Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DevilMC

Monitor do gier i nie tylko [cena do 3000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje monitora do blaszania z między innymi takimi podzespołami Gtx 980ti, i7 5820k, 16GB 2400Mhz. PC będzie używany nie tylko do gier ale też do prac biurowych i renderingu. Chciałbym żebyście polecili mi produkt nie męczący oczu, z częstotliwością odświerzania 144Mhz (podkreślając że nie gram tylko w strzelanki ale i w gry w których nawet mój PCet nie pokaże 144 fpsów) i adekwatną do możliwości karty rozdzielczością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka opcji:

Asus PG278Q: 27 cali, rozdzielczość 2560x1440, 144Hz, g-sync, na matrycy TN (trochę gorsze kolory i kąty widzenia, ale trochę szybszy i tańszy) - dostępność dobra np tu pg278q

Acer XB270HU: 27 cali, rozdzielczość 2560x1440, 144Hz, g-sync, na matrcy IPS (trochę lepsze kolory i kąty widzenia, ale trochę wolniejszy i droższy) - dostępność dobra np tu xb270hu ; dodatkowa wada: błyszczące ramki, przeciętna jakość wykonania

Asus PG279Q: 27 cali, rozdzielczość 2560x1440, 165Hz, g-sync, matryca IPS - dostępność słaba, trzeba czekać na premierę pg279q ; dodatkowa wada: wysoka cena

Acer XB271HU: 27 cali, rozdzielczość 2560x1440, 144Hz, g-sync, na matrcy IPS - dostępność żadna? nie znalazłem go w żadnym sklepie

aha no i jeszcze są monitory 4k 27 calowe, na ips, z g-sync, ale na takiej rozdziałce to nawet twoja karta nie wyrobi, poza tym mają niższe odświeżanie 75Hz, ale i tak uzyskać więcej fpsów to cud więc nie jest to duża wada, są to modele Asus PG27AQ i Acer XB271HK , lecz nie widziałem ich jeszcze w żadnym sklepie, no i 28 calowy tn 4k 60Hz g-sync Acer XB280HK xb280hk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest monitor dostosowany pod radeony, a nie geforce-y, bo ma freesync, a nie g-sync więc odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Musisz się zdecydować czy granie czy praca. Na 144hz są z tego co wiem tylko monitory 27 cali max i rozdzielczość 1440p i większość to TNki (jeden IPS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kieros jaki jeden IPS 144 Hz już dawno wyszły inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus pg279q jest według mnie za drogi na to co oferuje

pg278q jest natomiast sporo gorszy od pozostałych przez zastosowanie matrycy tn zamiast ips

dlatego najbardziej opłacalny jest według mnie xb270hu który oprócz słabej obudowy jest monitorem chyba idealnym

już lepszym wyborem od pg279q jest chyba link bo jest tańszy, a zapewnia równie dobrą obudowę, znacznie lepszą niż xb270hu, tyle że z nim też trzeba czekać na dostępność tu masz stronę producenta tego monitora ze zdjęciami

aha i te nowsze modele, czyli acer xb271hu i asus pg279q mają nowszy model g-sync który posiada dodatkowo wejście hdmi i głośniki dzięki czemu można oprócz pc, podłączyć pod nie np. playstation 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licz się z tym że w przypadku IPS 144 Hz asus będzie lepiej wykończony od acera, a bynajmniej tak mi się wydaje po wersji TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Nie chcę tworzyć nowego tematu, a mam podobny dylemat co autor tematu. Jednak nurtuje mnie jedno pytanie - czy dla osoby siedzącej non stop naprzeciw monitora jest sens czekać na tego Asusa z IPS 144HZ? Filmy czy gry zawsze oglądam siedząc naprzeciw monitora. Jedynie pytanie jest czy opłaca się dopłacać dla lepszej jakości odwzorowania kolorów jaką oferują matryce IPS?

 

 

http://www.digitalversus.com/lcd-monitor/asus-rog-pg279q-p28671/test.html

 

Według tego testu jednak IPS jest wolniejszy niż model zbudowany z matrycą TN. Pytanie czy ta różnica jest widoczna tylko na papierze? Czy ma to jakieś przełożenie na rzeczywistość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Tak. Jest duża różnica między IPS a TN. Reszta w google.

 

Zamówi i sprawdź czy ci ten asus pasuje. Jak będzie ok to zostaw. Jak nie to będziesz na przesyłkach w plecy. Masz 14 dni na przetestowanie i następne 14 na odesłanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...