Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

elaromut

HDD + SSD. praca

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałem zapytać jak to jest z dystkiem HDD i SSD. System mam zainstalowany na SSD (tryb AHCI w BIOS chyba jest), a mimo to przy starcie komputera słyszę jak HDD się włącza i rozpędza, a później działa (zwyczajnie słychać go) przez cały czas. Dopiero po dłuższym czasie nieużywania dysk HDD się uspokaja i się wyłącza (nie słychać go). Powiedzmy, że pracuję przez cały czas w przeglądarce, która jest zainstalowana również na SSD, HDD w pewnym momencie się ucisza, a później postanowię zapisać jakiś plik na dysku, folder z pobranymi mam na dysku HDD, dysk HDD się włącza i znowu hałasuje. Muszę przyznać, że trochę irytuje mnie głośność tego dysku HDD, jest to jedyny element komputera, który hałasuje w spoczynku. Czy da się coś z tym zrobić?

Dyski:

HDD WD Blue 1TB

SSD Crucial MX200 250GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy włączaniu to normalne że ci się dysk odpala. Musi go zidentyfikować i odpalić przecież mam bodajże ten sam dysk i jest niesłyszalny u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzenie tego dysku w obudowę ze złączem USB i używanie go jako przenośnego lub kupno "HDD Switch". Innego sensownego rozwiązania nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...