo np. w Saturnie przez chwilę były LG OLED 55" za 6700pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...