Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ptosio

Krótkie działanie - Jak sprawdzić czy problemem jest bateria, czy telefon?

Rekomendowane odpowiedzi

S3 Mini rozładowuje się po kilku godzinach. O ile pamiętam kiedyś udawało się na nim zazwyczaj dojechać do końca dnia.

 

Wymieniłem baterię na kupioną na allegro za kilkanaście złotych - bez rezultatu. Zrobiłem też telefonowi twardy reset - podobnie.

Jedyna możliwość, by telefon przetrwał cały dzień to wejście w tryb samolotowy i obniżenie jasności ekranu poniżej progu widzialności, co oczywiście mija się z celem. Przy normalnym użytkowaniu fon wytrszymuje kilka godzin. Battery monitor pokazuje mi, że przy normalnym użytkowaniu (ekran włączony do mniej niż połowy jasności, w tle działają fb messanger, gmail, włączone wifi i 3g) ciągnie mi zazwyczaj 25-30% baterii na godzine - i odpowiadają za to głównie wyświetlacz i Android OS.

 

Jak sprawdzić, czy za tę sytuację odpowiada:

 

- bateria? (jak zobaczyć, ile naprawdę ma mAh bez korzystania z miernika?)

- soft?

- hardware (czy to da się naprawić?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób roota tego telefonu, (np. framaroot - jedna apka) potem ściągnij aplikację "Oszczędzacz baterii" od Cheetach i w ustawieniach masz tam różne parametry baterii, ale nade wszystko, ustaw jak już będziesz miał roota, zarządzanie procesorem. Wtedy nieźle radzi sobie z oszczędzaniem. Możesz ustawić różne profile oszczędzania w zależności od wyczerpania baterii. Np. wyłączenie Wifi, chyba też transmisji danych, ściemnienie ekranu. Polecam programik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam roota, bawiłem się z tym oszczędzaczem baterii, ale bez większych rezultatów. Zresztą ja nie chcę, żeby mi jakiś program wyłączał transmisję danych, czy ściemniał ekran (S3 nie ma zresztą czujnika światła, więc sam muszę sobie zawsze dopasować minimalną jasność, przy której obraz jest widoczny). Chcę normalnie korzystać ze smartfona, potrzębuję tylko sprawdzić w jakiś sposób, czy pobiera on za dużo energii, czy może bateria jest jakaś trefna. Czy da się programowo sprawdzić rzeczywistą pojemność baterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android OS? U mnie też to było związane, był problem z uszkodzonym EFS. Zreinstalowałem soft i rozpoczął się problem, dopiero po zdalnej naprawie EFS'a się uspokoiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android OS? U mnie też to było związane, był problem z uszkodzonym EFS. Zreinstalowałem soft i rozpoczął się problem, dopiero po zdalnej naprawie EFS'a się uspokoiło.

 

Generalnie po wymianie baterii na nową i praktycznie nieużywaniu telefonu od rana (poza odsłuchaniem paru mp3) wygląda to tak. Czyli zdecydowanie kiepsko.

 

Z tym EFSem to się nie bardzo orientuję o co chodzi. Telefon łączy się z siecią (ok, czasem rozłącza z internetem i wtedy konieczny jest "reset" przez włączenie i wyłączenie tryby samolotowego, ale to tyle) i czyta swój numer IMEI. Nie chciałbym zbrickować sobie w sumie działącego fona, choć ciągłe chodzenie z powerbankiem też mi się nie uśmiecha.

Czy jako laik mogę bawić się z tym EFSem bezkosztowo i bezpiecznie?

 

Softu nie reinstalowałem i roota nie robiłem ZANIM nie zacząłem mieć problemu z baterią. Pomyślałem, że twardy reset i trochę więcej kontroli mu pomoże, ale niestety nadal jest to samo.

post-42188-144555460474_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych programów. Żadnego oszczędzania, żadnego roota. Prosty test ładowaniem. Jeśli bateria ma małą pojemność to szybciej się będzie ładowała, jeśli bateria jest zdrowa, to ładuje się pojemność w mAh/prąd ładowania mA i masz wynik w godzinach ile czasu powinno trwać ładowanie.

 

Jeśli bateria ma 1500mAh, to z USB komputera (zakładam, że masz te 500mA) ładowanie trwa 3h. Od tego zacznij.

 

 

Jeśli ładowanie będzie długie, to może wrzuć nowy, czysty rom. Żadnych modów, roota itp. Tylko postaw świeży soft i go skonfiguruj. Drenowanie może występować przez jakieś oprogramowanie w telefonie, ale także przez najzwyklejsze zwarcie. Jeśli telefon był zawilgocony, to może przez korozję prąd uciekać z ogniwa. Czystym romem to sprawdzisz.

 

Jeśli nadal będzie ok, to rób wszystko co tam potrzebujesz i obserwuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych programów. Żadnego oszczędzania, żadnego roota. Prosty test ładowaniem.

 

Czy ładowanie wyłączonego telefonu będzie dobrym odwzorowaniem zachowania się "czystego" systemu, czy muszę znów wszystko reinstalować od nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie owszem, ale rozładowywanie lepiej na świeżym sofcie robić. Zacznij od testu z ładowaniem na wyłączonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym EFSem to się nie bardzo orientuję o co chodzi. Telefon łączy się z siecią (ok, czasem rozłącza z internetem i wtedy konieczny jest "reset" przez włączenie i wyłączenie tryby samolotowego, ale to tyle) i czyta swój numer IMEI. Nie chciałbym zbrickować sobie w sumie działącego fona, choć ciągłe chodzenie z powerbankiem też mi się nie uśmiecha.

Czy jako laik mogę bawić się z tym EFSem bezkosztowo i bezpiecznie?

Nie dopisałem jednej rzeczy. Mianowicie EFS został uszkodzony po wadliwej aktualizacji od Samsung'a, nie było sieci, telefon uruchamiał się w trybie serwisowym. U Ciebie z tym tematem powinno być wszystko OK jeśli chodzi o EFS.

 

Tak jak cervandes mówi, czysty soft po Odinie, programy do oszczędzania drenują baterię jeśli telefon jest dobrze skonfigurowany.

Trzeba się dowiedzieć czy to problem sprzętowy czy cokolwiek z oprogramowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troszkę inaczej niż Cervandes. Jeśli nie przeinstalowywałeś jeszcze ROMu i masz roota, to zainstaluj WakeLockDetector i CPUSpy. Pierwsza appka pokaże ci które aplikacje wybudzają procesor nadmiernie (najlepiej sprawdzić to w dwóch przypadkach - używając i nie używając telefonu), a CPUSpy pokaże na jakich częstotliwościach pracuje procesor. Być może nie wchodzi w Deep Sleep, albo jego zegar zablokował się na wyższych częstotliwościach i nie schodzi na niższe. Od tego bym zaczął zamiast przeinstalowywać od razu ROM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...