Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mylovelyengland

Czy dzisiejsze gry eksploatują ps4 w 100%

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie :) Czy gry z roku na rok wychodzą coraz ładniejsze czy mniej więcej takie same bo sprzęt jest wykorzystany w 100%?

Przecież obecne gry muszą być obcinane z efektów , rozdzielczości i innych bajerów przez to , że jest kiepski sprzęt w konsolach.

Mogą to lepiej zoptymalizować ale szkoda czasu = $.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często tak jest. Problem w tym, że PC jest w stanie uciągnąć te "przekonwertowane" (często bardzo źle przekonwertowane) gry na o wiele wyższych detalach niż konsole.

 

PS4/Xone mają wydajność graficzną laptopa za 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Często tak jest. Problem w tym, że PC jest w stanie uciągnąć te "przekonwertowane" (często bardzo źle przekonwertowane) gry na o wiele wyższych detalach niż konsole.

 

PS4/Xone mają wydajność graficzną laptopa za 1500zł.

 

No nie przesadzaj z tą wydajnością :P. Mam lapka za 2.1 i nie jestem w stanie grać w Tropico 5 na ultra. Natomiast na ps4 to masz maksymalną graficzkę :)

 

Takie porównania konsol do laptopów to głupota :) bo to zupełnie inny port.

 

PS3 miał grafikę GF 7600 czy tam 7800 i uruchamiał takie gry, że na PC na tej grafie byłoby nie do pomyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest zwykłe, średniej klasy APU, więc porównanie jest jak najbardziej na miejscu - lapek z i3 + dedykowane GPU będzie miał całkiem podobną wydajność. Wszelkie różnice będą wynikać z różnic w optymalizacji pod konkretny sprzęt. Ja mam lapka ze zintegrowaną kartą i w 30fps moge grać w Tomb Raidera na wysokich detalach w 1366x768.

 

PS3/X360 to kwestia optymalizacji i rozsądnego obcinania detali tak, że nie widać ich przycięcia. Zresztą zauważ, że w momencie premiery poprzedniej generacji konsol miały one układy porównywalne z topowymi GPU tamtych czasów, a tutaj już zaczynamy od low-endu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam że na youtube grafika jest bardzo podobna na ps4 jak i na pc :)

Proponuje przestac ogladac Yt, a porownac tytuly gier na zywo. Na Yt grubas wyglada chudo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4/Xone mają wydajność graficzną laptopa za 1500zł.

Co to za bełkot, pokaż mi takiego laptopa to pójdę i kupię z miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest zwykłe, średniej klasy APU, więc porównanie jest jak najbardziej na miejscu - lapek z i3 + dedykowane GPU będzie miał całkiem podobną wydajność.

Nie, porównanie jest całkiem nie na miejscu, bo się w ogóle w ten sposób bebechów nie porównuje. Choćby właśnie ze względu na optymalizację, która - w większości wypadków - wygląda znacznie lepiej na PS4 niż na lapkach z wyraźnie słabszymi kartami od tych w stacjonarkach. Gdyby była mowa o PC, wtedy rozmawiamy. W przypadku laptopa za rozsądny model trzeba wyłożyć jednak trochę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest w kółko klepanie o totalnie teoretycznej wydajności.

Jakby gra była pisana od podstaw przez kogoś kto się doskonale na tym zna, stara i tylko pod tego konkretnie jednego laptopa, to może i wyglądało by to i działało tak samo.

Nikt tego nie praktykuje i praktykować nie będzie więc to jest czyste pie**olenie.

 

A sam temat po ostatnim poście autora wygląda mi na kolejny nieudolny trolling.

Nie zdziwiłbym się wcale jakby się okazało, że to ten sam baran co od pół roku kupuje i nic z tego nie wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sam temat po ostatnim poście autora wygląda mi na kolejny nieudolny trolling.

Nie zdziwiłbym się wcale jakby się okazało, że to ten sam baran co od pół roku kupuje i nic z tego nie wynika.

Masz ponad 10 000 postów założę się że nie masz życia poza tym wirtualnym xD I do tego wielkie ego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba! Nie tylko licznik postów i ego mam wielkie. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio raz w miesiącu się taki temat pojawia, zawsze zaczyna się tak samo i zawsze tak samo się kończy.

 

1KPXECT.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

. Ja mam lapka ze zintegrowaną kartą i w 30fps moge grać w Tomb Raidera na wysokich detalach w 1366x768.

 

Tylko jak ta grafika może wyglądać. Btw Mówisz, że w zintegrowanej masz STAŁE 30 FPS ?:) Coś mi się nie chce wierzyć ;P. Chyba na low detalach - to tak :).

 

Po drugie przestań porównywać laptopy za 1.5k z konsolami ;) Bo to zupełnie inne platformy. Po drugie laptopy to nie są sprzęty do grania w gry 3D. Do strategii gier tekstowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ponad 10 000 postów założę się że nie masz życia poza tym wirtualnym xD I do tego wielkie ego...

 

10000 postów - 10 lat na forum. 1000 postów na rok. 1000:365= 2,74 posta na dzień.

 

Pisanie posta trwa z reguły kilkadziesiąt sekund. Dzień ma 24hx60minutx60 sekund = 84400 sekund. Przyjmijmy, że pisanie tego posta zajęło mi minutę więc zużyłem: 1,157407407407407e-5 x3 mojego cennego czasu. Tak, jestem nolifem.

 

Ty za to jesteś MARNYM trollem słonko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10000 postów - 10 lat na forum. 1000 postów na rok. 1000:365= 2,74 posta na dzień.

 

Pisanie posta trwa z reguły kilkadziesiąt sekund. Dzień ma 24hx60minutx60 sekund = 84400 sekund. Przyjmijmy, że pisanie tego posta zajęło mi minutę więc zużyłem: 1,157407407407407e-5 x3 mojego cennego czasu. Tak, jestem nolifem.

 

Ty za to jesteś MARNYM trollem słonko.

Pewnie nie masz życia bo całe zmarnowałeś na tę wyższą matematykie. xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest zwykłe, średniej klasy APU, więc porównanie jest jak najbardziej na miejscu - lapek z i3 + dedykowane GPU będzie miał całkiem podobną wydajność. Wszelkie różnice będą wynikać z różnic w optymalizacji pod konkretny sprzęt. Ja mam lapka ze zintegrowaną kartą i w 30fps moge grać w Tomb Raidera na wysokich detalach w 1366x768.PS3/X360 to kwestia optymalizacji i rozsądnego obcinania detali tak, że nie widać ich przycięcia. Zresztą zauważ, że w momencie premiery poprzedniej generacji konsol miały one układy porównywalne z topowymi GPU tamtych czasów, a tutaj już zaczynamy od low-endu.

Jasne.

 

Mi na starym lapku i3 i Radek 5650 to TR latał ledwno co w low ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...