Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PrzemkoUSS

BlackBerry bezpieczne wiadomości w ich komunikatorze

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem już z parę lat wstecz, że BlackBerry poprzez wbudowany komunikator, gdzie wiadomości przechodzą przez ich serwery jeżeli się nie mylę są do nienamierzenia, określenia odbiorcy prawda to? Tak mi się temat nasunął, akurat myślałem o BB i przypomniałem sobie, że kiedyś miałem się już o to zapytać. Osobiście wątpię w to, w dobie technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA firmy nie mają obowiązku przetrzymywania informacji na temat danych osobowych, ip itp. dotyczących ruchu w internecie. Jeśli wiadomość leci przez internet prosto na serwer BB, a z serwera BB prosto do odbiorcy to rzeczywiście jeśli BB nie przetrzymuje takich danych to wiadomości nie są do namierzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w sytuacji kiedy pierwsza osoba korzysta z BB a druga z telefonu innej firmy np. samsung? To już jest namieżalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek byś się nie zabezpieczył to provider i tak widzi co wychodzi i przychodzi na Twój telefon.

O ile nie można Ciebie namierzyć to jeśli ktoś podejrzewa, że wiadomość może być od Ciebie to i tak dojdą do tego, że Ty wysłałeś wiadomość.

Wiadomości wysłane przez BBM są szyfrowane, ale wszystkie urządzenia BB korzystają z tego samego klucza, więc wystarczy forwardować wiadomość na inny telefon BB, aby ją odczytać.

Wszystko jest opisane w google.

W dzisiejszych czasach nie warto wysyłać czegokolwiek co mogłoby nas narazić na uwagę organów ścigania, bo jak ktoś się postara to odczyta wszystko i znajdzie każdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dzisiejszych czasach nie warto wysyłać czegokolwiek co mogłoby nas narazić na uwagę organów ścigania, bo jak ktoś się postara to odczyta wszystko i znajdzie każdego.

 

 

 

Bzdury, jak do tej pory nie złamano AES, ani PGP. Tak wiec spokojnie można uzyskać prywatność, trochę gorzej sprawa wygląda z anonimowością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury, jak do tej pory nie złamano AES, ani PGP. Tak wiec spokojnie można uzyskać prywatność, trochę gorzej sprawa wygląda z anonimowością.

A jak wysłać wiadomość z telefonu korzystając z AES lub PGP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaszyfrowane sms można wysłać przez np aplikacje TextSecure. Oczywiście druga osoba tez musi mieć ta aplikacje.

 

Używając PGP można wysłać maila przez smartfona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaszyfrowane sms można wysłać przez np aplikacje TextSecure. Oczywiście druga osoba tez musi mieć ta aplikacje.

 

Używając PGP można wysłać maila przez smartfona.

Ale osoba odbierająca email musi go przecież odszyfrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musi a czy gdzieś pisałem że nie musi ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musi a czy gdzieś pisałem że nie musi ?.

W sumie spojrzałem na przykład z tej strony, że on chce anonimowo wysłać odbiorcy jakąś wiadomość tak, aby odbiorca oraz osoby postronne nie mogły go namierzyć.

Ty piszesz o tym, że on chce pewnej osobie wysłać wiadomość tak, aby tylko osoby postronne nie mogły go namierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...