Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vTostiX

Problem z programem Action po instalacji nowego windowsa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego już czasu posiadam program Action! na swoim komputerze. Zaktualizowałem

swój Windows 7 do Windows 10. Okazało się że muszę zaktualizować swój produkt żeby działał na windowsie 10. Gdy nagrałem filmik w .avi i chciałem obejrzeć go w programie Windows Media Player, leciał on przez około minute po czym wyskakiwało okienko "Program Windows Media Player napotkał problem podczas odtwarzania pliku". Dzieje się tak z każdym dłuższym filmem nagranym w Actionie. Kilkunasto sekundowe filmu otwierają się normalnie. Z innymi filmami .avi jest wszystko w porządku. Tak samo jest podczas próby renderowania tych filmów w Camtasi Studio 8, tez wyskakuje jakis błąd. Wszystkie sterowniki mam zaktualizowane. Chciałbym podkreslić że na Windowsie 7 wszystko działalo. Szukałem już informacji na ten temat na Forum Actiona ale bez powodzenia. Słyszałem że pliki z Action'a mają jakies inne rozszerzenie czy cos takiego. Nie wiem może chodzi o cos z Kodekami, nie znam się na tym kompletnie. W odtwarzaczu Actiona wszystkie filmy się otwierają. Bardzo proszę o pomoc z góry dziekuje. Mysle ze chodzi tu o kodeki ale nie ogarniam co i jak.

Pozdrawiam

Wojciech Szczogiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie interesuję się tym kompletnie, ale nie możesz sprawdzić, jakich kodeków\dekoderów używa action, np w mediainfo? - kodek albo enkoder - służy do zapisywania filmu, tzn do kompresowania jego treści - dekoder - do odtwarzania, tzn

dekompresowania; mediainfo poda potrzebne dekodery, jakiego enkodera używa action musisz sprawdzić, albo w sieci, albo po prostu w jego folderze, bo ten enkoder musi być w jego folderze\systemie, chyba, że używa jakiegoś systemowego - ale system chyba? nie ma gotowych enkoderów, tylko dekodery; jeśli action zainstalował ten enkoder np w system32 spróbuj kliknąć prawym na pliczku w rodzaju uinst (dat, nie exe) w jego folderze, otwórz w notatniku (albo przeciągnij na notatnik) - może tam być informacja, co zainstalował i gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...