Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gruby33

Karta do i3-4130

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką kartę do gier polecacie do +/- 550zł, która będzie siedziała z i3-4130, Gigabyte GA-H81M-S2PV, 8GB DDR3 1600MHz.

 

Szukam czegoś w miarę cichego i nie żrącego prądu jak głupie ;) Oraz nie jakiegoś giganta 30cm gdyż chciał bym dokupić jakąś mniejszą obudowę microATX.

 

Zasilacz i tak muszę kupić nowy więc dobiorę dopiero potem jak będę miał kartę.

 

Na razie brałem pod uwagę:

- Palit GeForce GTX 750 Ti StormX Dual 2GB

- GeForce GTX 650 Ti Boost 2GB

- GeForce GTX 660 2GB

- GeForce GTX 660 Ti 2gb

 

Zastanawiałem się też nad jakimś Radeonem.

Ale z 3 lata wypadłem z obserwacji rynku i nie wiem jak się to ma teraz.

Swoimi czasy miałem 3 Radeony bo byy lepsze w testach i za każdym razem żałowałem, że nie wybrałem GF. Bo albo jakieś problemy z wyświetlaną grafiką, albo problemy ze sterownikami, albo zamiast wygładzania na cieniach to kwadraty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany GTX 660 Ti albo R9 270(x). Nowy niestety GTX 750 Ti.

Najczęściej wydajnościowo: GTX 660 Ti>R9 270(x)>GTX 750 Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę do gier polecacie do +/- 550zł, która będzie siedziała z i3-4130, Gigabyte GA-H81M-S2PV, 8GB DDR3 1600MHz.

 

Szukam czegoś w miarę cichego i nie żrącego prądu jak głupie ;) Oraz nie jakiegoś giganta 30cm gdyż chciał bym dokupić jakąś mniejszą obudowę microATX.

 

Zasilacz i tak muszę kupić nowy więc dobiorę dopiero potem jak będę miał kartę.

 

Na razie brałem pod uwagę:

- Palit GeForce GTX 750 Ti StormX Dual 2GB

- GeForce GTX 650 Ti Boost 2GB

- GeForce GTX 660 2GB

- GeForce GTX 660 Ti 2gb

Kwestia priorytetów.

- Nowa karta z niskim poborem energii:

Palit GeForce GTX 750 Ti StormX Dual 2GB

- Używana, wydajna karta:

GeForce GTX 660 Ti 2gb

- Nowa, wydajna karta z niskim poborem energii (wymaga przekroczenia budżetu, ale moim zdaniem warto):

GeForce GTX 950 2gb, np.

Asus GTX950 Mini (659zł)

Gigabyte GTX950 WF2 (689zł)

 

avg_all.png

 

Źródło: http://pclab.pl/art65402.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aszzzzz.... Skąd ja to znam. Planuje człowiek budżet, a i tak zawsze wyda się więcej niż zakłada...

 

R9 270 w tym przypadku nie biorę chyba pod uwagę bo Palit GeForce GTX 750 Ti StormX Dual 2GB nie dużo mu ustępuje.

 

Zastanawiałem się też nad GTX 760 ale przekroczę już ten budżet o 100zł i kupię GTX950. Nie ma zapotrzebowania na prąd dużego, można dostać krótką wersję i jest cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dopytam czy gtx960 w wersji krótkiej ma taką samą wydajność co zwykle jego wersję? Bo zastanawiam się czy dorzucić 30zl i zamiast paliw dual Storm gyx950 wziąć gigabyte gtx960 mini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę gorzej się kręcą, więc maksymalnie można więcej wycisnąć z długiej, ale to nie jest jakaś różnica typu kilkadziesiąt %. A z pudełka jest tak samo wydajna. Tutaj na przykładzie 970ek: http://pclab.pl/art65685.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym poborem energii też zwróć uwagę że 750 jest jest znacznie niższy niż pozostałe propozycje. nawet 960 i 950, 50 i 30w róznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz obojetnie jaka 960 czyli najtansza karta chlodna wiec najprostrze chlodzenie jej w zupelnosci wystarczy a wydajnosc tej jak to nazywasz krotkiej jest jak najbardziej taka sama jak w tych pelnowymiarowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki więc wziałem 960 GV-N960IXOC-2GD z linku, którego podrzucono wyżej.

Dogadałem się na 730zł więc chyba nie jest źle i mam nadzieję, że żałował nie będę :)

 

P.S Te GTXy obsługują DX12. Jest w aukcji screen z GPU-Z i tam widnieje, że DX 11.2. Jakiś błąd GPU-Z ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...