Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michasm

Jak dać kilka piw w prezencie?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W pracy mam takiego kolegę, który często wozi mnie z pracy do domu - mieszkamy jakieś 150 metrów od siebie.

Zaoszczędzam w ten sposób jakieś 30-40 minut dziennie.

Wiem, że lubi piwo i chciałbym kupić mu jakiś zestaw Corona Extra czy coś takiego, ale nigdzie nie mogę znaleźć wielopaków.

Jak zgrabnie można komuś przekazać np. 8 piw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

W pracy mam takiego kolegę, który często wozi mnie z pracy do domu - mieszkamy jakieś 150 metrów od siebie.

Zaoszczędzam w ten sposób jakieś 30-40 minut dziennie.

Wiem, że lubi piwo i chciałbym kupić mu jakiś zestaw Corona Extra czy coś takiego, ale nigdzie nie mogę znaleźć wielopaków.

Jak zgrabnie można komuś przekazać np. 8 piw?

Jak gość na prawdę lubi piwo to nie kupuj mu żadnej Corony, tylko rozejrzyj się za czymś dobrym. Jeśli jesteś np. z Warszawy to przejdź się do sklepu Piwomaniak w okolicach Jana Pawła i wybierz coś porządnego. Jeśli chcesz gotowy komplet to od biedy może być IPA is dead z Brewdoga, ale najlepiej jakbyś wybrał z 4 ciekawe piwa, np. AleBrowar Be Like Mitch, Mr Hard z Pracowni Piwa czy inne tego typu. Zazwyczaj w specjalistycznych sklepach stoją kumaci sprzedawcy to Ci coś doradzą. Jak wybierzesz coś dobrego to opakowanie się wtedy nie liczy i po prostu mu je daj luzem ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie gdzie ja się zaopatruję w dobre piwo mieli kiedyś takie drewniane pojemniki na prezent właśnie na 4 piwa. Idź do sklepu specjalistycznego z piwem i coś podpytaj. I tak jak mówi magiczek91, jeśli gościu lubi dobre piwo i się na nim zna to danie mu Corony Extra będzie niezłym faux pas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że lubi piwo w wykonaniu przeciętnego człowieka to raczej czteropak eurolagera dziennie niż brewdog.

 

Także ustal autorze wątki co oznacza lubi piwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piłem nigdy. Chociaż ze względu na szybkich i wściekłych trzeba byłoby w końcu wypić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piłem nigdy. Chociaż ze względu na szybkich i wściekłych trzeba byłoby w końcu wypić.

:thumbup: ujdzie w tłumie ;) na euro miałem paczke chyba 40 róznych piw z różnych krajów bodajże za 50 euro seria limitowana :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takimi piwoszami to bywa różnie. Też się zdziwiłem jak kumpel, który regularnie spożywa browary, skrzywił się pijąc Atak Chmielu, właściwie to go nie wypił bo był dla niego za gorzki, już nie wspomnę o komentarzach "czy to piwo czasem nie jest zepsute" :E Zamiast 6paka jakiejś zagranicznej berbeluchy, kup mu jakieś piwa rzemieślnicze, tylko coś lekkiego na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak pije Tyskiego Żywca, Żubra etc to najlepiej jakiegoś czeskiego/niemieckiego pilsa mu kupić, najlepiej, żeby to nie był jakiś pils z komercyjnego browaru. Od biedy można też takeij osobie jakiegoś fajnego dubbla, tripla kupić, Belgia w wydaniu nie kwaśnym nie jest zbyt szokująca dla lageropijcy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piłem już różnego rodzaju piwa :E dawniej smakował mi bardzo Harnaś ale od kilku lat tylko i wyłącznie "Kasztelan" nie znalazłem równie dobrego piwa aby mi smakowało tak jak Kasztelan :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup: ujdzie w tłumie ;) na euro miałem paczke chyba 40 róznych piw z różnych krajów bodajże za 50 euro seria limitowana :P

No faktycznie ujdzie. 34 miejsce w rankingu ratebbeer*.

 

*

Na najgorsze piwo :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piłem już różnego rodzaju piwa :E dawniej smakował mi bardzo Harnaś ale od kilku lat tylko i wyłącznie "Kasztelan" nie znalazłem równie dobrego piwa aby mi smakowało tak jak Kasztelan :hmm:

To chyba mało tych piw różnego rodzaju piłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Ja piłem już różnego rodzaju piwa :E

Jak z rodzajów piwa wyróżniasz marki, a nie gatunki to raczej niewiele piłeś, szczególnie, że nawet jak na swój gatunek to nie są specjalnie dobre piwa. Choć strasznie złe też nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polookaj na jakims allegro i poszukaj jakiejsc skrzynki na tego typu prezent. od biedy w jakims markecie kup koszyk na wino ;P

 

a co do piwa - zalezy jak dobrze znasz kumpla. jesli wiesz ze sie ucieszy z zafoliowanego 8paku warki to nie ma problemu, ale jesli chcesz zrobic mu fajny Geschenk to jak juz zasugerowano szukaj piwa rzemieslniczego, ale nie szukaj tego w wielkich marketach, tylko w specjalistycznych sklepach albo w malych osiedlowych (autopsja pokazuje ze miewaja ogromny wybor jak na sklep 10m2 :) kup kilka sztuk roznych, zeby mogl posmakowac. mozesz rozne gatunki kupic, pils, lager, ipa, porter, ale.... niektore smiechowo sie nazywaja i sa pozawijane w rozne papierki and what not.

 

chyba ze kumpel lubi pivo i pije piwo tylko zeby w glowie szumialo, wtedy jest szansa ze wogole mu to nie posmakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wozi Cię taki szmat kilometrów, do tego to twój kumpel i jeździsz z nim czesto a Ty mu chcesz 4 piwa kupić? Nie bądź śmieszny i sobie daruj. Nie rozsądnej się z nim dogadać jeśli chodzi o koszty paliwa?.

Gwarantuje Ci, nie będzie miał nic przeciwko. Nie rozumiem niektórych ludzi. Rozumiem jak by to była jednorazowa przysługę, ale piszesz ze często z nim jeździsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wozi Cię taki szmat kilometrów, do tego to twój kumpel i jeździsz z nim czesto a Ty mu chcesz 4 piwa kupić? Nie bądź śmieszny i sobie daruj. Nie rozsądnej się z nim dogadać jeśli chodzi o koszty paliwa?.

Gwarantuje Ci, nie będzie miał nic przeciwko. Nie rozumiem niektórych ludzi. Rozumiem jak by to była jednorazowa przysługę, ale piszesz ze często z nim jeździsz.

 

Dorzucenie do kosztów paliwa jest o wiele lepszym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...