Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gustlick

[Modernizacja/rozwiązane] 700zł/Gry/B-OC/Cisza/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chce zmodernizowac swoj komputer, który służy głownie do grania. Mam ograniczony budżet do 700zł. Pytanie do Was jest co z wymienionych ponizej podzespołów wypadalo by wymienic.

 

Pisze ten temat na smartfonie, wybaczcie za ewentualne bledy. Jak tylko dorwe sie do kompa to podlinkuje sprzet.

 

Płyta głowna

Gigabyte GA-P55A-UD3

 

Procesor

Intel Core i5 760 2.8 GHz

Kręcony do 4GHz

 

Karta graficzna

MSI GEFORCE GTX 970 (GTX 970 GAMING 4G)

 

Pamiec Ram

Kingston HyperX DDR3 4x2048MB 1600MHz CL9

 

Zasilacz

Chieftec CFT-600-14CS 600W

 

Dyski

3xhdd segate barracuda

1xssd crucial mx200 250gb

 

Karta dzwiekowa

sound blaster x-fi fatality gamer

 

Inne

Nagrywarka dvd

Przystawka do kart ssd

 

 

 

Dobra postanowiłem, kupuje:

SilentiumPC Grandis XE1236

Crucial DDR3 2x 4GB 1600MHz CL9 Ballistix Sport

Do tego założe temat w działe Chłodzenie, obudowy, zasilacze i modyfikacjei spytam się jakie do mojej obudowy LBX-02B-U3 dokupić jeszcze wiatraki do poprawy chłodzenia. Dziękuje i zamykam temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukalem, poszperałem u dowiedziałem sie ze chipset h81 posiada jedynie dwa sloty na pamiec RAM a ja mam 4 kosci. Zacto chipset b85 je posiada tyle ze przekracza to mój próg finansowy.

 

Procek ponad 700zl

Plyta 300

Razem 1000 pekł

 

Musze to przespac

Dzieki za podpowidz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tyle kasy kompletnie jest to nieopłacalne = za mała różnica w wydajności. Abyś poczuł różnice w wydajności musiał by to być Skylake i5 z literką K. Wiem, bo mam w domu porównanie różnic w wydajności i5 760@4GHz i i5 4460.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć jeszcze trochę cpu jak się da i tą kasę przeznacz np. na konkretny zasilacz silentium pc supremo 550w za 300zł, będzie solidna podstawa do rozbudowy w przyszłości, a cpu zmienisz na kolejną generację Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dalsze podkręcanie to właśnie mnie płyta główna ogranicza. Pamięci RAM chodzą na obniżonych taktowaniach bo są jakieś konflikty (nie można podnieść napięć i podkręcanie nie jest możliwe), myśle że wymienie płyte główną jednak. Myślałem o tej MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85

A Wy jak sądzicie będzie dobra pod podkręcanie? A może jakaś inna z wyższej półki?

 

Co do zasilacza to jest duża różnica do Chiefteca? Domyślam się że łatwiej się podkręca z nim? Stabilniejsze napięcia?

 

Posiadam chłodzenie "CPU SilentiumPC Spartan HE923", może zastąpić je na LC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz stary socket 1156 i takiej płyty szukaj na allegro, raczej już tylko używki.

Ten zasilacz co podałem jest duuużo lepszy pod każdym względem, kultura pracy, wydajność prądowa z certyfikatem gold, zabezpieczenia itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale po co wymieniać Chiefteca 600W na SPC, skoro na szefie wszystko śmiga? Płyta też jest całkiem przyzwoita.

 

Autorze - oszczędź sobie wydatków, masz bardzo fajny sprzęt na dzień dzisiejszy. Żeby poczuć jakąkolwiek różnice, to musiałbyś zainwestować w i5-6600k + płyta + DDR4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy tym. Wymień tylko ram na 2x4,z doświadczenia wiem, że 4 kości są problematyczne. 2x4 Lynnfield bardzo lubi, mogą chodzić nawet na 2000. Cooler na CPU i 4 GHz stoi otworem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam że tak powiem wolną gotówkę i była przeznaczona właśnie na upgrade kompa. Pamięci obecnie chodzą na 600Hz a są 1600hz.

Chciałbym wykożystać ich potencjał do oc a płyta to ogranicza niestety :/

No nic jeszcze przemyśle jak wydać tą kase.

Jeszcze raz Dzięki za rady.

 

Zostań przy tym. Wymień tylko ram na 2x4,z doświadczenia wiem, że 4 kości są problematyczne. 2x4 Lynnfield bardzo lubi, mogą chodzić nawet na 2000. Cooler na CPU i 4 GHz stoi otworem.

 

 

O i to już jest jakiś pomysł :) Dzięki zobaczyłem światełko w tunelu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie może uda sie stare kości sprzedać to faktycznie wyjde na 0.

Dam znać jak mi poszło.

 

Pozdrawiam i życzę dobrych upgrade-ów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt z sygnaturki niestety na 4x2 nie działał najlepiej, na 2x4 była bajka. Potem obsadzilem 2x8,działa choć oficjalnie nie powinno, ale już tylko na 1600, na 2000 nie chciało wstać. Do wysokiego taktowania ram trzeba trochę dovoltować kontroler (CPU VTT), ale na 1600 do 4 GHz akurat by tak pasowało. Popatrz na testy z mojej sygnaturki, naprawdę nie ma sensu tego wymieniać na coś innego niż 6600k,a i tak zysk względem ceny jest bardzo marny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pamięcią miałem właśnie ten problem że ta płyta nie możliwości podnieść napięcia na RAMie. Owszem cpu podkręca sie na niej cud malina ale nie ma róży bez kolców jak to sie mawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie pozwala, jesteś pewien ze to nie jest kwestia przestawienia w biosie z auto na manual? Aż mi trudno w to uwierzyć, to nie jest jakaś badziewna płyta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ona tylko ja mam w rev 2.0 Jak bede w domu to sprawdze ale pamietam ze maks jakie napiecie moglem na pamieci dac to 1,5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zostawił tego i5 760 @ 4GHz szczególnie że nie masz tyle hajsu aby od razu przechodzić na skylake 6600k, pozbieraj na pascala. A jak potrzebujesz cztery dodatkowe wątki to możesz poszukać i7 860/870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Twoja płyta?

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3242#ov

 

Ona na pewno ma wszystkie potrzebne opcje do OC, coś słabo szukasz w biosie. Ctrl+F1 spróbuj wcisnąć, może są schowane.

 

Jednak miałes racje. Jest mozliwosc regulacji napiecia, przepraszam moj blad. Niestety podniesienie napuecia nic nie dalo. Nadal sa niestabilne. Wiec pozostaje wymiana na 2×4

Zastanawiam sie takze nad lepszym chlodzeniem na procka. Co polecacie ? Ja myslalem nad jakims wodnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak miałes racje. Jest mozliwosc regulacji napiecia, przepraszam moj blad. Niestety podniesienie napuecia nic nie dalo. Nadal sa niestabilne. Wiec pozostaje wymiana na 2×4
Pobaw się jeszcze VTT, może pomóc. Choć na 4 kościach zawsze będą dziwne jazdy. No ale u mnie działały na 1600 MHz, może i u Ciebie będą. Jak kupisz 2x4 to jak się trochę pobawisz może je na 2000 ustabilizujesz. Dlatego myślę, że to akurat warto zrobić, koszt nie będzie aż taki wielki jak sprzedasz stary ram.

 

Wodne jest nie potrzebne, jeśli teraz masz akceptowalne temperatury to w ogóle zmiana nie jest konieczna, ale Spartan jest dość słaby. Aż się dziwię, że wystarcza do 4 GHz, wiem przecież jakie miałem temperatury na Zalmanie. Możesz pocisnąć z grubej rury i kupić coś takiego: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-grandis-xe1236-spc099-643221/

Wystarczy z zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktowanie na procku musialem niestety obnizyc bo Wiedzmina wywalalo obecnie mam 3,8 Musze zmienic chlodzenie wlasnie. Jak bede w domu to pobawie sie jeszcze w biosie tymi ramami. Ale i tak je wymienie. Nie poddam sie bez walki ��

 

 

Zastanawiam sie nad tymi kośćmi Crucial Ballistix Sport 8GB(2x4GB) CL9

Jak myslicie beda wspolgrac?

 

 

Dobra postanowiłem, kupuje:

SilentiumPC Grandis XE1236

Crucial DDR3 2x 4GB 1600MHz CL9 Ballistix Sport

Do tego założe temat w działe Chłodzenie, obudowy, zasilacze i modyfikacjei spytam się jakie do mojej obudowy LBX-02B-U3 dokupić jeszcze wiatraki do poprawy chłodzenia. Dziękuje i zamykam temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...