Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Chrusta

Nietypowa płyta - Esprimo C5910

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem jakiś czas temu bardzo małą obudowę z tą płytą główną, natomiast mam problem z jej uruchomieniem. Jest to dokładnie Esprimo C5910 D2364-A21. Płyta nie uruchamia się (tzn. nie do końca), nie ma żadnego obrazu. Pamiętam że jakiś czas temu zdarzało się że pojawiły się 3 jednakowe krótkie beepy. Próbowałem wszystkiego - reset bios, uruchamianie z pamięcią i bez, zmiana procesora itd itp. Jedyny objaw - po włączeniu powoli zaczynają przyspieszać wentylatory (ale nic się jakoś nadzwyczajnie nie grzeje).

 

Ktoś ma pomysł co mogło się stać? Fajnie by było to uruchomić, do tej obudowy żadnej innej płyty nie dopasuję, a ten sprzęt mógłby mi posłużyć za jakiś mały serwer stojący w kącie i nie zajmujący miejsca.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz masz dedykowany, czy zwykły ATX? Takie płyty lubią mieć niestandardowe złącza zasilania...

Na przykład złącze przy gnieździe pamięci - oznaczone jako CTRL (czyli pewnie control). Fabryczny zasilacz ma taki wtyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście, zasilacz dedykowany, także był w tej obudowie, nawet jeszcze jakaś plomba jest więc nie był demontowany. Napięcia mierzyłem, niby są OK. Wtyczka od zasilacza jest niby 20 pinowa, a gniazdo 22 pinowe, no ale skoro tak było fabrycznie to nie wiem ;) . Fajna ta obudowa, ale żeby był do niej dostępne jakieś tanie płyty... Ma jakąś nazwę ten standard w ogóle? :D

 

PS. Procek który tam siedzi to Pentium 4 3GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrusta zapewne to sprawdziłeś, ale po tylu latach może warto wsadzić nową bateryjkę na płytę ;)

wyciągnąć i włożyć kilka razy wtyczki - mogły zaśniedzieć

sprawdzić czy któryś z kondensatorów nie jest napuchnięty, sprawdzić piny pod prockiem i na płycie

płyta śmieszna, faktycznie, to standard własny Fujitsu Siemens więc nic nie dopasujesz, ewentualnie od tego producenta ale raczej tylko z tego okresu, nowsze płyty mogą już być inaczej zaprojektowane, pod inne obudowy

możesz spróbować w tą obudowę wpasować ITX lub mATX też powinien wejść, wyjścia można przeciągnąć, choćby używając tych z tej płyty jeśli to będzie trup ;)

dużo jest ciekawych krótkich przedłużek które można zastosować do krótkich połączeń wewnętrznych, wpisz np USB 2.0 czy inne złącze na ebay.com trafisz na różne pozwalające zamocować do blach gniazda, grafę pod PCIe na riserze też wszędzie przeciągniesz w takiej budzie

diody PWR i HDD (3V) podłączysz kabelkami a do budy przymocujesz gorącym klejem ;)

skoro buda się Tobie podoba, to kombinuj :)

aha, używana tak płyta ponoć sprawna to 65€ + 21€ za przesyłkę też na ebay, u zachodnich sąsiadów znalazłem kilka, w Polsce też ich powinno być sporo w po lizingowych sprowadzonych kompach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...