Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mylovelyengland

jakość obrazu na monitorze o wkręcanej niebieskiej końcówce

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zamierzam kupić PC mam stary monitor na taką niebieską końcówkę wkręcaną. Czy jak użyję przejściówki to dużo stracę na jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Zamierzam kupić PC mam stary monitor na taką niebieską końcówkę wkręcaną. Czy jak użyję przejściówki to dużo stracę na jakości?

Rozumiem, że masz na myśli gniazdo D-Sub? Co do jakości uzyskanego na monitorze obrazu, to ciężko jednoznacznie stwierdzić „będzie do chrzanu” lub „będzie pan zadowolony”, gdyż na efekt końcowy składa się kilka czynników:

  • jakość przetworników cyfrowo-analogowych na karcie grafiki
  • jakość samej przejściówki
  • jakość kabla połączeniowego
  • obecność możliwych źródeł zakłóceń
  • jakość przetworników analogowo-cyfrowych
  • skuteczność elektroniki monitora w dopasowywaniu sIę do parametrów sygnału analogowego, który dostanie na wejście VGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor dokładny model to samsung SyncMaster 933

 

A komputer to będzie z wysokiej półki :) około 4 tys złotych.

Jeżeli w monitorze przetwornik analogowo-cyfrowy jest jakości wątpliwej, to kompa możesz mieć i za 40 tysięcy - niewiele to zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd do takiego komputera podłączać monitor po archaicznym d-subie, po prostu wstyd...

 

Zależy jaką masz kartę graficzną. Pasywne przejściówki nie ze wszystkimi kartami zadziałają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przypadkiem nie ma przetwornika analogowo cyfrowego w monitorze. Bo przecież sygnał jest nadawany bezpośredni do monitora? Czy przypadkiem jedynym miejscem gdzie sygnał jest przerabiany na analogowy z cyfrowego jest przejściówka?

 

Dlaczego wstyd?Szkoda mi po prostu kasy na monitor...wole za tą cenę kupić lepszego procka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd do takiego komputera podłączać monitor po archaicznym d-subie, po prostu wstyd...

Jeżeli monitor ma tylko i wyłącznie D-Sub, to jak go ma podłączyć? Gołębiem pocztowym?

 

Zależy jaką masz kartę graficzną. Pasywne przejściówki nie ze wszystkimi kartami zadziałają.

Przejściówka DVI-D-Sub zadziała na każdej karcie graficznej pod warunkiem, że ta ostatnia ma wyjście DVI-I, a nie wyłącznie DVI-D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jaśniej PrzemekRyk ? :) Stracę dużo na jakości?

Możliwe, że nie, a możliwe, że sygnału analogowego dobrze nie zgrasz i będą rozmycia, drżenie itp. atrakcje. Dopóki nie przetestujesz, to się nie dowiesz niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej im nowsze karty, tym gorsza jakość sygnału po analogu - producenci kart oszczędzają na DACu i jakości komponentów z nim związanych. Cyfrowe złącza to dzisiaj standard, a bezpośredni d-sub jest dostępny głównie w tańszych kartach, przeznaczonych dla oszczędniejszych i/lub posiadających stary sprzęt.

 

Napisz może po prostu jaką masz kartę? Oszczędzi to nam zgadywania czy masz DVI-I, czy tylko DVI-D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie to pewnie gtx 970 . Ale coś się nie zgadza w tym co napisałeś... Karta wysyła obraz cyfrowy(nie analogowy)a przejściówka przetwarza sygnał na analogowy a nie karta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Nie jest to takie oczywiste - wszystko zależy od użytej przejściówki.

 

Jeżeli karta ma DVI-I, to potrafi wysyłać tym gniazdem sygnał analogowy bądź cyfrowy, a przejściówka DVI-I -> D-SUB jedyne co robi to zwyczajnie łączy odpowiednie piny z obu stron, i nie posiada żadnej elektroniki.

Dopiero aktywne przejściówki mają elektronikę, i faktycznie konwertują sygnał cyfrowy na analogowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX970 nie posiada wyjścia analogowego, potrzebny będzie konwerter i to od jego jakości będzie zależała jakość obrazu.

 

Monitor masz beznadziejny, jak wydajesz tyle hajsu na kompa to oddaj stary monitor do jakiegoś domu dziecka bo weźmiesz za to może 50zł i kup sobie coś normalnego. Lepszy procesor w takim budżecie nie da takiej poprawy komfortu jak monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX970 nie posiada wyjścia analogowego, potrzebny będzie konwerter i to od jego jakości będzie zależała jakość obrazu.

O'rly? Weźmy Twojego GTX970. Na stronie ze specyfikacją stoi jak byk:

DVI Output : Yes x 1 (DVI-I), Yes x 1 (DVI-D)

 

A teraz idziemy na Wikipedię i czytamy jaki rodzaj sygnału daje złącze DVI-I…

 

Monitor masz beznadziejny, jak wydajesz tyle hajsu na kompa to oddaj stary monitor do jakiegoś domu dziecka bo weźmiesz za to może 50zł i kup sobie coś normalnego. Lepszy procesor w takim budżecie nie da takiej poprawy komfortu jak monitor

Wiesz - nie każdy wydając na solidny upgrade kompa koło 4 kPLN ma w tej samej chwili dodatkowe 1,5 kPLN na monitor…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, pomyliłem z ASUSem R9 290X kolegi którą ostatnio montowałem. W takim wypadku zwykł kabel DVI-DSUB

 

Ale jeśli chodzi o monitor to raz że nie trzeba wydawać 1,5k dwa że nikt nie każe wydawać 4k na PC. Zestaw na i5 bez OC, płyta H81/B85, 8GB RAM, SSD i 970 kupi za mniej więcej 3,5k, będzie akurat na podstawowy monitor i tak dużo lepszy od starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, pomyliłem z ASUSem R9 290X kolegi którą ostatnio montowałem. W takim wypadku zwykł kabel DVI-DSUB

 

Ale jeśli chodzi o monitor to raz że nie trzeba wydawać 1,5k dwa że nikt nie każe wydawać 4k na PC. Zestaw na i5 bez OC, płyta H81/B85, 8GB RAM, SSD i 970 kupi za mniej więcej 3,5k, będzie akurat na podstawowy monitor i tak dużo lepszy od starego.

3,5 kPLN na skrzynkę. I Ty mi chcesz powiedzieć, że porządny monitor, to za 500 zł do kupienia jest? To mamy jednak inne definicje porządnego monitora. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PrzemekRyk, Co z tego wynika? :) Jaśniej powiedz :)

Ale co z czego? Bo nie bardzo wiem, o co pytasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może uporządkujmy nieco:

 

- karty które mają DVI-I, dają po nim analogowy sygnał razem z cyfrowym, za pomocą przejściówki DVI -> DSUB można podpiąć stary monitor

- z mojego doświadczenia wynika, że najwięcej do powiedzenia pod względem jakości obrazu ma... kabel: ten sam monitor na tym samym kompie podpięty jakimś gównianym, a porządnym - niebo, a ziemia

- na porządnym kablu DSUB nawet FHD może polecieć i dawać obraz takiej jakości, że nie odróżnisz od HDMI

- to o czym piszą przedmówcy, że jest coraz gorszy obraz analogowy na kartach - nie sprawdzałem tego, ale jest to możliwe

- masz tak badziewny monitor, mały, o małej rozdzielczości, że wydając 4k na kompa wolał bym przeznaczyć z 700 zł na nowy monitor kosztem skrzynki, nawet gdyby oznaczało to znacznie wolniejszą np. kartę graficzną, ale w tej cenie pójdzie złożyć chyba zablokowane i5 + GTX 970 + monitor 23 albo nawet 27 cali i to by było optymalne wyjście, a nie kiszenie się na laptopowym monitorze przy takim kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja np lubię ten monitor, na dużym bolą oczy a ja siedzę przecież bliźiutko monitora. na takim dużym to bym musiał obracać głową xD... PrzemekRyk na karcie graficznej gtx 970 jest wyjście d-sub, to niebieskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mają D-SUBa jako takiego, ale mają przynajmniej jedno wyjście DVI-I, dzięki któremu uzyskasz analoga po adapterze pasywnym (który powinien być dołączony do karty).

Podaj konkretny model - będzie więcej wiadomo.

 

Jak nie będzie adaptera - kupisz go za grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja np lubię ten monitor, na dużym bolą oczy a ja siedzę przecież bliźiutko monitora. na takim dużym to bym musiał obracać głową xD... PrzemekRyk na karcie graficznej gtx 970 jest wyjście d-sub, to niebieskie?

Najprawdopodobniej nie będzie. Podaj dokładny model karty graficznej, którą masz zamiar kupić, to się sprawdzi w specyfikacji, czy ma DVI-I czy tylko DVI-D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam ten temat i się zastanawiam po cholerę komp za 4zł do takiego monitorka ? Toć on na 10% swojej mocy będzie chodził, żebyś jeszcze planował zakup nowego w najbliższych miesiącach, ale nie, sentyment, oczka nie bolą. A niby na fHD to będą boleć ? TV też masz kineskopowy ? Ja mam monitor 1280x1024, do neta wystarcza a i gry odpale w fill detalach a za za graty do kompa dałem 800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...