Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vito217

Laptop do gier i obróbki filmów +-4500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Polecaliście mi lenovo y50-70 ale w między czasie kwota trochę wzrosła i zastanawiam się nad MSI GE72 na allegro są parametry http://allegro.pl/msi-ge72-apache-i7-5700hq-16gb-ssd-1tb-gtx960-fhd-i5687734499.html Zdecydowanym plusem dla mnie jest to że ma dwa dyski 120ssd i 1tb. Myślę żeby z czasem zmienić na drugi ssd powiedzmy 500gb. Ale to przyszłość daleka. Laptopy z jednym małym dyskiem ssd np 250gb. Raczej się nie sprawdzą bo obrabiane filmy zajmują masę miejsca. Także reasumując mam około tych 4700, macie jakieś propozycje ciekawe to czekam. Zależy mi na i7 16gb ram (wiem że niektórzy uważają że 8gb spokojnie wystarczy do wszystkiego ale myślę że 16 to dobry pomysł zwłaszcza ze laptop ma długo służyć) karta graficzna pokroju gtx 960m ale raczej wolałbym gforce, no i dysk dobrze by było żeby miał ten dysk ssd. Koniecznie laptop. 15" czy 17" nie robi mi wielkiej różnicy. Chociaż słyszałem opinie że 15 są bardziej wydajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer vn7-591g z i7ulv + 16GB ramu 256GB SSD i 1TB HDD + GTX960M FHD + win

Jest na niego aktualnie bardzo dobra promocja, nie wiadomo jak długo potrwa. Z kodem w koszyku: EXPLOZJA jego cena spada o 200zł.

 

Bardzo duża wydajność i dobre wykonanie. Matryca FullHD matowa IPS bdb jakości. Dopracowany w szczegółach. Podświetlana klawiatura, 4 głośniki wbudowane. Lekki i mobilny jak na 15" - tylko 2,2kg wagi. Dwa dobrze rozstawiony wentylatory. Procesor i7HQ 4-rdzenie 8 wątków, duża ilość ramu i pojemny dysk SSD 256GB. Do tego jeszcze pojemniejszy HDD na pliki 1TB. Grafika niezła - GTX960M zagrasz we wszystkie nowe gry. W cenie jest jeszcze system operacyjny czego nie ma Twoja wersja (wart 350zł). Myslę ze sowita okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym w sumie ale chyba koniec końców nie będzie bardziej wydajny od tego asusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to 17 maja lepsze tempratury Acer vn7-791g z i7 i GTX860m + SSD 250 gb + win 8 + 16 gb ram.

Matryca FULL HD IPS dobrej jakości, dobre wykonanie przy tym ładna obudowa z ciekawymi detalami, lekki mobilny jak na 17 cali, miejsce na dysk SSD m2 (czyli możliwość zamontowania oby dysków wewnątrz laptopa – wygoda), dobra ogólna wydajność oraz kultura pracy, całkiem niezłe audio, podświetlana klawiatura, wygodny touchpad, pełne wykorzystanie turbo GPU i CPU (throttling nie wystepuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus X550JX-DM152H-12 i7-4720HQ/12GB/500SSD/Win8 GTX950

Jeśli nie grasz w zbyt wymagające tytuły to całkiem niezła opcja. Wydajny procesor będzie potrzebny do obróbki wideo, a bardzo pojemny SSD znacząco poprawi komfort pracy. Jedyna wada to tylko 12 GB pamięci operacyjnej, bez możliwości rozszerzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym w sumie ale chyba koniec końców nie będzie bardziej wydajny od tego asusa?

 

Od acera* - nie, jedynie trochę w grach. Procesor jest prawie identyczny, do obróbki bardziej acer, do gier - msi, chociaż ta karta nie robi dużych różnic w stosunku do GTX965M w zamian za taki przyrost ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przepatrzeniu propozycji wydaje mi się że najlepszym motywem będzie Acer vn7-591g z i7ulv + 16GB ramu 256GB SSD i 1TB HDD + GTX960M FHD

z pierwszej propozycji. Szukałem w necie jakiś testów tego laptopa ale bardzo niewiele można znaleźć wyskakuje Acer V15. Znacie jakąś stronkę na której są testy tego laptopa z FPS w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chodzi o to ze nie mogę znaleźć testu modelu z takimi parametrami jak z propozycji havena. To co podałeś też ma inne parametry

 

Haven bardziej mi chodziło o test całości laptopa nie karty graficznej. No ale mniejsza o to. Skoro lenovo y50 ma takie same podzespoły a na necie jest duzo recenzji tego modelu, także gorzej nie powinno być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci drugi LINK tam masz bezpośrednio karte graficzną z tego laptopa i wydajność w danych grach. Kwestia dobrego skonfigurowania ustawień również w grach - tak naprawdę potem, bo można zyskać na tym jeszcze trochę FPS-ów (np na W3 przy wyłączeniu hairworks fpsy na FHD są ponad 30 na high). SSD nie wpływa na wydajność w grach, tak samo jak i tam ram ponad 8gb. To bardziej Ci się przyda do pracy i obróbki zdjęć oraz filmów, tutaj głównie grafika i procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chodzi o to ze nie mogę znaleźć testu modelu z takimi parametrami jak z propozycji havena. To co podałeś też ma inne parametry

 

Haven bardziej mi chodziło o test całości laptopa nie karty graficznej. No ale mniejsza o to. Skoro lenovo y50 ma takie same podzespoły a na necie jest duzo recenzji tego modelu, także gorzej nie powinno być

 

Z identyczna konfiguracja nie znajdziesz ale model z GTX860m tak samo wypada z temperaturami itp jak model z GTX960m. A Heaven Ci podał wydajnosc grafiki tego modelu tylko ze to troche inaczej wypada bo laptop ma throttling i sa spadki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z tym lenovo y70-70 ten cały ekran dotykowy nie jest to przerost formy nad treścią? Chociaż z drugiej strony jak by nie miał dotykowego ekranu to był by to y50 tyle ze 17". I czy między 15 a 17 cali jest naprawdę taka widoczna różnica w wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aobacz sobie jeszczeASUS g771 z i7 + gtx960

laptop ma bardzo dobrej jakosci jak na ten segment matryce, ma bardzo dobre srgb

ma dodatkowązatoczke pod dysk SATA takze mozna wstawic mu SSD

Obudowa całkiem niezłą jakościowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z tym lenovo y70-70 ten cały ekran dotykowy nie jest to przerost formy nad treścią? Chociaż z drugiej strony jak by nie miał dotykowego ekranu to był by to y50 tyle ze 17". I czy między 15 a 17 cali jest naprawdę taka widoczna różnica w wydajności?

W calach nie ma różnicy wydajności, co najwyżej może być w rozdzielczości w jakiej będą uruchamiane gry.

Ogólnie branie laptopa za ponad 4000 z słabą kartą 960M z nastawieniem na gry jest trochę głupim pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...