Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Skellen7

Laptop w okolicach 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnimi czasy przymierzałem się do zakupu laptopa na studia (grafika i programowanie jak i również okazjonalne pykanie w nowsze tytuły).

 

Zdecydowałem się na Lenovo y50-70 :

http://www.x-kom.pl/p/254079-notebook-laptop-15%2C6-lenovo-y50-70-i5-4210h-4gb-1000-win8.1-gtx960m-fhd.html

Model, który ja zamówiłem o dziwo znikł już ze strony, różnił się on od powyższego jedynie 4GB dodatkowego RAMu i brakiem systemu operacyjnego.

 

Laptopa będę jednak zwracał z następujących powodów:

-niewygodny touchpad i słabej jakości klawiatura

-słabe matryca przy wysokich kątach nachylenia (odblaski)

-słaby zasięg WiFi, router stoi w pokoju obok a ja nie mam wszystkich kresek, mimo że wspólokator siedząc w tym samym miejscu na swoim 2-letnim laptopie ma je wszystkie

-no i najgorsze PRACA BATERII, przy zwyczajnym używaniu internetu praca z laptopem bez baterii pozwala na ledwo ponad 2h, nie wiem czy to wada fabryczna mojego modelu czy tak może powinno być, ale jest to dla mnie jednak zdecydowanie za mało.

 

Dlatego zwracam się do was z prośbą o podanie mi alternatywy dla tego Lenovo, cena może oscylować w okolicy 3000-3300 zł, bez systemu operacyjnego. Komputer do neta, grafiki, programowania i gier. Ważny zasięg wi-fi i długa praca na baterii.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, mam ten model i bateria trzyma naprawdę długo przy wyłączonej karcie graficznej i niskim taktowaniu procesora. Matryca też bez odblasków..

 

Jedyną alternatywą tak naprawdę w tej cenie jest:

Acer vn7 i5H + SSD i HDD oraz GTX860M

Dobre wykonanie, wydajne podzespoły - szybki ssd i hdd wewnątrz co jest rzadkością wciąż - duży komfort i wygoda. Podświetlana klawiatura, 4 głośniki. Dopracowany w szczegółach. Grafika mocna także na DDR5 - taka jak GTX960M tylko bez OC zegara. Matryca matowa antyrefleksyjna ale HD - większa wydajność w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad Acerem zastanawiałem się już wcześniej, jednak wybrałem Lenovo ze względu na matrycę FULL HD. Czy przy edytowaniu grafiki czy montażu filmowym taka rozdzielczość nie sprawiałaby przeszkody?

I czy ten Acer ma wydajniejszą baterię od Lenovo? Bo na prawdę spodziewałem się lepszego wyniku niż ~2h przy zwykłym przeglądaniu internetu. Chyba że mój model Lenovo jest wadliwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra praca na baterii i wysoka wydajność rzadko idą ze sobą w parze. Może być coś większego niż 15"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wolałbym zostać przy 15,6 ale co dokładnie byś proponował? :)

Ogólnie rozumiem, że jakbym oglądał coś w full hd albo grał w wymagającą gierkę to 2h to nawet dużo, ale przy zwykłym przeglądaniu internetu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No procesory są mocniejsze - większa wydajność nie są to ulv-ki które są energooszczędne już. Tak jak napisał stefan, nie do końca idzie to ze sobą w parze nawet na co dzień - chyba że coś źle poustawiałeś i np nie wyłączała Ci się grafika dedykowana i działała cały czas nawet przy oglądaniu filmów - pobiera dużo mocy i na co dzien jest wyłączona a działa tylko integra która sobie spokojnie radzi w takim zastosowaniu codziennym. Wtedy zwiększasz wydajność akumulatora.

 

Ewentualnie:

Acer e5-571g z i7ulv + 240GB SSD i GT840M + win

Wydajność już mniejsza, ale spokojnie daje radę. Grafika jedynie to taki mid-end, ale rozsądna jeszcze - jest słabsza od GTX860M jakieś 2x, zależy w co masz zamiar grać, bo w większość gier na rynku pograsz oprócz może tych najnowszych typu W3. Procesor i7ulv Hasswell energooszczedny ale wydajność przyzwoita. Szybki dysk SSD rozsądnej pojemności dla podniesienia komfortu codziennego użytkowania i system w cenie. Bateria 6-komorowa 5000mAh. Tutaj z tym procesorem na WiFi nawet do 7h pracy.

 

W 17" nie dostaniesz nic wydajniejszego, ponieważ są droższe specyfikacje w danych przedziałach cenowych - 15" są najbardziej uniwersalne i cenowo wypadają najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...