Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Qeriks

Zestaw do gry w Pokera. Max. 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuję zestawu do gry w pokera. Samo oprogramowanie pokerowe nie jest obciążające dla mojego sprzętu ale programy wspierające których używam podczas gry już bardzo (min. są to wyświetlane statystki i notatki do których potrzebny jest natychmiastowy dostęp a są ich miliony z ogromnej bazy danych). Obecnie posiadam laptop Acer Aspire 3750g z intel core I5-2430M 2.40Gz, 6gb RAM, dysk SDD Kingston SV300S37A 120GB i jest to absolutnie za słaby sprzęt.

 

1. Komputer tylko i wyłącznie do pokera.

2. Możliwość podpięcia dwóch monitorów (2560x1440 i 1920x1200)

3. Dysku nie potrzebuję. Zdaję sobie sprawę że mój kingston szału nie robi ale jeśli będzie trzeba dokupię coś lepszego.

4. Napędu nie potrzebuje

5. Maksymalnie mam zamiar wydać 2000zł

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę tylko wiedzieć w jakim stopniu te programy korzystają z internetu (o ile wgl) czy może masz wszystko to zapisywane tylko na komputerze. Jeśli programy analizują online to po prostu wąskim gardłem będzie prędkość twojego internetu. Jeśli miałbyś te dane na dysku to musi być szybki.. ale mówisz, że twój wystarczy.

Druga sprawa to w jakim stopniu te wszystkie programy zżerają pamięć? Wydawałoby się, że 8gb ramu wystarczy w zupełności ale może się mylę.

 

Może pierw podam lekki overkill:

http://www.morele.net/inventory/info/JW7f1j/

16gb ramu, mocniejsza karta (może inne gry?)

 

Druga opcja:

http://www.morele.net/inventory/info/flC4BY/

Wdg mnie powinno wystarczyć. 8gb ramu (do ewentualnej rozbudowy), karta wystarczy do 2 monitorów i będzie chodziło płynnie. Za resztę kasy bym dokupił lepszy dysk SSD np BX100 lub MX200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Czemu chcesz go tak pokarać kartą na GDDR3? Jak już to GDDR5 który jeszcze do czegoś się nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę tylko wiedzieć w jakim stopniu te programy korzystają z internetu (o ile wgl) czy może masz wszystko to zapisywane tylko na komputerze. Jeśli programy analizują online to po prostu wąskim gardłem będzie prędkość twojego internetu. Jeśli miałbyś te dane na dysku to musi być szybki.. ale mówisz, że twój wystarczy.

Druga sprawa to w jakim stopniu te wszystkie programy zżerają pamięć? Wydawałoby się, że 8gb ramu wystarczy w zupełności ale może się mylę.

 

Może pierw podam lekki overkill:

http://www.morele.net/inventory/info/JW7f1j/

16gb ramu, mocniejsza karta (może inne gry?)

 

Druga opcja:

http://www.morele.net/inventory/info/flC4BY/

Wdg mnie powinno wystarczyć. 8gb ramu (do ewentualnej rozbudowy), karta wystarczy do 2 monitorów i będzie chodziło płynnie. Za resztę kasy bym dokupił lepszy dysk SSD np BX100 lub MX200.

 

Dzięki za wstępne info. Więc tak:

 

Wszystkie dane są na dysku, prędkość Internetu w tym wypadku bez znaczenia. Jak już wspomniałem sprzęt ma być tylko i wyłącznie do pokera (zajmuję się tym pół zawodowo) więc karta graficzna oprócz zintegrowanej jest mi niepotrzebna (chyba że jest to wymóg żeby podpiąć dwa monitory). Co do pamięci to zalecana do jednego z moich programów jest min. 8gb ram. Dysk owszem będę pewnie dokupywał ale na razie prosiłbym o propozycję bez dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakich programów korzystasz, ale chyba są to jakieś na licencji NASA, bo zarówno HM2 jak i PT4 spokojnie dają radę na 8 GB i jest to wartość zalecana, a nie minimalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakich programów korzystasz, ale chyba są to jakieś na licencji NASA, bo zarówno HM2 jak i PT4 spokojnie dają radę na 8 GB i jest to wartość zalecana, a nie minimalna.

 

Sam HM2 absolutnie nie jest tu żadnym problemem. Aczkolwiek NoteCaddy ProTools jest już ogromnym. Do tego wchodzą uruchomione 2-3 softy pokerowe, TableScan Turbo, Party Caption, Tilt breaker, Pleace Mint i muzyka w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej, 8 GB ramu w zupełności wystarczy. i5-4460 + jakieś dobre SSD np. Crucial BX100 i wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując wziąłbym na wszelki wypadek zestaw z 16gb ramu, bez karty graficznej (możliwe dokupienie). Monitory podłączysz do płyty (większy pod DVI).

http://www.morele.net/inventory/info/0He3rF/

I tak wychodzi taniej. Więcej nie ma sensu dokładać (oprócz tego dysku).

 

Dzięki wielkie. Opierając się na twoim zestawie i jeszcze radząc się gdzie indziej, zmieniłem płyte główna na niby lepszą i trochę lepszy procek. Do tego dołożyłem dysk i jednak napęd wziałem. Co myślisz o zmianie płyty głównej i procka, ma to sens ??

 

http://screenshot.sh/oe1UNyShh9Xcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok. W tej płycie zrobi Ci różnicę tylko to, że będziesz miał czynne usb3 w budzie.

Ten SSD troszkę drogi w stosunku do wydajności. Za 360zł jest już BX100 250GB. Jak już 128gb to podobny model też od plextora jest M6S - a tańszy.

 

Ale ogólnie całość w porządku. Tak podbijając cenę już można by było pomyśleć o Skylake'u. Np i5 6500 z jakąś podstawową płytką. Ale już tu nie będę wybrzydzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok. W tej płycie zrobi Ci różnicę tylko to, że będziesz miał czynne usb3 w budzie.

Ten SSD troszkę drogi w stosunku do wydajności. Za 360zł jest już BX100 250GB. Jak już 128gb to podobny model też od plextora jest M6S - a tańszy.

 

Ale ogólnie całość w porządku. Tak podbijając cenę już można by było pomyśleć o Skylake'u. Np i5 6500 z jakąś podstawową płytką. Ale już tu nie będę wybrzydzał.

 

Czy różnica pojemności dysku tego samego modelu ma wpływ na wydajność ?? Bo ten plextor z tego co tam szukałem bardzo dobrze w testach wypada i też go polecali na innym forum, aczkolwiek były to testy na 256gb. Ten BX100 jest bardziej wydajny według ciebie czy ma większą pojemność ?? 128gb mi akurat absolutnie wystarcza, ponieważ te programy nie wiadomo ile miejsca nie biorą a do jakiś pierdołek mam inny sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy większy dysk SSD tego samego modelu ma szybszy zapis. Odczyt ten sam.

Polecam:

128gb: Transcend, Plextor M6S, Toshiba Q

250GB: BX100, MX200

 

Ogólnie dyski 250gb są teraz bardziej opłacalne. Cena za pojemność jest lepsza a poza tym często nie wystarcza miejsca. Instalujemy na nim system, wszystkie programy i jak najwięcej innych rzeczy.. bo po prostu jest szybciej.

 

Ale 120ka też będzie ok - tu tylko kwestia kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy większy dysk SSD tego samego modelu ma szybszy zapis. Odczyt ten sam.

Polecam:

128gb: Transcend, Plextor M6S, Toshiba Q

250GB: BX100, MX200

 

Ogólnie dyski 250gb są teraz bardziej opłacalne. Cena za pojemność jest lepsza a poza tym często nie wystarcza miejsca. Instalujemy na nim system, wszystkie programy i jak najwięcej innych rzeczy.. bo po prostu jest szybciej.

 

Ale 120ka też będzie ok - tu tylko kwestia kasy.

 

 

Dzięki wielkie za wszystkie porady, z dyskiem jeszcze poprzeglądam trochę wątków ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...