Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KubaG_

Ponowne uruchomienie w celu naprawy błędów dysku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Już od trzech dni pokazuje mi się powiadomienie "Ponowne uruchomienie w celu naprawy błędów dysku (Ważne)". Próbowałem już nie jeden raz kliknąć na to powiadomienie i uruchomić ponownie komputer, ale za każdym razem błąd pojawia się dalej. Mój dysk to SSD 128 GB. Użyłem też chkdsk, ale za każdym razem pisze mi "Error found. Chkdsk cannot run in read-only mode". Próbowałem też innych porad, ale nie działają. Mój system to Windows 8.1 Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KubaG_

Pokaz --> manedzer urzadzen --> kontrolery IDE ATA/ATALAP --> Sterowniki info wersja ... ???

i CrystalDiskInfo zakladanie s.m.a.r.t info ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ga144_Przechwytywanie.JPG

 

Nie znam się na tym więc wklejam tak:

ln486_Przechwytywanie1.JPG

Wersja firmware: 1.02

 

Mam też drugi dysk HDD 500 GB WD Green.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie o to chodzi - naprawa nie może zamontowac dysku, po prostu system za szybko startuje - spróbuj w 8 wyłączyć tryb fast startup, coś w tym guście, wtedy naprawa powinna zamontować dysk, i sprawdzić; sprawdzanie ładowane jest z klucza rejestru, a w trybie fast startup może to sprawdzanie rejestru jest pomijanie, stąd problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego, dalej kilka minut po ponownym uruchomieniu pojawia się wiadomość. Wcześniej bawiłem się w BootExecute w rejestrze, gdzie zmieniłem wartość z "autocheck autochk *" na wartość bez "*" i odwrotnie, ale to nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj z parametrem /r

 

jeśli nic nie da spróbuj chkntfs, nie dsk, wpisz chkntfs c:, potem /?, itd

 

* nie ma znaczenia w rejestrze, jeśli sprawdzanie jest zaplanowane musi być / po gwiazdce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem "chkdsk /r", ale dalej nic z tego. Wpisałem też "chkntfs c: /?", ale nie wiem które wybrać.

 

W sumie ostatnio chciałem wgrać ubuntu, stworzyłem partycję na HDD, a po jakimś czasie usunąłem go. Teraz jest nieprzydzielone miejsce 36 GB. Przypomniałem sobie, że też odpiąłem HDD i włączyłem system z samym SSD, może niektóre pliki się nie wczytały i do teraz pojawiają się błędy?

 

Może spróbuję też zaktualizować BIOS, ponieważ jest 1.C a ja mam 1.0, czyli najstarszy. A jak się nie uda to firmware dysku (1.02 --> 1.8).

 

/Pomyślałem, że jeszcze mogę odpiąć HDD i sprawdzić czy wyskoczą jakieś błędy, a ostateczności zainstalować na drugim dysku Windowsa i trochę go "potestować".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chkntfs c: służy tylko do sprawdzenia, czy w rejestrze jest zaplanowane sprawdzenie c, jeśli tak będzie informacja c jest zakłócone

 

jeśli chcesz sprawdzić c musisz wpisać chkntfs c: /c

 

ewentualnie można użyć chkntfs /d

 

przywraca domyślne ustawienia sprawdzania na wszystkich dyskach, czyli czyści rejestr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem włączyć chkntfs.exe (nie uruchamia się) i wpisać też komendę (chkntfs c: /c) w wierszu poleceń, ale nic się nie działo.

Spróbuję odpiąć dysk HDD i popracować czy wystąpi błąd oraz zainstalować system na innym dysku i sprawdzić czy wystąpią jakieś błędy.

Z tego co słyszałem może to być wina niezaktualizowanego BIOSu.

 

A jeśli wpiszę "chkntfs /d" mogę utracić dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy chkntfs jest w 8!! - sprawdź w system32

 

danych oczywiście nie utracisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, zignoruje to, ale nie powinno się chyba nic stać, może wkrótce format zrobię i będzie po sprawie :)

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...